Motta na dobry spokojny wieczór.

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24962
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: Sloneczko »

"Czyste sumienie jest najlepszą poduszką do spania".
Marek Hłasko
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: Nutka »

I tu masz rację :) ..... teraz już wiem, co może być przyczyną odgniotów w okolicach potylicy naszych "przywódców" :roll:
Nie mają odpowiedniej poduszki ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: Felice »

"Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.
Miniesz - a więc to jest piękne."

Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14352
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: GIENIA »

" W swoim życiu poznałem wielu ludzi. Na niektórych czekałem przez całe życie, a niektórzy przyszli sami, bez zaproszenia. Każdy z nich wniósł coś do mego życia. Dzisiaj są dla mnie miłym wspomnieniem albo lekcją. Dlatego z wiekiem zrozumiałem, że spotkanie każdego człowieka na mojej drodze nie było przypadkowe i miało jakieś znaczenie. Zrozumiałem, że ładna twarz, miliony na koncie nic nie znaczą, gdy człowiek ma brzydkie serce, a prawdziwy przyjaciel, który może pomóc lub potrafi wydobyć ze mnie to, co najcenniejsze, wart jest więcej niż setki moich znajomych czy krewnych. Dlatego wierzę, że ludzie, których spotykamy w naszym życiu, sprawiają, że stajemy się lepsi, że wydobywają z nas to, co jest ukryte. Dzisiaj na tym świecie wymiera coraz więcej gatunków. Myślę, że i ludzi, tych naturalnych i prawdziwych, również to dotyczy. Kiedyś dla mężczyzny dane słowo było najważniejsze. Był honor. Były wartości cenniejsze od pieniędzy. Kiedyś kobieta była naturalna, bez sztucznych rzęs, biustu, paznokci i ust. Była radością i pragnęła miłości, ale zawsze dumnie wznosiła twarz. Kiedyś zdjęcie zatrzymywało teraźniejszość. Pokazywało prawdę. Dzisiaj technologia to zabija, ingeruje w zdjęcie, by stało się kolorową mistyfikacją, nic nieznaczącą i pustą. Świat oklasków stał się dla ludzi ważniejszy od prawdy i naturalności. Kiedyś to uczucia były najważniejsze w człowieku, a dzisiaj są wyznacznikiem jego słabości. Chciałbym, żeby nastał dzień, w którym ludzie będą robić coś dobrego, a nie tylko dzielić ten świat na dobry i zły. (...) "

Maciej Wiszniewski
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: RudaAndzia »

Gieniu, wybrałaś świetny tekst, jak wiele w nim gorzkiej prawdy...
Gieniu, dziękuję :serce:
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: ogrodnik »

Spróbuję odnieść się do tekstu , który przedstawiła Gienia. Jest w nim sporo odniesień z którymi mi po drodze, ale i wątpliwości, i sprzeczności. Super sprawą byłoby to, aby każdy z nas ,kto będzie chciał się wypowiedzieć zrobił to odnosząc się do tekstu, a nie do przedmówcy.
Unikniemy wówczas sporów, i niepotrzebnych przepychanek.
Zgadzam się, z faktem, iż ludzie, których spotkałem w życiu, każdy z nich czegoś mnie nauczył, i był po coś, wniósł coś do mojego życia. Każdy z Was na forum jest Kimś kto wzbudza uczucia, lepsze, gorsze...
Nie zawartość kieszeni, a serce które niesie w sobie jest bardzo ważne.
Nie znoszę określenia "kiedyś", bo to co było dawniej, nie zawsze było lepsze, tylko nam z perspektywy czasu wydaje się, że było lepiej.
Autor pisze, o honorze. To ja zapytam, kiedy był w nas ten honor? Młody nie jestem, i pamiętam czasy z przed pół wieku. Okres wojny? Ok. W takim czasie ludzie jednoczą się przeciw wrogowi. A konfidenci, sprzedawczyki itd? Kobiety Były naturalne, bez sztucznych rzęs, pragnęły dobra, miłości...
Pragniemy postępu, więc nie narzekajmy na rzęsy, bo sztuczne, telefony kom, dużo by wyliczać, to są współczesne wytwory naszego życia.
Świat dzielimy na dobry i zły, to fakt. Każdy z nas jest inny i cele ma inne, charakter inny.
Czy teraz brakuje nam czynienia dobra? Nie, bo WOŚP, Przyjaciele, czy my sami uważamy się za złych? Nie.
Drodzy Państwo, świat się zmienia a technologiczne wynalazki czynią z człowieka kogoś, kim nie jest w rzeczywistości.
Takie jest moje zdanie ogólnie mówiąc. Spróbujmy zmierzyć się z tekstem Pana Macieja Wiszniewskiego. :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: jacky6 »


Ostatnie motta są tak przydługaśne, że aż chce się spać...
I zostałem uśpiony.
Czy tylko ja ?

:mrgreen:

ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: ogrodnik »

jacky, jak Zasypiasz przy czytaniu, to normalne o tej porze. Wszystko jest ok. :D Nie wierzę, że czytać nie lubisz :D
Generalnie, problem jest z dyskusją. Przestańmy dyskutować poprzez drwiny z innych.
Pozdrawiam Ciebie, i pozostałych na forum. :kwiat:
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: RudaAndzia »

W życiu codziennym spotykamy różnych ludzi, z niektórymi czujemy się bardzo dobrze, a z innymi niekoniecznie, jednych lubimy, a innych mniej, jednym ufamy a innym nie, z niektórymi chodzimy na piwo, a z innymi na tańce, ale jak mamy problem czy potrafimy znaleźć osobę, której szczerze powiemy co czujemy :?: Czasami ponosi nas pęd za kasą, a później patrzymy i zastanawiamy się czy inni tylko dlatego nas szanują, bo mamy kasę, znajomości, wpływy, czy tylko to jest ważne :?: Czy nawet czując i wiedząc nie nakładamy maski, udając, że nie wiemy i nie widzimy tego wszystkiego :?:
Osobiście wolałbym tych maseczek nie stosować :twisted:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4068
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Motta na dobry spokojny wieczór.

Post autor: Bibi2 »

W srebrzyste pola chciałbym z Tobą iść
I marzyć cicho o nieznanym bycie,
W którym byś była moją samotnością,
I w noc tę prześnić całe moje życie.


Stanisław Witkiewicz
ODPOWIEDZ