rehabilitacja ambulatoryjna

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Fionka »

Czyli nici z planów.Dzięki.
forumowicz

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: forumowicz »

radzę się jednak dokładnie dopytać w OW NFZ. Ja podstawy prawnej nie znalazłam , przekazuje to co słyszałam (nie jestem pewna czy nie w NFZ-cie właśnie, ale głowy za to nie dam bo nie pamiętam kto mi to mówił :roll: ) i to co znalazłam na stronie. Interpretacja tekstu też jest moja, ja go tak rozumiem ale może się mylę.

Najlepiej jednak u źródła.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Felice »

Elu musisz znaleźć sobie miejsce gdzie prowadzą rehabilitację ambulatoryjną i jeszcze wcisnąć się w kolejkę.Nie jest to łatwe,ale możliwe.Bierzesz wtedy skierowanie od POZ na zabiegi,na takim normalnym skierowaniu.Masz przecież wybór miejsca i nie jest ważne czy wybierzesz na swojej ulicy czy w Pcimiu Dolnym.
Są też ośrodki mające rehabilitację szpitalną dzienną (3 tygodnie po 5 zabiegów).Wtedy na dodatek masz zwolnienie lekarskie na czas tej rehabilitacji.
Ja korzystałam z zabiegów ambulatoryjnych w Lądku,ale ponieważ oni nie mają na miejscu poradni rehabilitacyjnej to jechałam do nich już ze zleceniem z poradni w Warszawie.
To o czym piszesz to rehabilitacja ambulatoryjna na skierowaniu przez NFZ i to jest tak samo traktowane jak wyjazd sanatoryjny.
forumowicz

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: forumowicz »

też mi się wydaję, że gdyby załatwiać rehabilitacje z ominięciem NFZ-tu to może się udać. Tylko musisz się wstrzelić z rehabilitacją w określonej miejscowości w termin urlopu. No i tutaj pewnie też są kolejki.

Felice - czy w sanatorium mogę brać rehabilitację na podstawie skierowanie od neurologa na "zwykłym druku " skierowania? sanatoria honorują takie zlecenia niepotwierdzone przez fundusz? ja wiem że tam pisze, że jestem ubezpieczona ale... tak jeszcze nie próbowałam!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Felice »

Skierowanie musi przejść przez Poradnię Rehabilitacyjną,gdzie lekarz zleci zabiegi na specjalnym druku "skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne" gdzie wpisuje rodzaj zabiegu,ilość powtórzeń/czas zabiegu,parametry,okolica ciała.I dopiero na podstawie tego mogą zaplanować zabiegi.
forumowicz

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: forumowicz »

to są jakieś specjalne druki zastrzeżone dla poradni rehabilitacyjnych? znasz może symbol druku? bo jak dostałam skierowanie od neurologa to też jakoś tak się nazywało, Taki podłużny druk z tabelkami.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Fionka »

Teraz proszę o cierpliwość , będę upierdliwa :lol: Biorę od lekarza rehabilitanta (czy musi mieć podpisaną umowę z NFZ?, czy może być prywatna placówka), następnie wyszukuje w uzdrowisku placówkę która w terminie który mnie odpowiada będzie mogła wykonać zlecone zabiegi w systemie ambulatoryjnym a załatwienie noclegu to już pestka.Czy w ten sposób ominę NFZ i spokojnie poczekam na swoje skierowanie na leczenie sanatoryjne.Niestety muszę kombinować bo dojazdy na rehabilitacje to dla mnie koszmar logistyczny a lekarze ciągle mi wciskają skierowania i dostaje opitol że nic nie robię.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Felice »

Tak Elu,działa to tak jakbyś robiła na miejscu.Masz wybór miejsca leczenia.Rejonizacja nie obowiązuje.
Największy problem to znaleźć miejsce gdzie to zrobią.
viva15
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 08 mar 2011 22:11

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: viva15 »

Witam. :kwiat:
Mam skierowanie z poradni rehabilitacyjnej na zabiegi fizjoterapeutyczne - jakie, ile, gdzie - 5zabiegów dziennie przez 10 dni.Problem ze znalezieniem miejsca gdzie te zabiegi zrobią. Ośrodki sanatoryjne -tam gdzie dzwoniłam,albo nie mają podpisanej umwy z NFZ na zabiegi ambulatoryjne albo kolejka na grudzień 2017 albo nie wiedzą, czy podpisza umowe z NFZ, Kontaktowałąm się z Kołobrzegiem, Ustką, Łebą. Może znacie miejsca ,ośrodki gdzie ambulatoryjnie wykonują zabiegi.Dziękuję za pomoc i informację :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: Felice »

No i Elu viva odpowiedziała Ci chyba najjaśniej na dręczące pytania. :twisted:
ODPOWIEDZ