Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: lawenda »

Dobrze że ja spaliłam świąteczne nadwyżki już wczoraj. :lol: :D Dziś nie byłoby to możliwe, całe popołudnie "wisi" deszcz w powietrzu i wieje silny, bardzo zimny wiatr. :roll:
Violet58 przejrzałam trasę i trochę martwią mnie te piaski na pierwszym etapie. Zaliczyłeś może ten odcinek będąc w Świnoujściu. :?:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Rzeczywiście pogoda dziś nie najlepsza, i choć w centrum słonecznie to wieje jak w świętokrzyskim ;) :D Krótka przejażdżka na zabiegi i z powrotem, na szczęście z bocznym wiatrem :D Pytasz o piach, ja mogę się tylko wypowiedzieć na temat odcinka Świnoujście - Międzyzdroje czyli około 15 km i twierdzę, że nie jest tak tragicznie, od skrętu obok Gazoportu na szlak R-10 trasa wiedzie przez las, początkowo jest to kamienisty trakt, potem przechodzi w leśne dukty gdzie zdarzają się krótkie, piaszczyste odcinki, ale myślę, że spokojnie do przejechania, choć ja jechałem bez sakw i dodatkowego obciążenia. Przejeżdżamy obok wieży dowodzenia baterii Goeben, która we wrześniu pewnie będzie już zamknięta, mijamy Podziemne miasto - Baterię Vinieta, osadę Lubiewo i dojeżdżamy do Międzyzdrojów. Mnie podróż, łącznie z przeprawą promem i krótkim pobytem w Międzyzdrojach zajęła 3 godziny- przejechałem łącznie ponad 33 km i nie wspominam jej jako zbyt męczącej. Część szlaku pokrywa się z drogą św. Jakuba, stąd charakterystyczne dodatkowe, oznaczenia na trasie.
Z2.jpg
Niestety nie wiem jak jest dalej i przyznam się, że mam spory dylemat czy z Międzyzdrojów kontynuować jazdę szlakiem R10 czy pojechać dość pagórkowatym, ale asfaltowym odcinkiem dość ruchliwej drogi krajowej 102 (Wzgórze Gosań czy Zagroda Żubrów oto jest pytanie?) do samego Dziwnówka lub dalej. Myślę, że zrobimy jakiś brainstorm i wspólnie podejmiemy decyzję. Szczerze powiem, że ja bym się tym piachem nie przejmował, gorzej jak będzie błoto....
A najlepiej moja droga, tak jak w piosence.... Po co martwić się na zapas, po co martwić się w ogóle, kiedy słońce patrzy na nas wyjątkowo czule... ;) :) :D
Pozdrawiam :kwiat:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

Dobry wieczór, tak właśnie grzebię po internecie i jedyna opinia, jaką znalazłam na temat odcinka od Międzyzdrojów właśnie asfaltem to taka, że jest na każde mięśnie... :D hłe hłe, znaczy powinniśmy dać radę. Za to opinia z września 2018 roku o jakości kawałka trasy R10 w Międzyzdrojach pozostawia wiele do życzenia, ale być może coś się już tam w tej materii zmieniło. Myślę, że może po weekendzie majowym pojawi się trochę nowych opinii i opisów z tej trasy. Jak nie, to będziemy improwizować na bieżąco :) Violet58, na pewno też natknąłeś się na te opisy.
Ja mam w nogach po ostatnim przejeździe 74 km - w zasadzie przez nieuwagę i gapiostwo :lol:, z lekkim ciężarkiem na bagażniku. Najważniejsze, że dałam radę !!!!!!!!! Ale za to zaliczyłam granicę...śląsko-opolską :lol: Pozdrawiam poświątecznie
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: lawenda »

violet58 pisze: 23 kwie 2019 21:51 A najlepiej moja droga, tak jak w piosence.... Po co martwić się na zapas, po co martwić się w ogóle, kiedy słońce patrzy na nas wyjątkowo czule... ;) :) :D
Właściwie Violet to masz rację, po co martwić się na zapas, trzeba dobrze przygotować nóżki i będzie ok. :lol: :lol:
Dziś następne kilometry zaliczone, choć nie było łatwo.....wiatr to trudny przeciwnik. :lol: :lol:
Oznaczenia szlaku św. Jakuba są mi znane, bo mieszkam w miejscowości przez którą przebiega szlak św. Jakuba. ;)

Pietka 50+ trzeba było dać znać, że zamierzasz odwiedzić Opolszczyznę, też zrobiłabym wycieczkę w kierunku woj. śląskiego i byłoby małe spotkanie na trasie. :lol: :lol:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

Lawenda - wszystko przed nami :D :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Witajcie moi drodzy...
Niestety nie mam dla nas najlepszych wiadomości :( - dowódca CPSP w Ustce, w trosce o nasze bezpieczeństwo odmówił wyrażenia zgody na przejazd przez tereny poligonowe. Oto treść odpowiedzi :
Witam,
W odpowiedzi na Pana wniosek informuję, że teren CPSP Ustka, jak wszystkie obiekty wojskowe jest terenem zamkniętym. Zgodnie z ,,Instrukcją o ochronie obiektów wojskowych’’ Szt. Gen. 1686/2017 podlega ochronie, a zasady wstępu na jego obszar uregulowane są odrębnymi przepisami i rozkazami wyższych przełożonych. Należy również podkreślić, iż poligony wojskowe są terenami szczególnie niebezpiecznymi. Olbrzymia ilość niewypałów i niewybuchów wyrzucanych przez morze stwarza realne zagrożenie dla osób postronnych poruszających się po nadmorskiej plaży oraz terenach do niej przyległych.W trosce o Pana zdrowie i życie oraz z uwagi na przedsięwzięcia realizowane w tym czasie na poligonie i zagrożenia z tego wynikające nie wyrażam zgody na korzystanie z plaży.
Z wyrazami szacunku z up. Dowódcy Starszy Referent [nazwisko]

Jedna myśl nie dawała mi spokoju, skoro nie udzielają zgody na przejazd przez poligon, bo przecież nie muszą - po kiego były im potrzebne nasze dane osobowe? Postanowiłem więc zadzwonić do Pani [imię] i uzyskać odpowiedź na nurtujące mnie pytanie :) :D Rozmowa została przekierowana do kierownika kancelarii, który stwierdził, że takie są wymogi systemowe :?: :!: aby móc przesłać zapytanie do Dowódcy CPSP i zapewnił, że treść korespondencji wraz z naszymi danymi jest bezpieczna i wkrótce zostanie usunięta. Ja również już to uczyniłem, a dalsza, nasza "wewnętrzna" korespondencja odbywać się będzie za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonów lub w ostateczności przez NS .
A mogło być tak pięknie..... i będzie :) :D
Pozdrawiam :kwiat:
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2019 17:27 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nazwiska
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

Nie poddawajmy się :)

Sto lat temu gdy w Polsce był realny socjalizmu i byli Panowie w Czapkach z Gwiazdami było podobnie.
Wielu Pamięta jaki był objazd z Mrzeżyna do Kołobrzegu drogą ponad 50 km a drogą -dziś otwartą .
Paczka Papierosów wszystko załatwiała .
Nie namawiam do Złego ,ale Damy radę .
Szkoda jedynie że stawiane są małe przeszkody -ale taka juz jest natura ludzka ;)

Zawsze pozostaje dłuższa bardziej krajoznawcza podróż ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Felice »

Darek ale jednostki,a poligon to zasadnicza różnica.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

violet58 pisze: 25 kwie 2019 13:12 ... Rozmowa została przekierowana do kierownika kancelarii, który stwierdził, że takie są wymogi systemowe :?: :!: aby móc przesłać zapytanie do Dowódcy CPSP i zapewnił, że treść korespondencji wraz z naszymi danymi jest bezpieczna i wkrótce zostanie usunięta. ...
Na potwierdzenie moich słów kolejna korespondencja otrzymana drogą elektroniczną:
Witam . Zgodnie z informacją jaką przekazałem Panu w rozmowie telefonicznej informuję Pana że dane przesłane na adres Jednostki zostały skutecznie usunięte i nie będą wykorzystane.
Pozdrawiam Kierownik Kancelarii
mł. chor. [nazwisko]

Damy radę, objedziemy "dołem"...
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2019 17:30 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nazwisko
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Jasmina55 »

Witam.Kibicuję wam w przygotowaniach do tej rowerowej wyprawy.
Dacie radę :roll: ,kto jak nie Wy. :D
Byłam,bardzo ciekawa czy dostaniecie
zgodę na przejazd.Ja w zeszłym roku szłam z grupą onko od Kołobrzegu do Ustki,i właśnie ostatni odcinek był najdłuższy od Jarosławca do Ustki.
Też pisali o zgodę i niestety nie pozwoli nam przejść.
Maszerowaliśmy dookoła drogą.
W tym roku maszeruję trasą -od Krrynicy Morskiej do Rewy ok.100 km podzielone na 7 dni.
Życzę Wam udanej wyprawy.
ODPOWIEDZ