Biały Orzeł w Iwoniczu - LIVE

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
krzysztof58
Posty: 4
Na forum od: 22 paź 2011 11:10

Biały Orzeł w Iwoniczu - LIVE

Post autor: krzysztof58 »

Jestem w trakcie turnusu, jeśli jesteście zainteresowani moimi wrażeniami, piszcie.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1964
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Biały Orzeł w Iwoniczu - LIVE

Post autor: Zosia »

Witaj ! Oczywiście ,że jesteśmy (na pewno nie tylko ja ). Iwonicz znam ale jak jest w Orle ? . Warunki , zabiegi itp. Napisz pokrótce. Pozdrawiam i miłego pobytu no i nie odlatuj zbyt daleko ;)
krzysztof58
Posty: 4
Na forum od: 22 paź 2011 11:10

Re: Biały Orzeł w Iwoniczu - LIVE

Post autor: krzysztof58 »

Na początku plusy czy minusy? A może mix?
Ale zacznę jutro, bo jak na ironię, szwankuje mi komp :(
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Biały Orzeł w Iwoniczu - LIVE

Post autor: Selene »

Krzysztofie jak najbardziej nas interesuje.
Nie mniej jednak Twoja opinia powinna być obiektywna.
Napisz jakie są warunki socjalne ( pokój i jego wyposażenie ), wyżywienie, baza zabiegowa no i oczywiście
coś o rozrywce. :P

Udanego pobytu :P
Pozdrawiam Selene :P
krzysztof58
Posty: 4
Na forum od: 22 paź 2011 11:10

Re: Biały Orzeł w Iwoniczu - LIVE

Post autor: krzysztof58 »

Biały Orzeł to stary, drewniany budynek, ale ładnie wyremontowany i dostosowany nieźle do na potrzeby sanatorium. O nim i o miasteczku sporo znajdziecie w sieci.
Pokoje 2 i 3 osobowe, ale trochę małe. Jest ciasno dla np. 3 osób. Łazienka ok, ogólnie czysto i schludnie, sprzątanie jest codziennie. W pokoju radio i TV, kilka programów, podstawowe. Dla wysokich pow. 180 cm trochę krótkie łóżka. Ciepło, dobrze grzeją. Ciepła woda non stop. Czajniki na piętrach, ale można używać własnych. Lodówki w korytarzach, wspólne. Uprzedzam palących, w pokojach czujniki dymu, nie ma szans.
Jedzenie bardzo dobre, nieźle przyprawiane, ale dla głodomorów mało. Na kolację często ciepłe dania. Dla wybierających się na wycieczki całodniowe – suchy prowiant. A co do wycieczek, jest sporo, w każdą sobotę i niedzielę. Dlaprzykładu, Lwów, Miskolc, Bardejov, Bieszczady itd. Oczywiście płatne.
A teraz o zabiegach: największy minus to DOCHODZENIE. Zakład przyrodoleczniczy jest oddalony o prawie 400 m. Jest to ogromny problem dla naprawdę chorych a dla wszystkich w okresie zimnym. Po tzw. mokrych zabiegach / kąpiele, basen, itp. / zasuwanie z niedosuszoną głową, żadna przyjemność. A czasem trzeba się śpieszyć, bo harmonogram zabiegów, powiedzmy, nie idealny. Często, u wielu pacjentów koliduje z posiłkami, a nawet z innymi zabiegami. Trzeba kombinować, zamieniać, itp. Ale się da, jest wyrozumiałość. Obsługa ogólnie bardzo dobra, dość miła. Basen mały, ok. 10m, na piętrze. Jakuzi ok, większość zabiegów na starych sprzętach, ale bez zastrzeżeń. Niektóre zabiegi na miejscu, ciepłolecznictwo, masaże.
Problem z komórkami, dobrze działa tylko Orange. Inne – na zewnątrz. Dowiedziałem się, że jest w przygotowaniu nowy nadajnik, ale dopiero na wiosnę.
Internet jest, WiFi, całkiem ok, przy ściąganiu ograniczenie do 30 kb/s. Przeglądanie – całkiem zadowalająco.
Rozrywka: knajp sporo, dancingi codziennie, do niektórych wstęp płatny, np. Krakowiak, raczej uznana za najlepszą, muzyka mechaniczna, w innych niestety na żywo. Jak się ma odpowiednie zasoby i lubi się klimat takich imprez – tylko się bawić. Ja akurat nie.

To by było tak na szybko, jest trochę subiektywne, bo zestaw zabiegów, ekipa w pokoju, gusty itp. zawsze się jakoś różnią. Jeśli macie konkretne pytania, piszcie.
giemal63
Posty: 4
Na forum od: 11 sty 2012 09:45

Re: Biały Orzeł w Iwoniczu - LIVE

Post autor: giemal63 »

Witam
Jadę do "Białego Orła" 26.01.2012 z okolic Radomia.
Będzie to mój pierwszy pobyt w sanatorium.
Interesują mnie tak prozaiczne rzeczy jak pranie, prasowanie. Jak to wygląda?
Nie da się przecierz nabrać ciuchów na 24 dni!
A poza tym im więcej informacji ogólnych tym lepiej.
Jeśli ktoś wybiera się do Iwonicza w tym samym terminie - chętnie zabiorę - jadę własnym autem.
Pozdrawiam
drugi
Posty: 4
Na forum od: 16 gru 2011 13:10

Re: Biały Orzeł w Iwoniczu - LIVE

Post autor: drugi »

Ja jade w tym samym terminie do bialego orla ale z zabrza wyruszam
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Biały Orzeł w Iwoniczu - LIVE

Post autor: Selene »

Krzysztofie dziękuję za opinię. Zapewne będzie ona przydatna wielu forumowiczom.

Pozdrawiam
Selene :oops:
ODPOWIEDZ