Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: administrator »

Ponieważ pojawiają się wątpliwości, poniżej wyjaśniam jak wysyłać wiadomości poprzez forum.

1. Forum udostępnia system prywatnych wiadomości PW dostępny z poziomu panelu użytkownika. Aby wysłać wiadomość należy skorzystać z opcji 'Napisz wiadomość'. Następnie dodać adresata z listy użytkowników, nadać tytuł wiadomości i treść, a na koniec kliknąć 'Wyślij'. Adresat zostanie powiadomiony o nowej wiadomości PW po zalogowaniu na forum. Adresat może jak najbardziej kliknąć "Odpowiedz", napisać coś i wysłać jako PW. Wszystkie wiadomości PW nie wychodzą poza serwer naszego forum. Wiadomości PW można też wysyłać klikając w ikonkę PW widoczną pod nazwą użytkownika, po prawej stronie postu.

2. Wiadomości e-mail można wysyłać klikając w ikonkę koperty widoczną pod nazwą użytkownika, po prawej stronie postu obok ikony PW. Ponieważ forum jest skonstruowane tak, by nie ujawniać adresów e-mail, jeśli skorzystacie z wysłania e-mail poprzez forum, forum wyśle wiadomość do adresata ale nie ujawni ani nadawcy jaki jest adres adresata, ani odbiorcy jaki jest adres nadawcy. Adresat otrzyma e-mail z adresu ogólnego forum tj. [email].... Jeśli adresat kliknie w swoim programie pocztowym 'Odpowiedz' to wiadomość taka trafi z powrotem (niestety) na adres ogólny [email]..., a nie do właściwego adresata gdyż wasze programy pocztowe nie znają prawdziwych adresów. Aby więc odpowiedzieć poprzez e-mail, należy wysłać go również ze strony forum, chyba, że ktoś sam poda w swoim e-mailu własny adres pocztowy, wtedy robicie wg uznania.

Może jest to nieco skomplikowane ale ma na celu ochronę Waszych danych. Pamiętajcie, że forum same ich nie ujawni nikomu, nawet adresu e-mail. Robicie to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność podając je w treści wiadomości.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: administrator »

Rozwiewając wątpliwości dotyczące wysyłania PW...
Do folderu „Do wysłania” trafiają wiadomości, które zostały wysłane ale jeszcze nie zostały przeczytane przez odbiorcę. W ten sposób mamy prosty system potwierdzający odczytanie wiadomości przez adresata... jeśli wchodzimy do swojego panelu i widzimy, że w folderze "Do wysłania" coś jest oznacza to, że odbiorca jeszcze nie przeczytał tej wiadomości, jeśli zaś nic nie ma, oznacza to, że odbiorca już kliknął w wysłaną przez nas wiadomość i wyświetlił ją na swoim ekranie.
Oczywiście niczego do końca nie możemy być pewni, bo może tylko otworzył i nie czytając zamknął ;)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: Selene »

Witaj Opiekunie 8-)

Chciałam wysłać wiadomość na PW ale pojawiła się komunikat: do Niedostępne
Co to oznacza?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: administrator »

Nie znam kontekstu sytuacji. Być może nie wybrano adresata lub adresat nie istnieje.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: Selene »

Wysyłałam PW na adres bl.... Pierwsze poszły bez problemu natomiast przy ostatnim pojawił się tenże komunikat.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: Selene »

Przepraszam za kłopot ale już wiem w czym problem: konto zostało skasowane.

Pozdrawiam :)
joana2462
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 03 paź 2012 18:50

Re: Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: joana2462 »

Witam :) mam pytanie - jak długo trzeba byc zarejestrowanym na forum by móc wysłać prywatna wiadomość?
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: administrator »

To nie zależy od stażu lecz od aktywności na forum.
julia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 21 wrz 2012 23:06

Re: Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: julia »

...a ja też zanim nie uzbierałam 5 wypowiedzi nie mogłam wysłać prywatnej wiadomości. Ikony pod nickami były niewidoczne.
Wiosenna Wlkp
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 06 kwie 2013 18:08

Re: Jak wysyłać wiadomości PW i e-mail.

Post autor: Wiosenna Wlkp »

Witam Adminie, czyżby dzisiejsza burza zakłóciła wysyłanie wiadomości ? Chciałam wysłać odpowiedz na otrzymanego maila, zrobiłam to dwukrotnie, raz za pomocą otwarcia koperty pod użytkownikiem i wyszło że wysłałam go do siebie, drugi raz za pomocą panelu użytkownika i nie widzę go w wysłanych ani w roboczych. Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ