Choroby oczu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
rysia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 02 lut 2013 18:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Choroby oczu

Post autor: rysia »

Witam, mam pytanie do forumowiczów,może ktos wie ? czy po operacji oka/zaćma/ przysługuje sanatorium poszpitalne.Dziękuję za odpowiedź. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Choroby oczu

Post autor: Felice »

Rysiu,z tego co wiem nie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Choroby oczu

Post autor: Felice »

Kruszynko,ale profil sanatorium,a umowy NFZ to zupełnie co innego.
Wiele się zmienia w strukturach przydziałów o czym my nawet nie wiemy.Starać się zawsze można,ale operacja zaćmy jest procedurą jednego dnia,a na takie nigdy nie było leczenia szpitalnego w sanatorium uzdrowiskowym.
forumowicz

Re: Choroby oczu

Post autor: forumowicz »

W tych sanatoriach są zabiegi po operacjach min zaćmy taki chociażby jak Bio-V (solaris) to że jest to zabieg jednego dnia nie przesądza o tym ,że dalej nie trzeba oka leczyc np.Trzeba w wielu przypadkach i te sanatoria mają taki profil leczenia.
Trzeba pytać lekarza jak widzi wskazania wysyła ,mój znajomy własnie jedzie z NFZ do jednego z tych sanatoriów własnie po operacji oka .
Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Choroby oczu

Post autor: Felice »

No na Szaserów dziennie robią około 30 zabiegów.już widzę lekarzy wypisujących każdemu wniosek ( to taki żarcik).
Życzę powodzenia widocznie są tacy co mają farta,ja po przeszczepie obydwu soczewek takowego nie miałam,wręcz nie pozwolono mi przez minimum trzy miesiące wyjechać.Jedyne co mi zalecano to spokój,relaks.Nawet nie zalecano podróżowania. Są na forum ludzie,którym operacja zaćmy przesunęła wyjazd,gdyby kierowano na takowy to by w moim mniemaniu wręcz przyspieszono.
forumowicz

Re: Choroby oczu

Post autor: forumowicz »

:oops: Kierują ,każdy przypadek jest inny zapewne . :?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Choroby oczu

Post autor: Felice »

Skierować zawsze można,ale i tak ocena lekarza z NFZ je wiążąca.
Tuż przed świętami rozmawiałam z naszym oddziałem. Generalnie nie jest różowo,nawet okrojono wyjazdy szpitalne ludziom z RZS,co do tej pory było priorytetem .Może inne oddziały bardziej rozpieszczają swoich pacjentów.
Awatar użytkownika
rysia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 02 lut 2013 18:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Choroby oczu

Post autor: rysia »

Dziękuję bardzo za podpowiedzi.Jak by nie patrzeć na moją sytuację to nie ma dobrego wyjścia zabieg mam 13 kwietnia a sanatorium dostałam 29 maj Kołobrzeg ponad 500 km od domu./ nie do pokonania/ ;) .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Choroby oczu

Post autor: Ida »

Rysia, proś już teraz o przesunięcie terminu wyjazdu do sanatorium uzasadniając to zabiegiem. Zgodnie z obowiązującym zarządzeniem na choroby oczu przysługuje:
XVII. Choroby oka i przydatków oka
Szczegółowe wskazania:
Sanatorium:
1) H49 – zez porażenny, po urazach, bez innych powikłań pourazowych;
2) H50 – stany po operacji korygującej zeza u dzieci.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Choroby oczu

Post autor: Bunia »

Znajomy jest po operacji zacimy.Termin wyjazdu do sanatorium pokrył się z datą operacji.

Wyjazd do sanatorium NFZ bez żadnych problemów przełożył - na pażdziernik. Dostał to same sanatorium i tą samą miejscowość.

Musisz dzwonić do NFZ i poinformować o operacji i na pewno przełożą termin wyjazdu :!:
Powodzenia
Pozdrawiam Bunia
ODPOWIEDZ