Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Mark52 »

Witaj najlepiej zadzwonić do sanatorium i dopytać. Zazwyczaj są kubki, talerzyki i łyżeczka. Czajniki też sa ale czasem za dopłatą lub bez płatne na korytarzu. Co do ręcznika jeden na pewno jest jak i flizelina (podkład) tylko czasem są za dopłata (zależy od sanatorium). Zabiegi dostajesz (pakiet), zawsze możesz dokupić dodatkowe o ile są wolne miejsca i terminy.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Tapamaraba , dziękuję Ci ze swojej strony za opis pobytu w Wieńcu Zdroju z prewencji rentowej ZUS .
Czytałam z dużym zaciekawieniem gdyż sama byłam pierwszy raz z ZUS-u w 2020 roku ale było gorzej bo trwał tzw. czas epidemii .
Warunki mieszkaniowe są ok w dalszym ciągu ale odnośnie zmiany zabiegów nie mogłaś z tym coś zrobić faktycznie ? Bo ja zamieniłam ten , który mi nie pasował na dwa lepsze :D a początkowo też miałam problem . trafiłam na inną lekarkę i zamieniła mi bez problemu . Moje następne p[obyty były inne wiec nie będę rozpisywać się bo to nie ma porównania z pobytami z ZUS czy z NFZ .
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka :kwiat: .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Tompolinska pisze: 24 sty 2024 00:02 A ja mam pytanie odnośnie rzeczy do zabrania. W pokojach są kubki czy trzeba mieć swój? I czy na zabiegi trzeba zabierać swój ręcznik? Czy można dokupić zabiegi czy tylko ewentualnie zamienić? Jadę ze skierowania ZUS, pierwszy raz i chcę wiedzieć, z czego mogę zrezygnować, żeby dotaszczyć bagaż do i z pociągu. ☺️
Dobry wieczór .
Z tego co pamiętam to w pokoju są kubki , łyżeczki i czajnik , fizelina na zabiegi również . Ręcznik chyba ciemny na zabiegi (borowina itd) ale nie pamiętam ile tych ręczników jest . Musisz dopytać w recepcji .
W łazience jest suszarka do włosów więc nie musisz ciągnąć ze sobą swojej . Poza tym w głównym budynku Jutrzenki jest pralka i suszarka choć ja przepierałam ciuszki ręcznie w umywalce albo w misce . Zabiegi zawsze możesz zmienić u lekarza o ile Ci nie pasuje czy szkodzi , dodatkowo możesz dokupić jakieś o ile są dostępne . Nie wiem jaki masz termin pobytu więc trudno mi jest od[powiedzieć na wszystkie pytania .
Aha , pościel zmieniają w połowie turnusu :D , odnośnie ręczników to idzie dogadać się z paniami sprzątającymi . Udanego pobytu życzę i czekamy na relację , pozdrawiam :kwiat: .
P.s. Bliziutko jest sklep gdzie można kupić praktycznie prawie wszystko począwszy od alkoholu , produktach spożywczych , warzywach , owocach i prasie a kończywszy na artykułach chemiczno-gospodarczych .
Tompolinska
Posty: 3
Na forum od: 02 sty 2024 10:43
Oddział NFZ: Śląski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Tompolinska »

Witam ponownie. Jestem po dwóch tygodniach pobytu ZUS, narząd ruchu. Jestem zadowolona z zabiegów, chociaż czasem trzeba się spieszyć,żeby przejść między budynkami. Dużo kanap po drodze, jeśli ktoś potrzebuje odpocząć. Zabiegi zwykle kończę ok 15- 17, 7 lub 8 zabiegów dziennie. W sobotę 4. Wszyscy z ZUS mają śniadanie o 7 rano, obiad o 12, kolację o 17. Posiłki dość smaczne, chociaż dla mężczyzn mogą być za małe porcje. Gdyby ktoś chciał o coś zapytać, śmiało. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Peggy
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 01 lut 2024 19:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Peggy »

Hejka, interesuje mnie jak wyglądają śniadania.
many6666
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 31 sty 2024 12:26

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: many6666 »

Witam mam kilka pytań co do pobytu w sanatorium Jutrzenka,,, liczę na odpowiedz,,
1-czy w pokojach są lodówki?
2-czy opata za telewizor jest obowiązkowa?
3-czy mozna dzien wcześniej wyjechac z sanatorium?
4-czy wypozyczenie zelazka jest płatne?
5-ile ręczników jest w pokoju na osobę?
6-czy na terenie osrodka jest miejsce dla palaczy?
7-czy odbywa się inspekcja pielegniarek w pokojach ,tak jak to jest w innych sanatoriach
8- od której godziny odbywa się rejestracja przybyszów do osrodka?
liczę na odpowiedz, pozdrawiam
zorza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 01 lut 2020 22:06

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: zorza »

Many6666- litości!!!! Weź ze sobą pozytywne myślenie i dobre nastawienie do wyjazdu wtedy pytania które postawiłeś nie będą miały żadnego znaczenia!!!! Pozdrawiam!
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Tapamaraba »

Tompolinska i dani888 przepraszam za brak odpowiedzi na zadane pytania . Długo tu nie zaglądałam ....jeszcze trochę i postaram się już być w miarę możliwości na bieżąco .🙂
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Tapamaraba »

many6666 jeżeli jeszcze potrzebujesz odpowiedzi na zadane pytanie proszę pisz śmiało. 🙂
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Tapamaraba »

Peggy pisze: 10 lut 2024 15:30 Hejka, interesuje mnie jak wyglądają śniadania.
Śniadanie składało się głównie z wędliny dobrej jakości ,standardowo małe masełko w opakowaniu ,liść sałaty i chyba ćwiartka pomidora . Czasem był ser żółty lub jakaś pasta. Chleb na początku leżał już wydzielony na stoliku i było to pieczywo :trochę ciemnego i i trochę jasnego pieczywa . Po kilku.dniach chleb leżał już niedaleko termosów gdzie nalewamy ciepłą wodę do szklanek i nikt nie sprawdzał ile i jakie pieczywo jest brane .
.Ja osobiście zup mlecznych nie jadam ,ale inni skarżyli się ,że przez cały pobyt były chyba tylko cztery zupy . Do picia standard - herbata .
Będąc na turnusie z ZUS można było dopłacić dziennie 60 zł i jeść w części dla osób na pobycie pełnopłatnym. Można było też np . wykupić sobie samą kolację za 30 zł. Ilość i jakość nie do porównania przy pobycie z NFZ i ZUS .
ODPOWIEDZ