Rymanów Zdrój moje wędrówki

Rymanów-Zdrój okiem kuracjusza.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rymanów Zdrój

Post autor: Felice »

Bożenko prawie podróżuję z Tobą po tym Rymanowie,piękny jest.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rymanów Zdrój

Post autor: Hipokryt »

A czy mozna weekendowo dojechać do Rymanowa i dołączyć do grupy spacerowiczów po górskich ścieżkach? :D
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój

Post autor: BozenaMat »

Fajnie Dziewczyny, że wędrujecie razem ze mną :) Cieszy, że ktoś choć na chwilę ujrzy to, co ja :)

Hipokryt ....... ależ oczywiście, że można do nas dołączyć. Jutro mamy w planach przejście zielonym szlakiem z Rymanowa Zdroju do Iwonicza Zdroju :) ... W niedzielę chyba sama powędruję, gdzieś po uczęszczanych szkalach, bo znajome jadą na wycieczkę do Budapesztu (ja tam już byłam więc odpuszczam).
Jak tylko masz czas, to ruszamy koło 14..... wcześniej się nie da, bo najpierw zabiegi, później obiad. Ale trasa, to tak około 2,5 godziny marszu. Później wrócimy busem... bo jednak dziewczyny mi siadają. Dziś sama poszłam na wędrówkę.... ponoć Je wykończyłam :oops: :oops:
Jak masz ochotę dojechać, to daj mi znać na priw... podam Ci miejsce zbiórki :) Albo Ty podaj gdzie się w Rymanowie spotkać. Szlak zielony zaczyna się przy Bistrze Pod Dębem. Tam może być "punkt zborny" :lol:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój

Post autor: BozenaMat »

Dziś nowe wędrowanie. Trasa Rymanów - Klimkówka. Napierw busikiem do Rymanowa, stamtąd od Kościoła Świętego Wawrzyńca zielonym szlakiem do Klimkówki. Wychodzimy niedaleko Kościoła Św. Michała Archanioła, skąd już tak około 2 km do Kościoła Znalezienia Krzyża Świętego. Maleńki Kościółek wybudowany w 1868 roku... w otoczeniu lasu. Wokół żywej duszy... cisza... szum lasu.... zaskroniec wygrzewający się na słonku... i bajkowe widoki kolorowego lasu. Powrót na przystanek do Klimkówki i busikiem do Rymanowa. Zbyt mało czasu, by powtórnie przejść piechotą szlak do Rymanowa.
Załączniki
20181012_151414.jpg
20181012_145935.jpg
20181012_154742.jpg
20181012_150643.jpg
20181012_145527.jpg
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: BozenaMat »

Zmiana planów. Ruszamy do Iwonicza 9.20 :twisted:
Jak coś, to zapraszam jutro na jakąś wędrówkę :D
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: Nutka »

Nie denerwuj się,Bożenko :roll:
Jutro Ci potowarzyszę w tej wędrówce :D

Pozdrawiam Kuracjuszkę.....albo Turystkę,nawet to drugie lepiej mi pasuje 8-)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: BozenaMat »

Nutko......... jutro będzie takie spokojne maszerowanie. Trzeba trochę odpocząć....... więc niedziela relaksowa :)


I następna trasa zaliczona. Początek w Rymanowie Zdroju, przy Bistrze Pod Dębem, dalej kawałek drogą, przekraczamy mostek na rzece Tabor i już wchodzimy w las, na zielony szlak. Niewielkie podejście pod górę i wychodzimy na łąki. Większość szlaku prowadzi skrajem lasu, piękna trasa, widokowa. Podobno można z Przymiarek zobaczyć Tatry, ale mnie się nie udało. Albo to mgła się snuła, albo dym z ognisk palonych na polach. Szlak kończy się w Iwoniczu przy Amfiteatrze. Chwila na połażenie po Zdroju, pieczony pstrąg polecony przez Dzia_dka (dziś zrezygnowałam z sanatoryjnego obiadu i przeznaczyłam cały dzień na wędrówkę) i powrót czerwonym szlakiem do Zimowita. Czerwony szlak to tylko do przejścia, widoki żadne – cały czas idzie się lasem.
Uffffffff…….. cały dzień na nogach, ale warto było. Widoki przepiękne, ale…… padł mi telefon. Zdążyłam zrobić 3 zdjęcia i „zdechł”. Po powrocie włączyłam do ładowania i zadziałał (nie był rozładowany – miał 64 %). Cuda niewidy. Nie mam pojęcia co się stało. Kolega robił zdjęcia i jak dostanę od Niego, to wkleję tu.
Teraz wkleję tylko to, co udało mi się zrobić. Pierwszy etap wędrówki – wejście do lasu i pierwsze wyjście na łąki. Ale trasa mi się bardzo podobała więc… z pewnością przejdę ją jeszcze raz. Może tylko w jedną stronę - zielonym szlakiem.

Aha… dziś łaziłam z nowym wędrowcem. Dołączyłam do prawdziwego łazęgi. Jak się jeszcze uda, to powędrujemy, ale On ma jakoś inaczej rozpisane zabiegi i kończy dużo wcześniej niż ja. Nie wiem czy się zgramy…. Oby :)
Załączniki
20181013_095410.jpg
20181013_100340.jpg
20181013_100619.jpg
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: sztani »

Pieknie popatrzeć na takie wczesno jesienne widoki .super relacje.spróbuj przesunąć zabiegi może się uda :)
Chciało by się zaśpiewać "" a w górach już jesień"""
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: Adela »

Trasa faktycznie widokowa :D piękna jesień.
Udał Ci się ten pierwszy wyjazd Bożenko :)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: Hipokryt »

Taka wspaniała fotokronika zapewne przyda się innym Forumowiczom, którzy zechcą odwiedzić i poznać Rymanów.
Muszę tu kiedyś przyjechać na turnus i wtedy skorzystam z tego przewodnika :D
ODPOWIEDZ