Szczawnica Adria

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Dorotakrakow
Posty: 1
Na forum od: 04 lip 2018 20:00
Oddział NFZ: Małopolski

Szczawnica Adria

Post autor: Dorotakrakow »

Witajcie,
Prosze o opinie na temat tego sanatorium, mam skierowanie z synem na wrzesień,
Zdjęć niestety brak i żadnych opini z ostatniego czasu co dobrze nie wróży
Dzięki
mariz
Posty: 4
Na forum od: 27 lip 2018 21:18
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Szczawnica Adria

Post autor: mariz »

Wybieram się z córką we wrześniu. To jest nasz pierwszy wyjazd. Mam pytanie o dojazd, jak najlepiej dostać się do Szczawnicy z W-wy i okolic?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Szczawnica Adria

Post autor: Dzia_dek »

Mariz najlepiej w większości przypadków to dojechać własnym samochodem. 8-)
Skoro pytasz o dojazd to rozumiem, że ta opcja dojazdu nie wchodzi w rachubę.
Masz bezpośrednie połączenie z dworca autobusowego Warszawa Zachodnia;
Wyjazd o godz. 9;20, przyjazd do Szczawnicy na godz. 17;30. Połączenie to
realizuje firma PKS "Polonus" w Warszawie. Z "mini" dworca w Szczawnicy
do budynku "Adrii" masz do przejścia około 1000 m czyli 15 minut spacerkiem.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczawnica Adria

Post autor: Felice »

Można też skrócić sobie podróż - pociąg Warszawa Kraków 2,5 godziny i dalej autobus Kraków Szczawnica 2 godziny.Tak jeżdżę w tamte rejony,a przesiadka w Krakowie nie jest problemem. Pendolino kupione w super promo jest w przyzwoitej cenie a komfort podróży zdecydowanie lepszy. Można wtedy w Krakowie zrobić sobie chwilę przerwy. Zazwyczaj robię tak w powrotnej podróży.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Szczawnica Adria

Post autor: GIENIA »

Nie wiem dokąd dojeżdza autokar o którym pisze Dziadek Z :) , ale jeśli jechałabyś tym krakowskim , jedź jeden przystanek dalej do tzw Centrum .... stamtąd do Adrii masz 200 - 300 metrów :)
Na dworcu kierowca twierdzi , ze to koniec trasy , a taksówkarze już czekają ... to nieprawda , krakowskie jadą jeszcze dwa przystanki dalej .... mnie tak nabrał , ale tylko raz ;)
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szczawnica Adria

Post autor: margot »

Gieniu Dziadek dobrze napisał ...Polonus dojeżdża tylko do mini ;) dworca :D
ale myślę , że najlepiej będzie jak Mariz wejdzie sobie w e-podróżnika i tam znajdzie dokładne informacje :D chociaż Dziadka informacja jest precyzyjna ;)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Szczawnica Adria

Post autor: Dzia_dek »

Gieniu ten autokar o którym pisałem wcześniej nigdzie dalej nie jedzie. W Szczawnicy kończy jazdę
i na tym malutkim dworcu zostaje na nocowanie. W dniu następnym o godz. 10 wyrusza w trasę
powrotną do Warszawy i na 18;30 jest na Zachodnim. Dzięki Margot. :kwiat:
mariz
Posty: 4
Na forum od: 27 lip 2018 21:18
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Szczawnica Adria

Post autor: mariz »

Dziękuję za pomoc. Rozważalam kilka opcji ale wolałam zapytać u źródła :-) A wybiera się ktoś we wrześniu i czy możecie coś napisać na temat sanatorium, co warto ze sobą zabrać? Będę wdzięczna za wszelkie informacje i podpowiedzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Szczawnica Adria

Post autor: Dzia_dek »

mariz pisze:(...) czy możecie coś napisać na temat sanatorium, co warto ze sobą zabrać?
Mariz, willa "Adria" jest jednym z czterech obiektów należących do kompleksu sanatorium/hotel "Solar" SPA.
Do tego kompleksu należą również wille "Julia" i "Sylwia" do której będziesz chodzić na zabiegi. Stołówkę
będziesz miała na miejscu u siebie. Na terenie kompleksu jest również park wodny, ale nie znam warunków
na jakich kuracjusze mogą z niego korzystać. Bliższych warunków zakwaterowania, wyżywienia czy zabiegów
nie znam. Proponuję żebyś sobie przygotowała listę pytań i zadzwoniła na recepcję lub na dyżurkę pielęgniarek
i wtedy też uzyskasz sporo interesujących Ciebie informacji. Co warto zabrać ze sobą? Ponieważ jedziesz na
trzy tygodnie to na pewno powinny to być rzeczy wygodne (np. dresiki, t-shirty) i takie, które łatwo przeprać
i szybko wysuszyć. Wygodne, najlepiej sportowe buty. Wyjazd we wrześniu więc pogoda może być zmienna.
Na pewno coś na chłodniejsze i deszczowe dni, (pelerynka i kalosze, czapeczki). Ze względu na park wodny -
strój kąpielowy, czepek, jakieś klapki, (nawet zamiast pantofli) i dodatkowy wygodny ręcznik (np z mikrofibry -
niewielkie rozmiary, szybko schnie). Można wrzucić do walizki jakieś ulubione gry czy kilka zabawek na wypadek
deszczowych, nudnych dni. Może się przydać krem z filtrem UV, środek łagodzący ugryzienia owadów, (komary meszki)
blisko jest park zdrojowy. Zestaw plastrów turystycznych, opakowanie (małe) wody utlenionej, jakaś torba na ramię
lub wygodny plecaczek na spacery lub wycieczki. Można by tak sporo jeszcze pisać, ale Twoje możliwości bagażowe
ogranicza środek transportu. Zrób sobie na spokojnie listę tych rzeczy, które mogą się przydać i wtedy będzie Ci
łatwiej korygować co zabrać, a co jednak zostawić. Warto jeszcze zapoznać się z długoterminową prognozą pogody
przed wyjazdem. Może jeszcze ktoś uzupełni ten mój skromny spis rzeczy przydatnych na wyjazd mamy z dzieckiem. :)
mariz
Posty: 4
Na forum od: 27 lip 2018 21:18
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Szczawnica Adria

Post autor: mariz »

Dzia_dek dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;) :) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ