Krynica 2.10

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
jol
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 138
Na forum od: 21 sie 2013 23:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Krynica 2.10

Post autor: jol »

Jadę do Nowych Łazienek Mineralnych 2 października z lubelskiego. Czy ktoś jeszcze? Dodam,że pierwszy raz do Krynicy. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica 2.10

Post autor: John2306 »

Witam. Napisz konkretnie co Ciebie interesuje? Myślę, że nie mogłaś trafić lepiej. Jedziesz z ZUS-u czy NFZ? Ja w NŁM byłem na przełomie lutego i marca , a obecnie jadę w pażdzierniku do Lwiegogrodu.
jol
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 138
Na forum od: 21 sie 2013 23:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica 2.10

Post autor: jol »

Jadę na poszpitalne. Jaki jest parking? Jeszce nie wiem czy pojadę autem z koleżanką czy dosiądziemy się do kogoś.
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica 2.10

Post autor: John2306 »

Chętnie bym się z Tobą zamienił :D Jeżeli chodzi o parking to jest kilka miejsc na wejściu do sanatorium i powinno być kilka po tyłach obiektu , gdyż w NŁM był prowadzony remont skrzydła i teren ten był placem budowy. Obecnie remont został zakończony , czyli powinna być możliwość parkowania. Obiekt jest dosyć wygodny , pokoje mają łazienki , brakuje jedynie balkonów.Pozdrawiam i życzę miłego pobytu. Nasze terminy częściowo się zazębiają ja zaczynam 20.10 w Lwigrodzie.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Krynica 2.10

Post autor: beatricze »

Witam
Krynica jest cudowna jest co robić. Miejsce jak miejsce mam na myśli sanatorium, apartamenty sa w domu - to przenośnia grunt to się dobrze bawić termin super jesień w górach kto by nie chciał
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica 2.10

Post autor: John2306 »

Hej , słuszna uwaga, Kiedyś będąc w Krynicy wybrałem się na pieszą wycieczkę z Biurem Jaskółka od Czerwonego Klasztoru do Leśnicy wzdłuż Dunajca. Pora roku podobna. Jeżeli byłaby okazja to bardzo polecam.
jol
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 138
Na forum od: 21 sie 2013 23:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica 2.10

Post autor: jol »

John, dziękuję za info. Podpowiadaj..... .
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica 2.10

Post autor: John2306 »

Witaj jol.
1. Obowiązkowo trzeba wejść na górę Parkową - wejść jest kilka i zejść również. Na górze Parkowej należy odwiedzić restaurację U Babci Maliny , wejście po schodach przy peronie kolejki . (nie myl z Barem na zewnątrz budynku) Restauracja była na początku roku remontowana, nie wiem jak jest aktualnie .Będąc na górze obowiązkowo Źródełko Miłości.
2. Busikiem z przystanku przy Galicyjskiej do Czarnego Potoku Stacja Kolejki Gondolowej, następnie kolejką na Jaworzynę. Można również wybrać się pieszo pod lub z góry. Na szczycie jeżeli sobie zasłużyłaś i będzie ładna pogoda widok na Tatry. Można również wybrać się do schroniska na szarlotkę, ale o to musisz dopytać się będąc już na szczycie. Wjeżdżając kolejką podziwiaj widoki które są przepiękne (patrząc w kierunku przeciwnym do jazdy)
3. Wypad busikiem do Tylicza - zwiedzanie nowego i zabytkowego kościoła rzymsko katolickiego , golgoty. Po zwiedzaniu dopytać się o Karczmę, w której przesympatyczna góralka serwuje baraninkę (nie zawsze można dostać, najlepiej umówić się telefonicznie - nie znam numeru), następnie polecam placek po zbójnicku lub węgiersku - nie pamiętam dokładnie. Biorąc pod uwagę fakt, że są to bardzo duże porcje można poprosić o dodatkowe nakrycia i posiłkiem podzielić np. ze mną (żartuję).
4. Można wybrać się również busikiem z pod Galicyjskiej do Muszyny. Tam jest do zwiedzania muzeum i ogrody ( jeden przy kościele, a drugi idąc w kierunku do sanatorium.
5 . Z wycieczek polecam ognisko tylko to najtańsze za ok 35 zł. Zawożą autokarem pod wiatę gdzie w ramach wycieczki dostajesz kiełbasę , musztardę, chleb, herbatę (trunki we własnym zakresie). Przy tym kawały i muzyka góralska na żywo przy której można potańczyć.
6. Jeżeli będziesz chciała się wybrać gdzieś na wycieczkę z biurem podróży to pytaj jeżeli byłem to Ci podpowiem.
7. Jeżeli chodzi o najważniejszy punkt dnia czyli parkieto terapię to;
- od godz. 15 są tak zwane fajfy w Kawiarni Prezydenckiej do godz. 17 jak również w Restauracji Artystyczna.
- wieczorem od godz. 19 grają : u Górala, w Hawanie, na przeciwko pomnika Kiepury, w Galicyjskiej, w Kawiarni Prezydenckiej, w Hotelu Prezydent, W Kawiarni Sanatorium Wojskowego, w Kasztelance i w Piekełku Sanatorium Patria. Dodatkowo w samych sanatoriach są organizowane wieczorki rozpoznawczo pożegnalne. Nie polecam Hawany (gdzieś już wcześniej pisałem dla czego)
Życzę miłego i udanego pobytu. Szkoda, że ja przyjeżdżam dopiero 20.10 bo mógłbym Ci posłużyć za przewodnika. Powyższe propozycje dotyczą najtańszych rozwiązań . Za wejścia do lokali po godz. 19 trzeba płacić . Na początku roku nie płaciło się tylko do Galicyjskiej (myślę , że jeden z lepszych lokali ) i Hotelu Prezydent oprócz sobót i niedziel. Pozdrawiam
jol
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 138
Na forum od: 21 sie 2013 23:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica 2.10

Post autor: jol »

Witaj John. Bardzo, bardzo dziękuję.Wszystkie informacje bardzo obszerne i przydatne. Na pewno z nich skorzystamy: ja i Grażynka( z którą jadę). Mam nadzieję wyjechać z Krynicy 21go rano, więc 20go kawa z sokiem z gumijagód- jak najbardziej.
Awatar użytkownika
alicjam
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 167
Na forum od: 16 maja 2012 10:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Krynica 2.10

Post autor: alicjam »

Hejka ja też będę w Krynicy od 1.10 ale w Wojskowym :-)
ODPOWIEDZ