Inowrocław Energetyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: darek »

Pozwalam sobie na post dot Energetyka w Inowrocławiu
Bo nie umię znaleść informacji n/t Basenu
Wprawdzie jest strona internetowa obiektu ,no ale chyba grafikowi czy kompuyterowcowi daleko -aby w sposób Profi zareklamował obiekt
Generalnie brak Galerii Obiektu no chyba że wszedłem nie tam gdzie Trzeba

Proszę o aktualne informacje
Co
Gdzie
Dlaczego

Poproszono mnie o zasięgniecie Informacji n/t tego obiektu
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Darku, a wchodziłeś w menu po lewej na górze?
Jest tam zakładka "o nas", a rozwijając zawarte w niej sekcje znajdujemy mnóstwo zdjęć.
Fakt że nie ma bezpośredniej zakładki "galeria obiektu"...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: darek »

Kazimierzu

Te informacje odszukałem

Natomiast interesuje mnie opinia Osób tam przebywających .
Odnośnie zabiegów
Bo to mimo wszystko nr-1
Basen
Infrastruktury
Co można Robić w Mieście

za wikipedia

Inowrocław położony jest nad rzeką Noteć, na Równinie Inowrocławskiej, w północno-wschodniej części Pojezierza Wielkopolskiego. Jest 49. miastem w Polsce pod względem liczby ludności i najludniejszym miastem w Polsce nie będącym miastem na prawach powiatu. Pod względem gęstości zaludnienia zajmuje pierwsze miejsce w województwie kujawsko-pomorskim (31. w Polsce)
Miasto uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich. W Inowrocławiu funkcjonują sanatoria, domy uzdrowiskowe i tężnia solankowa, a samo miasto posiada status uzdrowiska. Posiada bogate złoża soli kamiennej, które wydobywane są tutaj od czasów starożytnych, stąd określenie „miasto na soli”. Jednak od zamknięcia i zalania kopalni „Solino” sól w sposób tradycyjny nie jest już wydobywana. Miasto jest garnizonem wojskowym. W mieście rozlewa się także wysoko zmineralizowaną wodę „Inowrocławianka”, która jest podobno najbardziej słoną sprzedawaną wodą pitną w Polsce. W parku solankowym znajdują się również tężnie (a właściwie tężnia).


Jest opis Koleżanki Forumowej ale z roku 2019
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Zmyliła mnie ta Twoja uwaga o braku zdjęć...
Przepraszam.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: violet58 »

Wydaje mi się, że w Energetyku nie ma basenu, ale o przysłowiowy rzut kamieniem są inowrocławskie termy z basenem solankowym.
Zresztą jak zerkniesz na stronę sanatorium w zakładce "Zabiegi i rehabilitacja" właśnie tam jest prowadzona część zabiegów. Obiekt z rozsuwanym dachem uniezależnia kąpiących od warunków atmosferycznych. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23855
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: grazynamackowiak »

Dobry wieczór :kwiat:
Kuracjusz -Energetyk ,w szpitalu uzdrowiskowym nie ma basenu .
Tylko kuracjusze dochodzą do Inowrocławska terma solankowa ,obok szpitala uzdrowiskowego . Zbiorowe ćwiczenia w basenie z rehabilitantem ,jest też ratownik :)
Po ćwiczeniach ,chwila na dowolne pływanie :)
Pływalnia wyposażona w hydromasaż ,ławka do hydromasażu ,gejzer ,armatka ,
kaskada ,przeciwprąd ,grzybek ,sztuczna rzeka .
Obiekt jest wyposażony do korzystania , osób niepełnosprawnych :)
Basen odkryty w sąsiedztwie hotelu Park ,świętokrzyska 107 .
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: darek »

Reasumując posiadamy informację od Violeta i Grażyny ,że w Energetyku Brak basenu na miejscu.
Pytanie kolejne -jak wygląda baza zabiegowa jaki standard i stosunek personelu do Kuracjuszy.
Pokoje o jakie tzn od ,której strony brać - no bo wiadomo np w kołobrzeskiej Perle Ludkowie wolą od Południa bo i cieplej i są choć widoki na pasaż a nie tylko Park.

Inowrocław - Co robić - aby przeżyć -atrakcje - Wiadomo BRAK -plaż , BRAK szlaków górskich - Wiem w poblizu Licheń i Toruń no -ale to nie te Klimaty.

Grażynko
POMOCY
No i ew informacja na temat tego zabiegu po 19 .
Bo tak zachwalano Polanicę -Achy i ochy n/t - owego zabiegu o 19, a Tam dość że wejście do lokalu przez palarnię to jeszcze co Zapewne Potwierdzi Kilka Osób a co było nawet widać w programie TV - lata 50 -te
Nie wymagam ,aby Lokal prezentował się jak standard Kołobrzeski no ale niech ma coś z Łysego w Krynicy czy nawet Ciechocińskich -Tańcbud
Tam jest swoisty Klimat.

Skąd Moje zainteresowanie Energetykiem.

Okazało się ,że pomimo płacenia podwójnego ZUS-u nie stety wg NFZ - Stan Mojego zdrowia uniemożliwia Mi wyjazd w ramach NFZ :)
3 Niezależnych Doktorów Balneolog twierdzi że ...

Po tej ostatniej decyzji - Zastanawiam się -Dlaczego jestem aż tak Dyskryminowany.
Na Prewencję Rentową z ZUS- wyjechać NIE mogę - Bo pomimo pojawiania się kolejnych schorzeń -Mam orzeczoną Niepełnosprawność na STAŁE.
Lekarz Medycyny Pracy wyraża ZGODĘ na Pracę w Określonych warunkach.
Składki Płacę co widać na pasku
A Ktoś tzn 3 Niezależnych Twierdzi że Nie mogę - Pomimo że Nie mam Przeciwskazań -np Nowotworowych

Ale z kolei -Lekarze specjaliści -Nawet i Profesorowie Bezwzględnie Sugerują wyjazd do Sanatorium

Jest kilka Opcji wyjazdu prywatnego - no ale inne schorzenia uniemożliwiają mi pobyt w Krynicy Zdroju,-( Nadciśnienie) , Busko-Zdrój-( Zapach siarki), Polanica-Zdrój ( No tam to umrę z nudów No nie Mój Klimat) Ustroń-(Tam jak HDL idzie mi w górę jestem wysyłany na tydzień - śmieją się ze w Równicy na kardiologii -mam swój pokój )
No jest jeszcze opcja Perły w Kołobrzegu - no ale obłożenie we wrześniu wynosi ponad 110%

Była opcja Nałęczów, Wieniec i Inowrocław

Wybrałem Inowrocław - no bo tam Gra Mój były zawodnik :D

Grażynko

Proszę o Informacje
ODPOWIEDZ