Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: endy56 »

Witam
Byłem w tym sanatorium w dniach 7.01-28.01.23, jeśli ktoś potrzebuje świeżych informacji to służę :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ewiko »

endy56 , my wszyscy potrzebujemy informacji , po to mamy to forum. Nigdy nie wiemy , gdzie nas rzucą losy , sterowane przez NFZ . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: endy56 »

ewiko
nie mam takiego zacięcia jak Gosia 57, ładnie kobietka to wszystko opisała stronę wyżej. Jak by co, to mogę tylko uzupełnić informacje jeśli by znalazł się ktoś ciekawski 😁 tak na marginesie dodam że kwaterowania kuracjuszy były tylko w budynku A pozostałe B C D stały puste. Jedynki na poddaszu to ciasne klitki. Byłem zakwaterowany w trójce do wykorzystania we dwóch , takich rozwiązań było więcej. Dwóch poznanych kuracjuszy zajmowało trójkę i dwójkę do pojedynczego wykorzystania. Tempo przyjęcia kuracjusza przez recepcję jest ekspresowe...dajesz skierowanie-dostajesz klucz i tyle, po pewnym czasie zaprasza cię pielęgniarka, spisuje podstawowe dane i dostajesz kwit na wizytę do lekarza. Pozdrawiam :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ewiko »

endy56 , dziękujemy że jednak zdecydowałeś się na opis. gosio67 faktycznie wszystko pięknie opisała , ale każdy z nas jest inny , i może na te same rzeczy , sytuacje mieć inny pogląd. W każdym razie dziękujemy :kwiat: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: endy56 »

ewiko
jednak za wiele osób(poza Tobą) ( a tak dokładnie 0)nie wykazało zainteresowania warunkami i innymi okolicznościami pobytu w tym ośrodku, to i nie mam po co się produkować....jak ktoś się odezwie odpowiem, jak będę wiedział , to powiem, jak nie to nie😊.....informacja dla piwoszy n.p...w kawiarni nie ma nalewaka...piwo w puszce lub butelce od 6 pln....jak na kawiarnie to rewelacyjnie tanio.....w pobliskim sklepiku też wszystko jest, oczywiście w ograniczonym asortymencie.....i to z niewielką marżą.....dobranoc ewiko :kwiat:
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: endy56 »

ewiko
i jeszcze jedna informacja na dobranoc co mi się przypomniała, (opłata klimatyczna) albo miejscowa jak mówią niektórzy, na stronach sanatorium już nieaktualna.......radni podnieśli na ponad 5 zł., za każdy dzień......za 21 dni wychodzi ponad 113 złotych.....miłych snów ewiko 8-)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Ja myślę endy że trochę przesadzasz z tym brakiem zainteresowania. Każda informacja jest ważna dla kogoś kto wyjeżdża po Tobie i choć może nie pytają (czasami może nie wiedzą o co) to czytają z pewnością. A taka jedna, spójna relacja z pobytu jest dużo lepsza niż odpowiedzi na pojedyncze pytania, często porozrzucane po różnych tematach, bo łatwiej ją odszukać. I choć oczywiście z czasem się deaktualizuje, to przez ładnych kilka czy kilkanaście miesięcy służy poszukującym wiedzy o danym ośrodku. I nieważne czy opinia jest krótsza czy dłuższa, bardziej czy mniej literacka - ważne żeby opisać wszystko to co wydaje się nam istotne i ciekawe.
A jak ktoś będzie chciał wiedzieć coś więcej to dopyta.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: endy56 »

k-jak-kazimierz
Masz rację, przyznaję, jednak po opisie ośrodka przez gosia67 naprawdę nie ma czego więcej dodawać, może jakieś tylko osobiste odczucia które są nieistotne z punktu widzenia kuracjusza. Nie wiem kiedy to się zmieniło ale w kasie ośrodka można płacić kartą (poza opłatą klimatyczną). Bus(autobus) startuje przy bramie o 15.10 wraca z Gołdapi 17.00 i jeszcze jedno gosia67 pisała o braku sztućców i talerzy......ja zabrałem małą łyżkę, więc z zaparzeniem kawy nie było problemu.
pozdrawiam😉
jerrus00
Posty: 1
Na forum od: 13 cze 2023 08:49
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: jerrus00 »

Jadę do sanatorium pierwszy raz. Pobyt od 15 lipca z NFZ na 21 dni, pokoje 1-osobowe w budynku głównym wszystkie zarezerwowane, zrobiłem rezerwacje jedynki w Pensjonacie Wital ok. 2 km. od budynku głównego, czy ktoś był w tym Pensjonacie, jakie tam są warunki ? Adres pensjonatu to ul. Plażowa 5, Gołdap.
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: endy56 »

jerrus
to sobie pojeździsz...albo pochodzisz, ty przypadkiem nie masz leczenia ambulatoryjnego???...to co pisałeś to dla mnie dziwne? jak mam skierowanie do ośrodka, to nie ma zmiłuj dostajesz to co oferują, jak masz leczenie ambulatoryjne to twoja broszka zadbać o wikt i opierunek....ośrodek tylko dba o Twoje zabiegi. Pozdrawiam i miłego wypoczynku bez komarów😉
ODPOWIEDZ