Rymanów Zdrój moje wędrówki

Rymanów-Zdrój okiem kuracjusza.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: BozenaMat »

Cieszę się, że Wam się podoba ta moja nieudolna relacja z wędówek. Tak sobie pomyślałam, że może kiedyś, ktoś skorzysta. Mnie trochę brakowało takiego opisu miejsc sanatoryjnych więc korzystałam z prywatnej pomocy Forumowiczów i... szperałam w necie, by cokolwiek się dowiedzieć o Rymanowie i okolicach. Zakupiłam na miejscu super mapę ze szlakami i mając do pomocy GPS.... jeszcze się nie zgubiłam :D :D


A teraz obiecane fotki z marszu do Iwonicza. Kolega udostępnił :)
Na pierwszej fotce widać wiatraki... to te na trasie Rymanów Krosno :)
Załączniki
20181013_115136.jpg
20181013_105148.jpg
20181013_101306.jpg
20181013_120131.jpg
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: BozenaMat »

Dziś był dzień relaksu więc poszła „na tapetę” Ścieżka fitness. Szlak długości marne 4 km, gdzie są rozstawione przyrządy do ćwiczeń (10 stacji). Można zatrzymać się, poćwiczyć i ruszyć dalej. Zaczyna się przy Sanatorium Anna i robi koło przez Wołtuszową i Żabią Górę. Kończy się przy nieczynnym Szpitalu Uzdrowiskowym Krystyna (w centrum Zdroju).
I co ciekawe… jeszcze nie rozebrali przyrządów na złom. Dobre ludzie są w tym Rymanowie :lol: :lol:
Załączniki
20181014_152715.jpg
20181014_144547.jpg
20181014_145824.jpg
20181014_151325.jpg
20181014_154945.jpg
forumowicz

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: forumowicz »

Bożenko, jesteś wielka! Takich fantastycznych relacji i zdjęć mi na Forum brakuje. Czuję jakbym była tam z Tobą i wiesz...to moje klimaty. Dziękuję, czekam na więcej. I życzę słoneczka i bezchmurnego nieba.😗
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: Hipokryt »

Wielka, pomocna i niezawodna, lecz mam do niej małą uwagę i techniczną prośbę.
Czy byłoby możliwe podpisywanie poszczególnych zdjęć aby w przyszłości łatwiej odszukać przedstawiane miejsca?
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: BozenaMat »

Florko......... no aż się zarumieniłam :oops: dziękuję za te miłe słowa. Jestem fanką wędrówek (łażę tyle na ile mogę) i staram się innym przybliżyć okolice, gdzie byłam. Uważam, że mamy w Polsce tyle pięknych zakątków, jak choćby Rymanów... mała mieścinka, a sama zobacz. Jestem tu już tydzień i codziennie w nowe miejsca "uderzam", coś nowego odkrywam. Pogoda sprzyja, to mam nadzieję, że jeszcze parę relacji zamieszczę :)
Może kiedyś komuś przyda się ten mój opis i będzie wiedział gdzie połazić :)

Hipokryt ....... dzięki za radę. Sądziłam, że ten krótki opis przed zdjęciami wystarczy, ale masz rację. Chyba podpis każdego zdjęcia będzie lepszym rozwiązaniem. Następna relacja będzie z podpisami :) I dziękuję za zaglądanie do moich wędrówek :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: Atina »

Czytamy Ciebie i oglądamy,nie każdy ma taki dar do opisów i oka :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20159
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: Felice »

Bożenko może przy okazji jakiejś wspólnej kawy podszkolisz tych mniej zdolnych w relacjach zdjęciowych. Ja mam z tym problem,niestety . Zdjęć mnóstwo,podróży też ale technicznie sobie z tym nie radzę.
Jest jeszcze taki niuans,że mam iPada i iPhona z których robię zdjęcia a forum nie współpracuje z tym systemem😪
Relacje Twoje są super,jeszcze raz wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: BozenaMat »

Atina........... oj jaki tam dar. No może rysunek techniczny i perspektywa pozwalają mi na zdjęciach uchwycić coś fajnego :)

Felice.......... kawa i owszem, ja zawsze chętnie, ale co do szkolenia........ to jakby ślepy uczył o kolorach :lol: :lol:

I naprawdę miło mi, że zerkacie na te moje relacje i się podobają. Dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: BozenaMat »

Dziś było trochę chodzenia, ale zaplanowałam sobie przejść "Szlak Architektury Drewnianej". Wykorzystuję piękną pogodę, bo niestety podobno ma się popsuć.
Najpierw trasa 6 km do Królika Polskiego. Początek trasy przy Bistrze Pod Dębem i dalej cały czas asfaltową drogą do Królika Polskiego, gdzie znajduje się Kościół parafialny pw. Narodzenia NMP i św. Wacława. Niestety nieczynny, trwają prace renowacyjne, ale dzięki uprzejmości robotników weszłam do środka i sfotografowałam malowidła. Bardzo piękne.
Z Kościoła ruszyłam do Królika Wołoskiego (tak ciut ponad 1 km). Dawniej była to wieś łemkowska, ale w 1947 roku, podczas akcji Wisła, została wysiedlona i do dziś jest niezamieszkała. Znajdują się tam ruiny murowanej Cerkwi greckokatolickiej pw. Przeniesienia relikwii św. Mikołaja. Trzeba wiedzieć gdzie szukać, bo ukryta jest za drzewami, wśród chaszczy. Też trwają tam prace remontowe. Przy Cerkwi znajduje się cmentarz... zaniedbany, opuszczony.
Z Królika pomaszerowałam do Bałucianki (4,7 km), gdzie jest drewniana Cerkiew greckokatolicka pw. Zaśnięcia Przeświętej Bogurodzicy, wzniesiona prawdopodobnie w XVII w. Na murach otaczających Cerkiew przepiękny dzwon.
I powrót, dróżką do głównej drogi (2 km) i już do Rymanowa Zdroju powrót busikiem.
Zliczając, przeszłam - około 14 km :)
20181015_140859.jpg
Rozpoczęcie wędrówki przy Bistrze w Rymanowie Zdroju
20181015_150933.jpg
Kościół w Króliku Polskim
20181015_150654.jpg
Malowidło na ścianie (nadal Kościół w Króliku Polskim)
20181015_151116.jpg
Chałupka przy Kościele
20181015_144508.jpg
I ruszam dalej
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój moje wędrówki

Post autor: BozenaMat »

Dalsza część dzisiejszej wędrówki....... do Cerkwi w Króliku Wołoskim.
20181015_144719.jpg
Cerkiem wśród pustkowia.
20181015_145006.jpg
Cmentarz
20181015_145136.jpg
Cerkiem od tyłu.
ODPOWIEDZ