Alergia, testy

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Alergia, testy

Post autor: zbigniew165 »

Felice przepisuję Ci z testów: brzoza,buk, olcha,leszczyna, babka i histamina. Na tym teście zapisano alergia poliwalentna. Taki mieli zestaw testów i tylko te wyszły. Całe szczęście,że nie wyszły roztocza i trawy. Małgosia czyli rozpoczynamy praktycznie razem, Ty w piątek, a ja w czwartek. Trochę już mam rozpoznany teren, bo pomogła mi w tym"Wyspiarka" z forum. Odezwę się ze Świnoujścia, jak się ogarnę z parkowaniem, zakwaterowaniem i zabiegami. Na pewno wrócimy podleczeni zabiegami i pobytem, a ja liczę jeszcze na klimat morski. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Basen i tańce

Post autor: Felice »

Zbigniew 165 a jakie testy miałeś robione? Skórne czy z krwi? A jak masz z IgE.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Basen i tańce

Post autor: zbigniew165 »

Felice miałem robione testy skórne na pulmonologi w szpitalu. Te z krwi, to gdzie się robi i ile to kosztuje :?:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Basen i tańce

Post autor: Fionka »

Wprawdzie , nie mnie pytasz ale znam odpowiedz. Szpital Barlickiego na Kopcińskiego . Możesz do Poradni Alergologicznej , obecnie okres oczekiwania ok. 3 miesięcy. Tam miałam robione badania z krwi . Na wyniki czeka się ok. 4 tygodni . Jeżeli będzie potrzeba to kierują na oddział w celu dalszej diagnostyki i ewentualnego odczulania . Mamy dobrych specjalistów .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Basen i tańce

Post autor: Felice »

Ja miałam robione część w szpitalu na oddziale alergologii,część w gabinecie w poradni alergologicznej. Zlecają niezbyt chętnie bo są bardzo drogie.
Ja zostałam przebadana na wszystkie możliwe sposoby i robione wszystkie dostępne badania,łącznie z takimi na które dyrektor musiał wyrazić zgodę.I co? Nadal z diagnozą jestem w czarnej doopie.
A czy masz alergię IgE zależną?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Basen i tańce

Post autor: zbigniew165 »

Felice to IgE zależne, to jest coś z układem pokarmowym :?: . Bo z tym nie mam problemów.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Basen i tańce

Post autor: Felice »

To jest wskaźnik przeciwciał w przypadku alergii.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Alergia, testy

Post autor: zbigniew165 »

Felice przy najbliższej wizycie w Poradni Pulmonologicznej zapytam panią doktor o te badania. Miałem wyznaczony termin na 6 listopada, ale niestety będę w sanatorium i termin wizyty się przesunie. Po 15 grudnia będzie wiadomo jakie kontrakty podpiszą z NFZ i wtedy ustalę termin wizyty. Dziękuję za wskazówki. :)
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Alergia, testy

Post autor: kmz44 »

Witam!! W moim mieście jest Gabinet Terapii Biorezonansowej w którym wykonują testy alergiczne bez nakłucia i pobrania krwi. Mówią że robią testy na 400 alergenów i nawet odczulają. Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją, bo ja nie bardzo w to wierzę a może się mylę?
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Alergia, testy

Post autor: jan19557 »

Robiłem je z wnuczką , córką i sam również w Bicomie. . Wcześniej przez rok nie pomagało mi nic. Leżałem ponad tydzień na alergologi na Kraśnickiej . Przebadali mnie na wszystkie sposoby i faszerowali co raz to innymi prochami i maściami. Dali wyniki na kilka stron maszynopisu . Poszedłem do Bicomu i po 2 miesiącach odczulania wszystko się uspokoiło i tak miałem do kwietnia ubiegłego roku kiedy miałem izotopowe badanie serca w spoczynku i wysiłku z podaniem kontrastu. Wszystko się posypało i znów 2 miesiące odczulania ale się uspokoiło i teraz od czasu do czasu wyskakują jakieś krostki ale raz czy dwa posmaruję maścią i znika ale przy tym nie ograniczam się z niczym. W zaleceniach szpitalnych zakaz wszystkich E , chemii, orzechów , czekolady, słodyczy , cytrusów, owoców pestkowych , rzeczy mącznych , mocnej herbaty, kawy , nabiału i sam nie wiem czego jeszcze. Osobiście polecam
ODPOWIEDZ