Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: kmz44 »

Tak potwierdzam że ładny taras widokowy a na nim kwiaty i leżaki do opalania. Ja nie korzystałam z nich bo jest jesień tylko robiłam sobie zdjęcia z widokiem na tężnie i park. W okół budynku kwiaty, rzeźby, ławki, mała tężnia, małe zoo, miejsce na grila gdzie w soboty i niedziele pieką kiełbaski dla chętnych kuracjuszy, mogła bym pisać i pisać o tym sanatorium :lol:
cin33
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 28 mar 2022 14:43
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: cin33 »

To teraz trochę ja napiszę, bo tak po to jest to forum żeby dzielić się wiedzą. Pobyt od wczoraj. Sprawne przyjęcie, miłe recepcjonistki i recepcjonista, sprawnie u pielęgniarki, miła młoda pani lekarz. Wypisane 68 zabiegów, w tym ćwiczenia na basenie, co mnie cieszy. Zabiegi przeprowadzane sprawnie, o wyznaczonych godzinach. Jedzenie - ok tylko jak dla faceta, a i siedzących z nami przy stole pań, trochę małe. Pokoje są różne, ja mieszkam w budynku C, pokój 2 osobowy z łazienką. TV, lodówką, dla mnie ok. Nie ma niestety balkonu, no i pokój od strony torów, w nocy hałas ( mam nadzieję że przywyknę). Parking można zarezerwować wcześniej, cena 120 zł za turnus, z tego co zauważyłem wokół sanatorium zaparkować trochę ciężko, chyba, że ktoś trafi na miejsce i przez 3 tyg. nie będzie jeździł. Wifi w pokoju działa słabiutko lub nie działa, na korytarzach jest ok. W pokoju przydałby się przeduzacz z kilkoma gniazdkami, jak ktoś ma niech zabierze. Okolica ładna, choć jeszcze nie odkryta:), do tężni 3 min drogi. To tyle w pierwszej relacji. Można zadawać pytania :)
tropek33
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 26 mar 2022 06:35
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: tropek33 »

Ja również jestem w tym samym czasie co cin33, mieszkam w segmencie A - wifi hula aż miło, pociagi i owszem są, ale jaki widok i caly dzień słonko w pokoju ( po drugiej stronie może i mają ciszę, ale słonko znika i widac same ściany) Zawsze sa plusy i minusy. Generalnie jestem bardzo zadowolona poniewaz zabiegi dopasowane ( na moja prośbę ) idealnie. Jedzenie OK, czasami może wydawac się ze za mało, ale wiekszośc kuracjuszy ma brzuszek przed sobą to i dobra okazji do zrzucenia kg. Zawsze można dokupic owoc, wypic więcej wody, melisa na spanie i do przodu. Piękna okolica, rowery do wypożyczenia. Nie ma jeszcze wycieczek zorganizowanych - pandemia, chodzimy w maseczkach - obowiązek do 15.05.

Cudownie jest bo pogoda dopisała i bajecznie przyroda budzi sie do życia. Oceniam sanatorium jako extra miejscówka na podreperowanie zdrowia. :D
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: Atina »

Super tak jest od lat w tym sanatoroum brawo :kwiat:
cin33
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 28 mar 2022 14:43
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: cin33 »

Wycieczki są organizowane przez biuro turystyczne Piast, można zadzwonić i się zapisać, z tego co słyszałem kuracjusze od nas jeżdżą (Toruń, Biskupin, Licheń, Kruszwica), ja zmotoryzowany więc nie skorzystałem.
Do hałasu za oknem można się przyzwyczaić (+zatyczki do uszu), co do jedzenia nie zmieniam zdania, o ile obiady są ok, to kolacje mizerne (obowiązkowa do wszystkiego sałata+2 plastry wędliny, hmmm skąpo, a hitem jednej kolacji była prawie zimna kaszanka z wody i nic do tego, a nie przepraszam, musztarda do tego.
Rowery owszem są, 6 sztuk, na 500 osób, trochę mało, czasem ciężko trafić na wolny rower, tym bardziej, że pogoda dopisuje.
Rehabilitanci ogólnie mili, zabiegi przeważnie o wyznaczonych godzinach, ćwiczenia w basenie bardzo dobre, ja akurat chodzę na 7 rano, jest to świetny rozruch na początek dnia.
Chodzenie w maseczkach, trudno to obiekt w którym są obowiązkowe, przepis jest przepis, szkoda że niektórym bardzo ciężko założyć. Okolica ładna, sprzyjająca spacerom, jeździe na rowerze i innym aktywnościom, ale to akurat nie zasługa sanatorium.
Dla lubiących wodę polecam wizytę w Termach, to tylko kilometr od sanatorium, a wejściówka z kartą kuracjusza tylko 13,50 za godzinę. W termach jest też wypożyczalnia rowerów, ale tych nie polecam, są dość mocno nadgryzione zębem czasu, raz wypożyczyliśmy więcej nie skorzystaliśmy
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: Felice »

Podziękowania za opinię 😘
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: ewasz »

Dzięki za opinię 😀
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: Atina »

Dziękuję za świeże spojrzenie na to sanatorium.
Osobiście polecam to miejsce i piękny o tej porze roku Inowrocław część uzdrowiskową jak i ciekawią architekturę miasta.
Polecam ,,Fiołki Aniołki ,,na wytrawnie i słodko zawsze smakowicie....a śledzik dla koneserów ech poezja ;)
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: alaxa »

Dziękuję za opinię, fajnie jak ktoś coś napisze, nigdy nie wiadomo gdzie nas NFZ rzuci, a opinie zawsze pomocne. Pozdrawiam i życzę miłych pobytów :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Inowrocław Sanatorium Przy Tężni

Post autor: Bibi2 »

Bardzo dziękuję za opis ośrodka :)
ODPOWIEDZ