Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ewakacz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 14 lis 2011 12:48

Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: ewakacz »

Moi drodzy nie dawno wróciłam z tegoż sanatorium i napiszę abyście byli świadomi co Was czeka tam jadąc. Sanatorium ma swój wewnętrzny regulamin (nie do końca zgodny z obowiązującym prawem podpisanym z NFZ-dzwoniłam i rozmawiałam z pracownikiem NFZ).Zaraz napiszę w czy rzecz a mianowicie Pani kierująca ośrodkiem na spotkaniu organizacyjnym oznajmiła nam,że wyjeżdżając na zorganizowane wycieczki przez działające Biura turystyczne trwające powyżej 12 godzin będziemy musieli zapłacić dodatkowe 60 zł(ponieważ na ten okres zostajemy wymeldowani z sanatorium)! Po mojej dość burzliwej rozmowie z w/w Panią owa Pani na następny dzień zmieniła decyzję na 24 godziny mówiąc,że źle ją wszyscy zrozumieli!!!! PAMIĘTAJCIE ABY NIE DOSZŁO DO TAKIEJ SYTUACJI NA TURNUSIE NA KTÓRYM WY BĘDZIECIE PRZEBYWAĆ.Co jeszcze uderzyło nas wszystkich to.to ,że wyjeżdżając na przepustkę np. pogrzeb,wesele lub inną sytuację losową również każą sobie płacić(wymeldowanie na nieobecność)np. za 3 dni nieobecności wyjazd piątek po obiedzie powrót poniedziałek rano kazano zapłacić 500 zł ! Czy to nie jest rozbój w biały dzień.... :twisted: . Co jeszcze było uciążliwe to przed budynkiem droga wybrukowana i od godziny 5 mieliśmy chcąc nie chcąc pobudkę :oops: A teraz o całej reszcie- pokoje: widne i czyściutkie panie starały się z wszystkich sił aby tak było, jedzenie: dietetyczne i trochę monotonne,ale to nie wielki problem bo zawsze można sobie coś dokupić to co się lubi idąc na spacer są sklepy Biedronka i inne. Zabiegi na miejscu oprócz basenu rehabilitanci młoda profesjonalna kadra bardzo sympatyczna i pomocna wielki plus i szacunek dla nich. Panie pielęgniarki i Panie obsługujące na stołówce również bardzo miłe i pomocne. Natomiast co do pracujących tam lekarzy powiem króciutko Pani doktor super, interesowała się pacjentem zbadała porozmawiała doradziła, natomiast Pan doktor o tu wiele do życzenia nie można powiedzieć ,że niesympatyczny,ale nic go nie interesowało tylko zadał pytanie z jaką przypadłością pacjent przyjechał i koniec rozmowy (współwłaściciel) o zbadaniu i spojrzeniu na wyniki nie było mowy ;) Ogólnie pobyt wspominam mile gdyż, z bazy zabiegowej byłam bardzo zadowolona,po za tym zorganizowaliśmy sobie mile czas jeżdżąc na wycieczki a jest co zwiedzać. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania proszę pisać a ja postaram się udzielić wszelkich informacji. :P :P :P
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opionie :)
ewakacz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 14 lis 2011 12:48

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: ewakacz »

Bardzo proszę ;) Mam nadzieję,że moje spostrzeżenia stały są pomocne :P
dorotka100
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 192
Na forum od: 15 cze 2015 21:22
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: dorotka100 »

ewakacz czy może masz wiedzę jaka jest odległość z dworcaPKS do sanat, Carmen .Zapodpowiedz bedę bardzo wdzięczna . Gorąco pozdr.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Felice »

Z bagażem raczej na taksówkę. Spacerek miły ale nie za krótki.
ewakacz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 14 lis 2011 12:48

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: ewakacz »

Podzielam zdanie Felice. Tak z dworca pks może być 500 metrów ale chodniki prowadzące z dworca są nierówne i kółka od torby pourywasz. Taryfiarze wiedzą kiedy jest wymiana turnusów i czekają na nowych kuracjuszy. Miłego pobytu :P
kuracjusze2019
Posty: 1
Na forum od: 25 mar 2019 11:12
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: kuracjusze2019 »

Pobyt styczeń - luty 2019: Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że organizacja przyjęcia do sanatorium pozostawia wiele do życzenia. :twisted: Na przydział pokoju czekaliśmy ponad cztery godziny. Współczuję wszystkim osobom, które po długiej podróży musiały oczekiwać długo na swój pokój. Minusem był brak basenu na miejscu, a oferowane zabiegi na średnim poziomie. Należało uiścić wiele dodatkowych opłat, za TV, czajnik (108 zł), parking (180 zł !!!) ....Pokoje na trzecim piętrze są bardzo małe (skosy), tak więc przy pobycie trzytygodniowym nie zapewniają wystarczającego komfortu. Na terenie obiektu są też problemy z dostępem do WIFI. W porównaniu do innych sanatoriów w Polsce (w których byliśmy), "Stary Zdrój", jest jednym ze "słabszych". Jedynym plusem jest miła i kompetentna obsługa przy zabiegach. ;)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Muzyczka »

Witam,
Tak potwierdzam...
W starym Zdroju jest też daleko do pijalni i do np.teatru.... czy do zdrojowej.....
Pozdrawiam serdecznie
nicponeq
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 26 mar 2019 20:54
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: nicponeq »

Byłem na turnusie na przełomie marca i kwietnia. Niestety potwierdzam wiele zarzutów 😞
Skąpe jedzenie, bardzo skąpe wręcz. Przykładowo 3 plasterki ogórka 3 plasterki szynki marnej jakości, chleb plus masmix, herbata marnej jakości.
Albo pół małego pomidorka, 3 plasterki sera żółtego i jedna parówka.
Dobre zupy, zarówno te poranne mleczne jak te w porze obiadowej.
Marne zabiegi, brak masaży, masaże mechaniczne typu np aquavibron tylko kilka na cały turnus. Do tego terenoterapie podciąga się pod zabieg i każdy ja dostaję dwa na turnus.
Załoga wykorzystana do granic możliwości. Nawet szkoda podawać przykłady.
Małe kameralne sanatorium i był by to plus gdyby nie to że zero jakiś imprez integracyjnych, bo nawet nie ma możliwości z powodu braku kawiarni.
Pani kierownik każe pisać przepustke na kazde wyjście powyżej kilku godzin nawet jeśli nie przekraczal regulaminowych 12h. Do tego bardzo niemiła.
Położenie według mnie doskonale, a standard pokoi wysoki.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: GIENIA »

Za czajnik 108 zł :?: :shock: ... toż to rozbój w biały dzień :!: lepiej kupić na miejscu taki najtańszy za ok 30 zł , 3 tygodnie na pewno posłuży a potem zostawić lub wyrzucić :)
ODPOWIEDZ