rehabilitacja ambulatoryjna

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
forumowicz

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: forumowicz »

zmień przychodnię. Jak widać można rozliczać dwie kończyny jako dwa punkty nawet jeżeli były robione tego samego dnia. Jakbym miała z każdą nogą latać oddzielnie do przychodni.....
A swoją drogą należy się cieszyć, że nie masz rehabilitacji palców, bo jakby kazali przychodzić Ci z każdym palcem oddzielnie.... to dopiero by się działo!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Felice »

Zbyt dobra,żebym ją zmieniała na inną.Jedyna w miarę blisko w której na fundusz robią terapię manualną,a i świetna rehabilitacja w basenie w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Felice »

Szczegóły – Dane rozliczeniowe
Produkt rozliczeniowy Liczba Koszt całkowity
5.11.01.0000075 - ĆWICZENIA WSPOMAGANE 1
9,28
5.11.01.0000073 - INDYWIDUALNA PRACA Z PACJENTEM (NP.ĆWICZENIA BIERNE,CZYNNO-BIERNE,ĆWICZENIA WEDŁUG METOD NEUROFIZJOLOGICZNYCH, METODY REEDUKACJI NERWOWO-MIĘŚNIOWEJ,ĆWICZENIA SPECJALNE,MOBILIZACJE I MANIPULACJE) - NIE MNIEJ NIŻ 30 MIN. 1
29,00
5.11.01.0000070 - ĆWICZENIA IZOMETRYCZNE 1
6,96
Tak wygląda u mnie rozliczenie jednego zabiegu.
forumowicz

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: forumowicz »

to może ze względu na czas zabiegu. Nie wiem jak pierwszy i trzeci ale ten drugi to 30 min. pracy z rehabilitantem. Może chcą zrobić miejsce dla innych pacjentów. Moje zabiegi były króciutkie no i tańsze. Bo koszt chyba też się liczy. Teraz chodzę na ambulatorium z ZUS-u i tam mają kriokomorę. Jak zapytałam o możliwość skorzystania z zabiegu to dowiedziałam się, że nikła jest bo otwierają ją tylko kilka razy do roku, właśnie ze względu na koszty, Lekarz powiedział że jakby włączyli ją na stałe to w ciągu kwartału by rehabilitacja szpitala zbankrutowała.
forumowicz

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: forumowicz »

ćwiczenia izometryczne wykonujesz sama, pod nadzorem rehabilitanta. Więc tu już zupełnie nie rozumiem dlaczego mogłaś ćwiczyć tylko jedno kolano...

a ćwiczenia wspomagane to co to jest? takie w odciążeniu na podwieszkach? no to też ćwiczysz sama, rola fizykoterapeuty zazwyczaj ogranicza się do prawidłowego podwieszenia rehabilitowanej części.

Dziwnie ten wasz fundusz rozlicza. W ogóle pierwszy raz spotykam się z sytuacją, żeby ktoś miał rehabilitowane kończyny "na raty" jak rehabilitacji wymagają pbie.
viva15
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 08 mar 2011 22:11

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: viva15 »

Dzięki za odzew. :) A jak wygląda sprawa z rh ambulatoryjną kiedy bym miała ją poza miejscem zamieszkania? NFZ musi zatwierdzić skierowanie od lekarza? Czy lek. rodzinny może wypisać skierowanie na rh czy tylko specjaliści ? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Fionka »

Feli mam do Ciebie pytanko bo wiem że jesteś wszechnicą wiedzy w tym temacie.Tylko od czego zacząć :?: Od początku-wiem.Mieszkam z dala od przychodni lekarskiej i rehabilitacyjnej, czy mogę np. w Busku wykupić sobie nocleg prywatnie a zabiegi brać w jakimś sanatorium i czy NFZ pokryje koszty zabiegów.Jeżeli tak czy to będzie traktowane jak pobyt sanatoryjny z mojej kolejki czy odrębna rehabilitacja.Dzwoniłam dwukrotnie do naszego NFZ-tu ale za każdym razem dostawałam inną pokrętną informacje.Proszę oświeć mnie bo jestem po tych telefonach głupsza niż przed :shock:
forumowicz

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: forumowicz »

viva15 pisze:Dzięki za odzew. :) A jak wygląda sprawa z rh ambulatoryjną kiedy bym miała ją poza miejscem zamieszkania? NFZ musi zatwierdzić skierowanie od lekarza? Czy lek. rodzinny może wypisać skierowanie na rh czy tylko specjaliści ? Pozdrawiam :)

wtedy , gdy złożysz o to wniosek w NFZ. Obojętnie jaki lekarz wypisuje, wniosek jest taki sam jak do sanatorium normalnego, tylko trzeba zaznaczyć że chodzi o ambulatorium a nie o leczenie sanatoryjne. Idź do swojego funduszu i dopytaj z jakimi ośrodkami mają podpisaną umowę o rehabilitację ambulatoryjną żebyś wiedziała gdzie nocleg załatwić. Tylko kiedyś rehabilitacja ambulatoryjna i rehabilitacja w sanatoriom biegły niezależnymi drogami, teraz prawdopodobnie albo jedno albo drugie. Tak przynajmniej słyszałam.
Jak ja w ubiegłym roku byłam w Kołobrzegu na takiej rehabilitacji to nie czekałam w kolejce na sanatoriom i z niczym to ambulatorium mi nie kolidowało.
No i na ambulatorium nie czekasz, w zasadzie ja sama wskazywałam termin, w którym zabiegi chciałam brać bo ten termin musiał mi pasować do terminu w którym miałam rezerwację na pobyt w Verano. Niestety rehabilitację miałam w Gryfie bo nie ma umowy z Verano na ambulatorium ale mi to nie przeszkadzało. Taki spacerek przez lasek dla zdrowotności był.
Podajesz do funduszu też miejscowość, w której chcesz się leczyć i wybierasz z sanatoriów, które Ci fundusz poda.

Tak to wyglądało w moim przypadku. Dowiedz się reszty w funduszu, bo niby w jednym kraju żyjemy a co fundusz to zasady.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Fionka »

No i właśnie tu jest problem , bo mnie powiedziano , że po za miejscem zamieszkania to jest to traktowane jak wyjazd sanatoryjny na który właśnie czekam już ponad rok.Tak miałam ostatnio z dofinansowaniem z Pefronu.Na rehabilitacje mam przyznana sporą kwotę na rok ale mogę tylko rehabilitować się w woj. łódzkim, każde inne miejsce będzie traktowane jak turnus rehabilitacyjny .Turnus już w tym roku odbyłam zwrot w całości dostałam więc będąc w pazdzierniku w Ciechocinku rehabilitacja na własny koszt.Inaczej sprawa wyglądała w Uniejowie gdzie będąc na basenie dostałam zwrot kasy bo jest to teren woj . łódzkiego.Nadal nie wiem jak to wygląda w przypadku NFZ-tu.Szukam w necie przepisu i nic nie znajduję.
forumowicz

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: forumowicz »

znalazłam na stronie OW NFZ

"W przypadku osób dorosłych zalecane jest korzystanie z ambulatoryjnego i sanatoryjnego leczenia uzdrowiskowego oraz rehabilitacji w sanatorium uzdrowiskowym nie częściej niż raz na 18 (osiemnaście) miesięcy"
czyli wymienione formy leczenia raczej się wzajemnie wykluczają.
Dobrze, że jeszcze sanatorium ZUS nie koliduje z NFZ-tem. Ale to pewnie kwestia czasu.
ODPOWIEDZ