"Julia" -Szczawnica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: Zosia »

Tak Staszku, jeżdżę na drogi oddechowe i narząd ruchu. Buziaki Tereniu :serce:
forumowicz

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: forumowicz »

Zosiu dzięki za opis :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: GIENIA »

Zosia pisze: 01 paź 2018 17:39 .. jeżdżę na drogi oddechowe .
Zosiu , a jakie tam mają zabiegi :?:

Super opis ... dzięki :serce: :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: Zosia »

Gieniu na pulmonologię jak wszędzie prawie żadne :lol: Inhalacje z nebulizatora i co z pewnością ważniejsze, powietrze o tej porze roku jeszcze bez smogu. Zabiegi na tego rodzaju schorzenia jak już kilkakrotnie pisałam były tylko w Szczawnie, niestety były ..... a pozostałe .... też bez rewelacji : prądy, laser,miejscowe krio, łóżko wodne , wirówki, z kąpieli solankowa i chyba borowinowa (ale nie widziałam) no i klasyczny bardzo niechętnie przyznawane. Odnosiło się wrażenie, że w ogóle najchętniej wszystkim przyznano by wodę, inhalację , prądy i laser. No jeszcze plastry . Trzeba się raczej nastawić, że po zabiegi się tam raczej nie jedzie, ale można różności dokupić w Solarze :shock: Ja np wykupiłam coś nowego :głęboką oscylację na kolano i stopy (35 zł 1 zabieg) czy coś pomogło ????? trudno tak naprawdę jeszcze powiedzieć :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: Felice »

Zosiu z głębokiej oscylacji korzystałam również prywatnie w ubiegłym roku w Lądku. Zabieg bardzo polecali mi zarówno rehabilitanci jak i zaprzyjaźniony lekarz. Bolało mniej,ale trudno mówić o tym czy pomogło jak stawy już swój wiek i stopień zniszczenia mają.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: Hipokryt »

Julia Szczawnica.jpg
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczawnica Julia

Post autor: Pietka 50+ »

sztani pisze: 30 wrz 2018 20:08 Dzięki Zosiu za opis . Czy jesteś na drogi oddechowe czy dodatkowo narząd ruchu .szukam usilnie turnusu (dobrego)na drogi oddechowe prywatnie mam praktycznie turnus sponsorowany przez firmę gdzie pracuję . Udanego wypoczynku i rehabilitacji
Sztani, to jak chcesz ten pobyt pod kątem dróg oddechowych odbyć w Szczawnicy, to polecam Inhalatorium. Koleżanka, która dokupywała właśnie tam zabiegi była z nich zadowolona.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: sztani »

Dzieki bardzo będę dzwonił do Inhalatorium
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: GIENIA »

Zainteresowała mnie ta głęboka oscylacja na kolano :roll: nie znałam takiego zabiegu , a być może i ja chętnie bym skorzystała :roll:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: Zosia »

Zgadzam się Felice nie ma co już oczekiwać cudów :lol: ale nawet jeśli trochę coś pomogło to warto . Geniu o oscylacji poczytaj bo jakiegoś tłumaczenia się nie podejmuję :lol: Pomaga och na wiele chorób - w opisie :) Będąc w Szczawnicy w 2010r. chodziłam na zabiegi do Inhalatorium. Tak bazę mieli dobrą. Był między innymi masaż podwodny
i inhalacje celkowe ale na turnus nie chciałabym tam jechać (jakoś było tam szpitalnie) a już na pewno nie późną jesienią. Co tam robić wieczorami ani w góry ani specjalnie na balety .
ODPOWIEDZ