Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Mały
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 08 wrz 2011 09:12

Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: Mały »

Witam bardzo dobre pytanie !!! mam propozycję aby na forum autorzy komentarzy opisywali swoje schorzenia , jak długo sie leczą czy to były wypadki w pracy czy komunikacyjne czy w młodości np w szkole czy drodze do szkoły czy związane z innymi urazami i tu Uwaga jakie mieli sposoby leczenia , operacje , implanty itd, czy tu nazywane rehabilitacji i co pomaga właśnie co pomaga na konkretna dolegliwość i gdzie są stosowane takie czy inne zabiegi lecznicze , nie jest wazne gdzie komusbyło fajnie bo to obiektywna ocena ale szukając każdy może wypatrzeć odpowiednie dla siebie miejsce , wiadomo sa żartownisie , ludzie kołtuńscy , którym wyłącznie własne ego jest najwazniejsze sa i lekarze niedouczeni nie rozumiejacy oprócz oczywiście własnego portfela cierpienia ludzkiego i osoby przypisując mu inne choroby niz te , które ma i powinien leczyc , dlatego uwarzam ,e to Forum to jest fantastyczna rzecz jakiej kiedys w latach mojej młodości nie było a teraz może być bardzo pomocne dosłownie leksykon Admina jak wszystkich kulturalnych jesli moja wypowiedz jest niezrozumiała proszę podac adres skrzynki emailowej postaram sie wytłumaczyc indywidualnie , zyczę dużo zdrówka i spokoju i kultury usmiechnijmy sie do siebie bezintreresownie bez wzgledu jak kto jest ,,połamany,, cierpiacy w bólu zrozumiejmy drugiego człowieka spójrzmy w lustro jak usmiech poprawia nastrój i uprzejmość .Pozdrawiam .
magdalenaw
Posty: 2
Na forum od: 17 lis 2011 20:28

Re: Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: magdalenaw »

Witam serdecznie! Posiadam niestety osteofity na kręgach w odcinku lędźwiowym. Bolesne schorzenie i niestety rehabilitacja jest konieczna. Korzystam z masaży średnio raz na tydzień w gabinecie w Gdańsku Wrzeszczu, do tego chodzę na basen i fitness, żeby wzmacniać mięśnie kręgosłupa. W zasadzie nie wiem skąd to się wzięło, odkryłam je rok temu, dostałąm skierowanie na zdjęcie i wszystko było jasne, od tego czasu się leczę, bóle są coraz mniejsze i mam nadzieje, że ustaną całkowicie.
ecik
Posty: 1
Na forum od: 07 mar 2012 17:57

Re: Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: ecik »

W Lądku Zdroju specjalizują się w leczeniu chorób skóry, nie tylko łuszczycy. W ub. roku byłam tam w sanatorium (na inne schorzenia) ale jak zdołałam się zorientować to ok.40% to były osoby z różnymi schorzeniami skóry,nawet bardzo poważnymi. Poczytaj sobie na stronie int. o Lądku lub popytaj telefonicznie.
Życzę powodzenia.
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 404
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: anusiaa »

Kardiologia-nadcisnienie,czy ktos wie jakie sa zabiegi,Pozdrawiam i prosze o info
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: anusia153 »

Czy ktoś z Was miał w sanatorium zabiegi fango ( okłady z błota mineralnego) jak jest różnica między okładami z borowiny ?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: andrzej1955 »

Witam :) odnośnie fango-jest to plaster błotka mineralnego nagrzewanego w mikrofali i przykładanego na bolące miejsca na ciele,izolowany folią i ocieplany przez dodatkowe owinięcie materiałem aby całe ciepło przechodziło w bolące miejsca-ja osobiście miałem stosowane na nadgarstki i dłonie,jest stosowane w celu znieczulenia i wygrzania stawów,zapalenia ścięgien i mięśni-efekt taki sobie-chyba że ja byłem ciężkim przypadkiem :!: moim zdaniem jest to namiastka borowiny stosowana na mniejsze stawy i części ciała,przyjemna kuracja bo ciepła i sucha :!: pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: andrzej1955 »

Co do schorzeń i rehabilitacji-jestem po udarze niedokrwiennym prawej półkuli i lekkim defekcie całej lewej strony ciała-od głowy do stóp,po jakimś czasie pojawił się piekący ból żeber i efekt jakby mi ktoś ściskał wszystkie żebra-żaden z badających mnie specjalistów nie umiał wytłumaczyć skąd to się wzięło-dopiero rehabilitant do którego chodziłem na zabiegi prawie pół roku-nie mogąc sobie z tym poradzić-zapytał mnie czy przed udarem nie miałem półpaśca,okazuje się że prawidłowo wyleczony półpasiec nie jest nigdy wyleczony do końca i zostaje w organizmie-w przypadku osłabienia organizmu daje o sobie znać tak jak u mnie w postaci Neuralgii międzyżebrowej po półpaścowej :!: normalnie piąta kolumna i dywersant we własnym ciele :!: podstawowe leczenie czy znieczulenie to solux fioletowy ale na niewiele się to zdaje,pozostają masaże mięśni międzyżebrowych i prochy na uśmierzenie bólu,wejść to szybko weszło ale na usunięcie potrzeba nie wiem ile czasu :?: pozdrawiam i DUŻO Zdrówka Życzę i nie odwiedzania gabinetów tych panów w białych kitlach bo czasami sami musimy dochodzić do tego co Nam jest i co gorsza zastosować odpowiednie kuracje :!: nie daj Boże żebyśmy swoimi doświadczeniami podzielili się na wizycie bo obrażony specjalista każe leczyć Nam się samym,jedyna droga to sugerować pewne rozwiązania motywując je tym że gdzię,kiedyś mieliśmy taki czy inny zabieg i to Nam pomagało :!: Wszystkiego Najlepszego :) :) Przede wszystkim dobrego nastroju mimo bólu czy dolegliwości :)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: anusia153 »

Dziękuję Andrzeju za odpowiedź , już zdążyłam się zapoznać z działaniem fango , ostatnio kilka zabiegów sobie wykupiłam .
Jak dla mnie ten zabieg to rewelacja ,okłady miałam na obręcz barkową , świetnie rozluźnia napięte mięśnie , łagodzi ból i ogólnie poprawia samopoczucie i nie brudzi jak borowina.
Okład w formie takich placków z błota fango z parafiną przykłada się na obolałe miejsca , masa daje się wymodelować ,świetnie przylega do ciała .

Porównując okłady borowinowe i okłady z fango zdecydowania jak dla mnie lepsze są z fango.

Chyba w niewielu sanatoriach ten zabieg jest stosowany , a szkoda .

Masę parafango miesza i podgrzewa specjalna maszyna - zdjęcie zrobiłam czekając w kolejce na zabieg.

[ obrazek zewnętrzny ]
forumowicz

Re: Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: forumowicz »

Jestem tego samego zdania co Ty Anusiu. Okłady z fango miałam w swoim życiu trzy razy. Pierwszy raz na cały kręgosłup w gabinecie fizykoterapii stacjonarnym. Coś wspaniałego. Po tych zabiegach nie miałam problemu z dolegliwościami na bardzo długo :D Dwa następne były częściowe na dolny i górny odcinek kręgosłupa i to było w sanatorium. Polecam ten zabieg dla każdego, kto ma problemy zwyrodnieniowe ze stawami :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jaka rehabilitacja na jakie schorzenie - efekty leczenia

Post autor: medi »

anusia153 pisze:Czy ktoś z Was miał w sanatorium zabiegi fango ( okłady z błota mineralnego) jak jest różnica między okładami z borowiny ?
W Niwie w Kołobrzegu miałam fango i było suuuper ,strasznie przyjemne ciepełko :D :D :D :D
ODPOWIEDZ