Dzień Placków Ziemniaczanych

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: GIENIA »

Ja tez :lol: :lol: z sosikiem ..
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: Hipokryt »

.... czekamy na fotorelacje z tych plackowych wydarzeń :D
Znając życie pewnie już jest za późno, takie smakołyki błyskawicznie znikają, że nawet nie zdążymy sięgnąć po aparat :lol:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: Kleinehexe »

Takiego smaku narobiliście tymi plackami, zapach się po całej Polsce rozniósł, że się oprzeć nie mogłam, więc mam i ja! :P :D
Załączniki
316034693_1505036106638688_8627011412391476448_n.jpg
Awatar użytkownika
MarkStan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 239
Na forum od: 15 lut 2017 13:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: MarkStan »

A ja proponuję tym co się śpieszą nie tarcie ziemniaków a przepuszczenie przez sokowirówkę.Po zakończeniu tej operacji ponownie łączymy sok z przecierem z sokowirówki.Można uzyskać szybko dobre rezultaty.Oprócz normalnych dodatków proponuję zgniecione ziarna jałowca i czosnek.Naprawde doskonale uzupełniają i podkręcają smak.Zamiast śmietany jogurt typu greckiego z bardzo pożytecznymi bakteriami występującymi tylko w jogurtach jednego producenta, na drugą literę alfabetu.Moim zdaniem placki ziemniaczane mają najprawdziwszy smak bez cukru i sosów.A dlaczego sokowirówka.Mając dużo gąbusi do wyżywienia zyskujemy dużo czasu aby szybko zaspokoić ich głód.Smacznego.
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: pawel03 »

A może alternatywa dla placków ziemniaczanych - smaczne i zdrowe.
Fuczki beskidzkie / łemkowskie / są smaczne i chrupiące , proste w wykonaniu I zawierają sekretny składnik : kiszona kapusta.
Tutaj wersja z wodą i mąką owsianą 🙂
Składniki
- 300 g odciśniętej kapusty kiszonej
– 200 g mąki
– 150 g mleka lub wody
– 1 jajko
- 1 cebula
- 1 ząbek czosnku
– sól i pieprz do smaku
– opcjonalnie: kminek i zioła prowansalskie
- olej kokosowy nierafinowany do smażenia
Wykonanie;
Do miski wsypujemy mąkę, dodajemy jajko i wodę. Miksujemy aż ciasto będzie gładkie.
Kiszoną kapustę odciskamy z nadmiaru soku i obgotowujemy. Po ostygnięciu drobno siekamy.
Cebulę i czosnek drobno siekamy i szklimy na patelni po czym dodajemy do kapusty.
Ciasto doprawiamy do smaku solą,pieprzem, kminkiem,ziołami.
Na patelni rozgrzewamy olej I za pomocą łyżki kładziemy na patelni. Smażymy po 2-3 min z każdej strony na złoty kolor. Po usmażeniu placki kładziemy na papierowym ręczniku aby odsączyć z tłuszczu.Podajemy z dowolnym sosem/ np.grzybowym/ jogurtem,kwaśną śmietaną. Przepis można modyfikować, chodzi o to aby ciasto było gęste.
Załączniki
3.jpg
2.jpg
1.jpg
ODPOWIEDZ