Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Bibi2 »

Dzięki Klara,
Twoja ocena Wieńca mnie nie zbulwersowała,
dowodzi tylko , że każdy ma swoją skalę wg której przyznaje punkty.
Nic nie jest konstans , szczególnie gdy dotyczy ośrodków sanatoryjnych
:kwiat:
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Yark »

Daglezja 23, dzięki za opis pobytu. Oby takich więcej. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klaraklara
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 30 mar 2013 20:09

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: klaraklara »

dzięki Bibi2, ja właśnie tak oceniam ten ośrodek.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Klaroklaro , dziękuję Ci za opinię o uzdrowisku w Wieńcu Zdroju choć nie była zbyt przychylna :) .
Cóż , każdy ma prawo do swojej oceny , zgodzę się tylko odnośnie niedziałających wind bo sama
jadąc kolejny raz nie wiedziałam o tym . Z kolei jeśli chodzi o recepcję to panie i pan tam
pracujący byli zawsze mili i pomocni , z uśmiechem na twarzy zawsze wysłuchali kuracjusza
i jak trzeba było- działali . Nie spotkałam się z tym , aby na kogoś krzyczeli .
Druga sprawa - jedni jadą leczyć się , inni poszukują rozrywek a takowe były - wieczorki , karaoke , koncerty , dancingi w Leśnej Chacie za płotem , wycieczki , w Pijalni Wód biblioteka , można było
wypożyczyć rowery , kijki do nordic walking , w głównym holu grał pięknie pan Albert więc można było posłuchać , kręgle itd... dużo by wymieniać .
Sprostowanie - fontanny są dwie , jedna , o której wspominasz i druga mniejsza w parku .
Moim zdaniem kto zechce to znajdzie sobie zajęcie , towarzystwo i nie będzie nudził się ,
zwłaszcza latem gdy dni są długie i pogoda dopisuje . Wi-fi również działało jak zawsze a Ze za tv
trzeba płacić to w innych sanatoriach jest tak samo , nawet ludzie płacą za czajnik :roll: .
Często też nie ma balkonów czy lodówek , jeśli takowa znajdzie się na korytarzu to ok .
Ale dość z mojej strony , byłam tam trzy razy i jeśli będzie możliwość to z przyjemnością tam wrócę raz kolejny (oby tylko latem) . Pozdrawiam i zdrówka życzę :kwiat: .
Awatar użytkownika
klaraklara
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 30 mar 2013 20:09

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: klaraklara »

Dani888 byłaś z tego co wiem krótko ale ok każdy widzi dobre i złe strony z własnego punktu widzenia.

.....Z kolei jeśli chodzi o recepcję to panie i pan tam
pracujący byli zawsze mili i pomocni , z uśmiechem na twarzy zawsze wysłuchali kuracjusza
i jak trzeba było- działali . Nie spotkałam się z tym , aby na kogoś krzyczeli ....

Oni nie krzyczeli tylko kuracjusze podniosłym głosem z nimi rozmawiali bo i nerwy czasami puszczały kiedy prosiło sie o coś i bez efektu.
Ja też miałam z nimi incydentów kilka , ale tak jak to pani w recepcji skwitowała nie jesteśmy my tu najważniejsi.


.....Wi-fi również działało jak zawsze a Ze za tv
trzeba płacić to w innych sanatoriach jest tak samo , nawet ludzie płacą za czajnik :: .
Często też nie ma balkonów czy lodówek , jeśli takowa znajdzie się na korytarzu to ok . ....

Wifi owszem działało tylko na balkonie i na parterze w kawiarni , a telewizor nigdy nie spotkałam sie a byłam juz 7 raz w sanatorium żeby płacić za osobę , Przed wyjazdem dzwoniłam i pytałam o wszystko i jak to pani powiedziała lodówki w każdym pokoju są , co jest nieprawdą tylko na pierwszym piętrze ,ręczniki miały być wymieniane raz w tygodniu byłam trzy i tylko raz wymienili, pościel ani razu a miało być raz, Klimatyzacja działa w pokojach ale tylko wtedy kiedy jest karta więc kiedy wychodzimy nie bo prąd nie wlączony ale o tym że dają kolejną kartę panie w recepcji nie mówią sama się dowiedziałam od ludzi bo w noy w pokoju było 26 C .DRAMAT.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Hm.. w takim razie odpowiem - twierdzisz , że byłam krótko . Owszem - ostatni mój pobyt trwał 8 dni ale wcześniej byłam na przełomie sierpnia i września 2020 r. z ZUS-u gdy trwała pandemia i wróciłam bardzo zadowolona . Kolejny raz pojechałam tam z wyboru w tym roku , byłam od 9-go lipca do 7-ego sierpnia a więc aż cztery tygodnie . No i wróciłam znów , byłam w tym ośrodku znów przez 8 dni więc uważam , ze wiem jak tam było . Poznałam osoby z ZUS-u , z NFZ i komercyjnych .
Odnośnie wi-fi to działało mi zawsze , nawet jak byłam na IV piętrze , w tym roku również na I i na II . Telefon tak samo... więc troszkę dziwię się .
Nie będziemy sprzeczać się przecież :) , w każdym bądź razie mam nadzieję , ze tam wrócę kolejny raz . Pozdrawiam serdecznie :kwiat: .
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Atina »

Nie byłam w Wieńcu Zdroju,ale...
Mój staż sanatoryjny jest duży z NFZ także prywatny i nigdzie nikt mi nie zmienił pościeli w trakcie pobytu :roll:
Czy to aż takie ważne!
To nie hotele :roll:
To tak przy okazji.... :roll:
Awatar użytkownika
klaraklara
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 30 mar 2013 20:09

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: klaraklara »

Dania888 fajnie że byłaś zadowolona i o to właśnie chodzi ,dobrze że wracasz w miejsce które ci odpowiada bo i o to chodzi.Ja mam swoje zdanie na ten temat i niech tak zostanie bo i każdy maprawo ma takie mieć.Żałuję że nie spotkałysmy się ale nic straconego może jeszcze spotkamy się.Pozdrawiam Cię.

Atina ja też mam duży staż sanatoryjny i nic w tym dziwnego że raz na 3 tygodnie zmieniana jest pościel bo i tak jest i powinno tak być.Pozdrawiam Cię.
Pewnie że to nie hotel ale ludzie tacy sami albo ci sami.
Rebis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 09 paź 2013 13:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Rebis »

Byłam w Wieńcu na prewencji z ZUS od 22/07 do 14/08 br. Opinię dopiero wstawiam, bo po trzech tygodniach totalnego relaksu, musiałam nadrobić zaległości służbowe. Wiadomo, każdy ma własne odczucia, jak tytuł wskazuje piszemy subiektywnie. Pierwsze wrażenie po przyjeździe super -hol przestrzenny, ładnie wykończony, dużo miejsca do spotkań i odpoczynku. Przyjechałam w nocy własnym samochodem, ośrodek oświetlony pięknie się prezentował również z zewnątrz. Przywitała mnie koleżanka poznana na N_S - to było bardzo miłe Dani88- :serce: dzięki.
Parking- miejsc dużo na całym terenie, ale wiadomo każdy chce stanąć jak najbliżej wejścia, a tu , kto pierwszy ten lepszy i uwaga - jak w trakcie pobytu wyjedziesz to ktoś natychmiast zajmie Twoje miejsce.
Ceny parkingu uzależnione od długości pobytu : NFZ 21 dni 200 zł, ZUS 24 dni, 210 zł , NFZ 28 dni 230 zł.
Dla kuracjuszy z ZUS pobyt rozpoczyna się o północy w dniu przyjazdu więc tak zostałam przyjęta. Niestety pomimo, że wcześniej dzwoniłam i miałam zaświadczenie od lekarza nie dostałam pokoju 1 os. powiedziano mi , że skoro nie mam stomii, zaawansowanej łuszczycy czy aparatu tlenowego to 1 mi nie przysługuje. Jak czas pokazał osoby, które te jedynki zajmowały również tych schorzeń nie miały, i z pewnością nie były bardziej chore niż ja. Przykre, ale znajomosci i/lub łapówkarstwo nie obce są pracownikom recepcji. Dodatkowo dostałam pokój od strony tarasu, (dla niewtajemniczonych - budynki Jutrzenki tworzą z jednej strony zamknietą studnię, w której środku jest taras), latem w te upały nie było tam przepływu powietrza. Prosiłam o zamianę pokoju na zewnętrzny , niestety bezskutecznie. Powiedziano mi, że ZUS ma zakontraktowane wyłącznie wewnętrzne pokoje , co oczywiście również okazało się nieprawdą. W pokojach jest klimatyzacja, która działa przy zamkniętych oknach i włożonej karcie ( jak w większości hoteli), ale nie ma to jak świeże powietrze. ;) . Podsumowując; po za pierwszymi zgrzytami z nieżyczliwą i skorumpowaną recepcją, pobyt uważam za udany. Rehabilitacja, która tu była najważniejsza była niezła, choć nie najlepsza. Doktor wszystkim zlecał te same zabiegi, ale można było dokupić. Jedzenie całkiem smacznie i jak dla mnie wystarczające, aż nadto, ale panowie dojadali. Miejscowość jako taka to dziura, ale ośrodek jest samowystarczalny, ma wszystko żeby przetrwać nawet w deszczowe dni; kręgle, bilard, pink pong, basen z saunami, kawiarnie i bary, od czwartku do soboty potańcówki, czasem jakiś koncert, no i Pan grający w holu na fortepianie :kwiat: Bez problemu można pojechać autobusem do Włocławka , a zmotoryzowani do Ciechocinka lub Torunia. jest biblioteka nieź le wyposażona , piękny las. Można znaleźć zajęcie. Jest to miejsce, które może się podobać. Ja osobiście raczej tam nie wrócę, ale ja rzadko wracam w to samo miejsce :D Jeśli ktoś ma szczegółowe pytania dotyczące pobytu z ZUS piszcie- odpowiem najszybciej jak się da :kwiat:
Rebis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 09 paź 2013 13:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Rebis »

Dodam jeszcze dla kuracjuszy z ZUS - w każdym ośrodku (to wynika z wymogów ZUS) kuracjuszom przysługują pokoje 1 lub 2 osobowe ( max), wymiana ręczników 1 raz w tygodniu i wymiana pościeli 1 raz na pobyt.
W NFZ nie ma wymiany pościeli, nie wiem jak jest z ręcznikami. Pokoje 2 osobowe są przeważnie dla małżeństw a dla reszty 3 lub 4 osobowe.
ODPOWIEDZ