dżemy,konfitury i inne przetwory z owoców sezonowych

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27711
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: dżemy,konfitury i inne przetwory z owoców sezonowych

Post autor: Princi »

Dżizas nie zauważyłam :oops: Lawendo mam nadzieję, że mi wybaczysz
Gruszki w occie
Ok. x kg gruszek (twardych)
3 szkl. wody
1 szkl. octu 10%
niepełna szklanka cukru
kilka goździków i kawałek kory cynamonowej
Moja szklanka ma 250ml.
Gruszki obrać, przekroić na ćwiartki (jak małe to na pół) i pozbyć się gniazd nasiennych. W garnku zagotować wodę z cukrem, goździkami i cynamonem. Do gotującej wody dodać gruszki i gotować aż zmiękną. Wyjąć i poukładać w słoikach. Do wody z cukrem dodać ocet. Zagotować i gorącą zalewą zalać gruszki w słoikach. Zakręcić i obrócić do góry dnem. Zostawić do ostygnięcia. Można zapasteryzować ale ja jestem leniwa ;) :lol: :lol: Nie podałam ile gruszek bo nigdy ich nie ważyłam. Jeszcze jedno.....przecedzam zalewę do goździki sprawiają, że gruszki ciemnieją
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: dżemy,konfitury i inne przetwory z owoców sezonowych

Post autor: lawenda »

Princi gruszek co prawda już nie ma, ale przepis będzie jak znalazł na przyszły rok. ;) :D
Dziękuję. :kwiat:
ODPOWIEDZ