Kołobrzeg "Mewa"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: berbla65 »

Dzięki wielkie za info :P pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: Pancernz »

Dziwna sytuacja z tymi taxi bo jak jak chciałem podjechać nią nikt mnie nie chciał zabrać bo za blisko każdemu było .Darek dobrze podpowiedział bo ja robiłem to samo na google mapach dzięki street view zobaczyłem jak dojść czyli stojąc do stacji twarzą idziesz w prawo i kładką przechodzisz nad torami tam popatrz sobie co dalej bo to nawet nie 5 minut i jesteś na miejscu.Niestety gdy ja byłem drogi były tak rozkopane oraz dworzec ,że błądziłem dobrą godzinę wkoło wszędzie ale nie w kierunku Mewy :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14588
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: GIENIA »

Przy kładce sa windy . Wysiadasz z windy i stojąc plecami do torów , skręcasz w ul Zdrojową w lewo , idąc jakby wzdłuż torów , obok ośrodka Niwa . Potem druga w prawo i prawie do końca ulicy . Po lewej będzie przy samej ulicy Mewa 1 , tam jest recepcja :)
Nie pomyl kierunków , bo byś zaszła do Sanu :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: Pancernz »

Tak lub idź w kierunku morza na wprost z kładki aż do promenady potem w lewo (wersja skrócona ) :lol: Gienia nie da się zabłądzić prawda ? hehehe
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: wiktor64 »

Witam :D
Z ta kładką nad torami to prawda 2 lata temu nią przechhodziem
ide prosto do promedady tam sa same sanatoria ni i ta twoja Mewa kolego
10 min drogi ja tamtedy bede szedł za tydzień do Mswia troszke dalej
moe na baletach albo na piwko sie spotkamy ja jestem od 6 sierpnia
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14588
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: GIENIA »

Przez tą Waszą wersję skróconą to koleżanke w błąd wprowadzicie :lol: :lol: wejscie do Mewy 1 nie jest z promenady :) a przy Ściegiennego , naprzeciwko Mewy 2 .... poza tym z walizą promenadą :?: :shock: Zdrojowa będzie pusta .. :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7828
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: darek »

Z całym szacunkiem Panowie

Kobieta będzie po 10 godzinach w pociągu .
Po 10 godzinach będzie szukać winy , peronów klałdek kolejnej windy aby zjechać .
Nie ukrywam że Osobiście wolę dać nawet te 15 zeta i być podwiezionym ..Walizka też swoje waży !

Jako Facet byłem właściwie wróciłem z Perły a to TYLKO 750 metrów do Kładki i co miałem z torbą szaleć a to TYLKO 15 zeta Pan włożył do bagażnika ,Pan wyciągnął Fakt musiałem walczyć tylko z Tubylcem o torbę BO ON z OBSŁUGI ale 130 kg i 190 cm Chyba wytłumaczyło .

Dlatego pozwolę sobie powielić swój wpis .

"Opcja podstawowa jeżeli w pociągu ..natrafisz na kogoś Kto do Mewy to jest opcja Taxi.
Po Pierwsze nie pozwól ,aby ktokolwiek z miejscowych "Panów z obsługi dworca : dorwał się do Twojego bagażu !!!
Uważaj na torebkę !!
Pociąg z Katowic wjeżdża na peron drugi tak jest problem trzeba zejść i wejść z tunelu po wyjsciu z tunelu jest postój Taxi

Musisz okazać że Znasz Kołobrzeg zobacz sobie na Mapie google trase przejazdu Dworzec -ul Ściegiennego 1

Tam wszyscy z Mew się meldują w recepcji.

W Taxi podaj ulice i nazwe sanatorium Mewa 1
za kurs powinnaś zapłacić max ..12 zeta możesz dać ew napiwek za wyciągnięcie torby , Pamiętaj Płacisz za KURS
Czas to max 4-5 minuty

Generalnie Musisz BYC BArdzo Pewna siebie ,aby taryfiasz nie zrobił Ci wycieczki jak Innym po Kołobrzegu zapamiętaj nr Boczny bo to ważne w przypadku ..wycieczki .


..lub z pociagu zamów sobie taxi wtedy pan będzie na Ciebie czekał a cena będzie stała"



Do Pancera Widocznie Jestes Zbyt Młody i Pan Taksiarz odmówił kursu ze względu na opłacalność bo to Tylko od 10 do 15 seta choć Licznik pokazuje 12 .

Może czekał na telefon i podwóz Ludków do Kawiarni do Arki a za kursy tam to potrafią wyciągnąc Nawet i 50 zeta jeżeli się Ktoś Da
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: berbla65 »

Dziękuję kochani za rady :P jeszcze nie wiem ,którą opcję wybiorę - kładkę czy TAXI :lol: Ale jestem typem wędrownika więc... na razie 51 do 49 dla kładki :D .Darku :D jak będę już na peronie w Kołobrzegu to od razu zapomnę o 11 godz podróży :lol: :lol: Wiktor na piwo to nie ale kawa? czemu nie ;) 4 lata temu byłam w ARCE MEDICAL SPA i z PKP podjechałam... miejskim autobusem :D
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: wiktor64 »

Jakoś musimy sie tam odnaleść i spotkać :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14588
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg "Mewa"

Post autor: GIENIA »

darek pisze: 28 lip 2019 21:43
Po Pierwsze nie pozwól ,aby ktokolwiek z miejscowych "Panów z obsługi dworca : dorwał się do Twojego bagażu !!!
Uważaj na torebkę !!
Pociąg z Katowic wjeżdża na peron drugi tak jest problem trzeba zejść i wejść z tunelu po wyjsciu z tunelu jest postój Taxi


Darku ..
A ja zawsze korzystam z pomocy panów dorabiających na dworcu ;) zwłaszcza jeśli trzeba iść tunelem ... taki pan np wstawi walizę do pociągu , wystawi na półkę za parę zł ... mnie pomoże , a sam zarobi .... :)
Przecież przy mnie nie porwie mi tej walizki :lol: , czym innym jest oczywiście torebka lub plecak z dokumentami , pieniędzmi ...
ODPOWIEDZ