23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
jacek50
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 gru 2011 21:00

23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: jacek50 »

23 01 2012r rozpoczynam 3-tygodniowy turnus w Świeradowie nazwa sanatorium .. GRACJA'' jadę pierwszy raz,i nie mogę zdobyć żadnych informacji na temat tej placówki ,byłbym wdzięczny za jakieś informacje. Wyjeżdżam z Poznania rano autem i gdyby ktoś chciał się zabrać to proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: 23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: syrenka »

Witam! Sanatorium Gracja to jest willa przy Parku Zdrojowym powyżej dworca autobusowego .Pokoje 2-3 osobowe część z nich nie miały łazienki .Były na korytarzach .Tam jest tylko ... chyba .... stołówka nie pamietam .Na wszystkie zabiegi trzeba było dochodzić .Może teraz sie zmieniło .Byłam w Świeradowie 2 lata temu .Weż dobre buty tam wszędzie pod górkę .
jacek50
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 gru 2011 21:00

Re: 23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: jacek50 »

Dzięki za informacje ,choć nie wygląda to zbyt optymistycznie to mam nadzieję,że pobyt będzie udany,i że pogoda dopisze pozdrawiam jacek
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: 23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: biedroneczka »

Właśnie wróciłam ze Świeradowa! Byłam w Gracji. Sam Świeradów mnie oczarował, zwłaszcza gdy spadł śnieg. Pensjonat jest OK. Owszem na zabiegi trzeba się przemieszczać do różnych budynków ale przecież jedziemy do sanatorium nie po to żeby siedzieć w pokojach. Poza tym wszędzie jest pod górkę albo z górki więc nieodzowne jest wygodne obuwie.
jacek50
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 gru 2011 21:00

Re: 23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: jacek50 »

Dziękuję Biedroneczko za informacje,powiało optymizmem .Jestem ciekaw czy zabiegi odniosły jakiś skutek,i czy stosowana jest tam-/KINEZO - TERAPIA/ -leczenie ruchem,czy jest tam jakaś sala gimnastyczna,basen, pozdrawiam
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: 23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: biedroneczka »

Witaj Jacku50! Nie musisz się martwić o zabiegi ponieważ akurat w Świeradowie jest bardzo dobra baza zabiegowa :) . "Gracja" jest usytuowana właściwie w centrum miasteczka więc na wszystkie zabiegi jest prawie jednakowa droga. W samym pensjonacie także jest mała salka do ćwiczeń indywidualnych i zabiegów fizykoterapeutycznych np.prądy Tens-a, Traberta i inne oraz masaż suchy. Może Ci akurat wypadnie, że niektóre zabiegi będziesz miał na miejscu. Basenik do ćwiczeń w wodzie jest Domu Zdrojowym tak samo jak i sala gimnastyczna, gdzie także wykonywane są zabiegi fizykoterapeutyczne. Poza tym jest jeszcze Goplana w której też jest duże zaplecze zabiegowe. Mnie osobiście wszystkie zabiegi (m.in.borowinka, kąpiele radoczynne, bicze szkockie ) pomogły doskonale i chętnie wybrałabym się tam jeszcze nie jeden raz :D Poza tym trzeba skorzystać z okazji i pochodzić po górach co czyniłam i co bardzo dobrze wpłynęło na moją kondycję fizyczną :D ,Pozdrawiam
jacek50
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 gru 2011 21:00

Re: 23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: jacek50 »

Super wyczerpujący, post dziękuję Ci Biedroneczko . W maju wybieram się w moje ukochane tatry i pobyt w Świeradowie traktuję bardzo poważnie . Mam nadzieję że podreperuję mój zwyrodniały kręgosłup ,a i trening pieszy nie zaszkodzi,zwłaszcza że mam dosyć ambitne plany dotyczące tatr.W poniedziałek zadzwonię do ,,GRACJI'' i będę próbował zarezerwować pokój słyszałem że w niektórych placówkach stosuje się tego typu praktyki odpłatnie, a jeśli nie to pozostanie tylko mój urok osobisty,lub bardzo wczesny wyjazd rano . Pozdrawiam cię i jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję Jacek
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: 23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: biedroneczka »

Jacku50! Jeszcze kilka wskazówek jeśli chodzi o przyjemności w Świeradowie. Jeśli lubisz ryby to najlepszego pstrąga serwują w Chacie Izerskiej. Koniecznie wjedź kolejką gondolową na Stóg Izerski, niesamowity widok na panoramę Świeradowa :D.
Najlepsze ciacha zjesz w "Puencie" i w kawiarni w Hali Spacerowej. Polecam także wieczorki taneczne w Domu Zdrojowym codziennie od 19:00 do 22:00. Grają wprawdzie ciągle " na jedno kopyto" ale warto się dodatkowo poruszać. Acha, koniecznie jedź na Biesiadę, która jest jedną z najfajniejszych imprez dodatkowych i na wycieczkę do Pragi czeskiej :) Zazdroszczę Ci, że tam jedziesz . Gdybym mogła to pakuję się i jadę choćby dziś :D Pozdrawiam Cię i daj znać po powrocie jakie wrażenia :)
forumowicz

Re: 23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: forumowicz »

witam! znajoma jest znawcą Świeradowa zdroju,wszystko wie,jak macie ochotę to podaję za jej zgodą adres mail:
[email]
Ostatnio zmieniony 03 maja 2018 22:44 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto email
teska12
Posty: 2
Na forum od: 22 sie 2012 12:07

Re: 23 01 2012 Świeradów Zdrój z Poznania

Post autor: teska12 »

Witam,dostałam sanatorium do Świeradowa do sanatorium Gracja czy ktoś może tam był?Jakie są warunki czy w każdym pokoju jest łazienka?Będe od 24 września do 15 pażdziernika.
ODPOWIEDZ