"Julia" -Szczawnica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

"Julia" -Szczawnica

Post autor: stokrotka »

Witam ! Proszę o opinię możliwie aktualną.Wrażenia ,spostrzeżenia ,sugestie nt. pobytu.Jednym słowem kto tam był i może się podzielić wrażeniami.
Dziękuję ;) :kwiat:
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: smuga »

Ktoś pomoże stokrotce ? popiszcie o Juli 8-)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: stokrotka »

Smużko ! Tutaj mnóstwo ludzi czytało ,ale milczą.Wiesz co? Jak wrócę to nic nie napiszę :lol: :lol: Mnie nie chcą poratować ,to ja zrobię to samo ha,ha,ha .
A serio ! To dziwne ,bo miejscowość znana kuracjuszom ,tymczasem zmowa milczenia.Może tylko "Julia" owiana tajemnicą :o :lol: Ponad setka ludzi czytała i zero odzewu.
Gdyby to było bliżej to w weekend już tam jestem i robię rozeznanie.
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: lubelanka64 »

Nie pisałam bo moje doświadczenie jest sprzed 4 lat. Dostałam skierowanie z NFZ do Julii, jakie było moje zdziwienie gdy na recepcji pani spytała mnie w którym budynku i jaki chcę pokój np. jedynka, dwójka czy trójka, o podwyższonym standardzie czy nie. Po jedną dyrekcją są trzy /były/ budynki Sylwia, Julia i Solar w odległości kilkunastu metrów od siebie. Solar jest o budynkiem typowo hotelowym ale też kwaterują tam sanatoryjnych. Sylwia i Julia to są stare budynki ale po remoncie. Na wyposażeniu jest /było/ wszystko z podstawowych rzeczy tzn. sztućce, czajnik, ręczniki, telewizor, radio, żelazko i prasowalnia w oddzielnym pomieszczeniu. Przy pokojach są łazienki. Stołówka i część zabiegów jest w Sylwii, basen i inne zabiegi w Solarze. Bardzo dobra domowa kuchnia, miły i kompetentny personel. Ja wybrałam jedynkę w Sylwii na drugim piętrze z balkonem i widokiem na połoniny i Palenicę. Był to jeden w najlepszych moich pobytów sanatoryjnych. Wszystko było naj...pogoda, kuracjusze, wyprawy w górki. Polecam i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: Felice »

Stokrotko no i już masz recenzję.
Jak widzisz tutaj do pomocy jest niewiele osób...najwięcej zdecydowanie do oceniania i krytyki.Dasz radę :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: "Julia" -Szczawnica

Post autor: stokrotka »

lubelanko 64 ! dziękuję za obszerny opis Twojego pobytu.Prawie wszystko wiem.Tego czego nie wiem dowiem się na miejscu.Na pewno co nieco się zmieniło. Pozdrawiam :serce:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1949
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Szczawnica Julia

Post autor: Zosia »

Witam serdecznie :) Minął już tydzień od mojego powrotu ze Szczawnicy czas więc na krótkie "sprawozdanie" :) O samej miejscowości na forum napisano już wiele. Cudownych miejsc do zwiedzania po polskiej i słowackiej stronie -multum. Ja oprócz 3 tygodni prawdziwego lata 27 do 30 stopni miałam wspaniałą grupkę, z którą wiele tych wyjątkowych miejsc udało mi się zobaczyć, zwiedzić czy "zdobyć". Chodziliśmy, podjeżdżaliśmy, wchodziliśmy wszytko planowaliśmy na miejscu, na bieżąco z biura usług turystycznych nie korzystając , choć różnych takich ofert było wiele. W swoim gronie mieliśmy osoby zmotoryzowane, chętne do ewentualnej "podwózki" :)
Przyjechałam dzień wcześniej więc zakwaterowanie odbyło się bardzo miło i sprawnie. Budynek "Julia" jeden z 4 budynków Centrum Leczniczo-Wypoczynkowego "SOLAR" w Szczawnicy. Pokój 1 os. z balkonem na I piętrze (miałam zaświadczenie ze wskazaniem o czym i o wcześniejszym przyjeździe poinformowałam telefonicznie wcześniej) czekał już przygotowany. Zaświdczenia fizycznie jednak nikt ode mnie nie zażądał . Dostałam 2 klucze : od wejścia do budynku i od pokoju. Przez cały pobyt ani pielęgniarka ani lekarz nikogo nie odwiedzili. Luz totalny. Na miejscu stołówka . Posiłki wydawane : śniadanie 8-10, obiad 13-15, kolacja 17-19 ale o tym już chyba ktoś pisał. W każdym razie nie trzeba było nigdzie się spieszyć . Komfort odczuwany był szczególnie, gdy po obiedzie szło się jeszcze gdzieś w góry.
Oj przyszli goście -dokończę później lub jutro :) Zosia
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1949
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczawnica Julia

Post autor: Zosia »

Już jestem :)
A więc budynek.... Brak świetlicy czy choćby stolika i fotela na korytarzu ( mało miejsca ) w ogóle nie ma miejsca sprzyjającemu jakiejś integracji , nawet przed budynkiem nie ma ławki ale może dlatego trzeba było wykazać nieco chęci i inwencji :) i bardzo szybko powstały pewne grupki ze sobą trzymające :D
Opieka medyczna i zabiegi
Dwie mocno, bardzo mocno starsze Panie doktór , moja raczej miła z drugą gorzej, raczej nie lubiące żadnych sugestii (szczególnie ta druga). Z moją osiągnęłam jakiś kompromis np.masaże klasyczne przepisywane niechętnie.Ogólnie zabiegi oceniam na raczej kiepskie. Obowiązkowo codziennie każdy miał inhalacje lub picie wody, miałam te pierwsze. Nie wiem jak picie wody ma pomóc na bóle kręgosłupa czy kolan ale tak było. Przez to zabiegów było mało. Ja miałam 3 : -inhalacje, -krio miejscowe/laser naprzemiennie i masaż klasyczny/plastry borowinowe również naprzemiennie. Można było w hotelu ,gdzie też było Centrum Rehabilitacji dokupić prywatnie . Tam oferta była bogatsza a ceny odpowiednio wyższe. Tam też był basen-mały raczej do rehabilitacji-ćwiczeń w wodzie. Nie korzystałam ale chodziły koleżanki.
Panie rehabilitantki i 1 Pan wszyscy na 6+ . Zabiegi kończyłam do godz. ok. 10 a zdarzało się jeszcze wcześniej. Z przełożeniem godziny nigdy nie było problemu.
Pokoje : 1,2, chyba 2 trójki ale tych nie jestem pewna i studia 1+1 i 2+2 z tym , że : 1+1 właściwie na poddaszu, ciemne z maleńkim okienkiem kuracjusze niechętnie tam zamieszkiwali, chyba ze współlokator okazał się niemożliwy we współżyciu , Jeden do końca pozostał wolny choć na jedynki byli chętni. Tym co nie mogli dogadać się między sobą proponowano pokoje u dzieci w Adrii , jedna z koleżanek dostałą pokój 1 os. w hotelu Solar, trudno tak do końca określić jakim kluczem przyznaje się tam pokoje , jednak trzeba stwierdzić iż tych dopominających się starają się zadowolić.
W pokoju: telewizor płatny 10 zł za tzw.pilota, czajnik , szklanka , talerzyk i łyżeczka, 2 ręczniki duży i mały wymieniane na życzenie. Zresztą Panie sprzątające ponoć matka z córką (wyglądające na siostry :) przemiłe, z którymi można było załatwić wszystko co w ich mocy ;) .
Osoby korzystające z tanecznej rehabilitacji wieczornej mają tam małą bazę :( Halka, Marta i Budowlani - tylko . Na powietrzu ponoć było wcześniej, we wrześniu mimo wspaniałej pogody już nic się nie działo. Tym razem z tej formy ja raczej nie korzystałam więc przekazuję tylko opinię "ze słyszenia" : Budowlani -daleko w Marcie jakoś słabo ,najczęściej korzystano z Halki.
To chyba tak pokrótce wszystko o tym miejscu. Ja swój pobyt oceniam jako jeden z najlepszych ze względu na to co zwiedziłam i ludzi których spotkałam w ten piękny słoneczny wrzesień :) Pozdrawiam wszystkich :serce: Gdybyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania w temacie -proszę . Zosia
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawnica Julia

Post autor: Teri5 »

Super opis Zosiu :kwiat: Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawnica Julia

Post autor: sztani »

Dzięki Zosiu za opis . Czy jesteś na drogi oddechowe czy dodatkowo narząd ruchu .szukam usilnie turnusu (dobrego)na drogi oddechowe prywatnie mam praktycznie turnus sponsorowany przez firmę gdzie pracuję . Udanego wypoczynku i rehabilitacji
ODPOWIEDZ