Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Felice »

W życiu bardzo ważne z kim i przede wszystkim ważne gdzie.
A jak wiadomo mało w tym jest ważne to czy dzieli się pasję rowerową,a może nie tylko pasję ale również możliwości nie zawsze idą w parze.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Felice »

Violet a tak wracając do wycieczki to oczywiście istnieje możliwość włączenia się na część trasy? To informacja dla tych którym możliwości zdrowotne ograniczą przejazd całą trasą.
Lawenda ja co prawda mieszkam w Warszawie,ale niektórzy mawiają że na podwarszawskiej wsi😛 Rowerkiem lubię czasem śmigać samotnie. Zazdroszczę grupy,która organizuje całodzienne wypady w ciekawe miejsca.
Czasem robię tak,że wsiadam w pociąg,na umówionej stacji spotykam się z przyjaciółką i rowerem jedziemy na jej działkę. Przyjemne z pożytecznym😁
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Maarek36 pisze: 25 lip 2018 08:51 ....Na razie ograniczamy się tylko do szklaków w powiecie koszalińskim....
Marku, a może napiszesz coś o tych szlakach. Informację z pierwszej ręki i na bieżąco - BEZCENNE. Może jakieś foto...
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: forumowicz »

Violet , grupa rewelacyjna tylko pozazdrościć .
W moim mieście również działają różne grupy część to tzw zamknięte kluby ale jest i otwarta . Ja niestety jestem typem samotnika poza tym mój sprzęcik jest skromny ;)
Trzymam kciuki za realizację , chętnie będę tu zaglądała :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Felice pisze: 25 lip 2018 09:37 Violet a tak wracając do wycieczki to oczywiście istnieje możliwość włączenia się na część trasy? To informacja dla tych którym możliwości zdrowotne ograniczą przejazd całą trasą.
Jasne, że TAK :D Proponuje najlepiej włączyć się na początku, a potem "sie zobaczy" . To z założenia ma być wycieczka rowerowa łącząca, tak jak Twoje Felice wypady na działkę, przyjemne z pożytecznym. Bez bicia rekordów przejechanych kilometrów czy czasu ich przejechania. Wiadomo, że są rzeczy nieprzewidywalne jak pogoda czy, odpukać, ewentualne awarie - dlatego nie zamierzam sztywno planować etapów od - do, rezerwować wcześniej kwater by uniknąć presji czasu. Czego jak czego ale "noclegowni" na Wybrzeżu nie brakuje, a musimy pamiętać, że we wrześniu sezon będzie się powoli kończył. Dzienny limit przejechanych kilometrów też jest umowny i nawet 50 kilometrów nie powinno stanowić problemu dla mniej wprawionych "kolarzy" - ale wiadomo, że nic na siłę - ZDROWIE PRZEDE WSZYSTKIM. Na utwardzonych ścieżkach rowerowych dystans ten jest do pokonania w ciągu dwóch, trzech godzin - w terenie może to trwać trochę dłużej, ale przecież dzień trwa 12 godzin. W najgorszym wypadku i tak 6-8 godzin będziemy mieli do własnej dyspozycji. Siodełko to nie wszystko, trzeba jeszcze coś zobaczyć - a ciekawych miejsc jest po drodze sporo. Wycieczka ma przebiegać zgodnie z teorią stada bizonów - Stado bizonów może poruszać się tak szybko jak najwolniejszy bizon :) :D
Jest sporo czasu, zachęcam do czynnego uczestnictwa w planowaniu poszczególnych etapów, propozycji miejsc wartych odwiedzenia, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat tras rowerowych na wybrzeżu - to prośba do forumowiczów czasowo przebywających na wybrzeżu Bałtyku jak i tych mieszkających tam na stałe. Internet jest pełen informacji, niemniej jednak to czego dowiemy się na bieżąco będzie BEZCENNE - za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard ;) :D :lol:
[ obrazek zewnętrzny ]
YES, WE CAN :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

...dziś jest czwartek św Anny a ja kończę pracę i na rowerek
od poniedziałku ma dobra średnia pomimo upałów udaje mi się na lajciku robić po 50 km w czasie poniżej 125 minut z pulsem ..dzięki lekom na poziomie 120 i spalić nawet do 2750 kcal
myślę że w tym stadzie bizonów będę musiał jechać jako ostatni bo noga grzeje
Pozdrawiam trenujących ..nawet wśród spalin samochodów bo aby dojechać należy się mocno nawdychać czuję się jak bym napalił się ..Klubowych :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: lawenda »

darek pisze: 26 lip 2018 16:30 dobra średnia pomimo upałów udaje mi się na lajciku robić po 50 km w czasie poniżej 125 minut


Darku ....nie strasz ....jeśli taka ma być średnia, to ja się wyłamuję. :lol:
Zrobienie takiego dystansu nie stanowi dla mnie żadnego problemu, ale tempo ..... :?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Felice »

Lawenda ustalone zostało wcześniej że to ma być przyjemność nie jazda na czas. W moim życiu czas bicia rekordów już minął. Teraz smakuję czas.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Hipokryt »

Darek w temacie zaskakuje po raz kolejny :D bo. w poprzednim wpisie proponował jazdę rowerem po plaży. Zgodnie z jego radą sprawdziłem.jazdę na plaży w Dabkach i ... po ok 50m się poddalem bo lżej było rower nieść niż na nim jechać.
Zapewne mój rower był nie odpowiedni:-)lub było tam za dużo piasku?
Lepsza już od plaży jest szybka jazda po trasie, lecz nie aż taka ekstremalna. Mapy i nawgacje przyjmuja prędkość 20km/h, lecz zwykle jedzie się w tempie ok. 10 do 15km/h i takie wartości przyjmujemy
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

Dlaczego zaskakuje.
Ja nie każę Nikomu jechać po plaży na slimach bo nawet Kwiatkowski ze SKY by nie podołał.
Informując o przejeżdzie po plaży Informowałem ,że Rowery będa odpowiednio przygotowane.
Każdy ma swe tempo .
Jeżeli dojdzie do To gwarantuję ,że dostosuję się do najsłabszego chyba ,że Inni będą zmuszeni dostosować się do mnie.
Ja o Czym wiele Osób czytających forum od lat staram się uciekać poprzez SPORT tak może dla co Niektórych jest to Ekstrema-ale Ja Chcę pokonywać kolejne Cele
Dziś udało się pobić Kolejny REKORD i wbrew Pozorom -Nawet stacja monitorująca nie miała palpitacji -Mimo Rekordu było spokojnie
ODPOWIEDZ