Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Hej kochani :D .
Jestem , nie zaginęłam w tych lasach ;) i mam się całkiem dobrze choć złość mną targa :evil: .
Ale o tym później . Jednak przedłużyłam pobyt , będę do 7-go sierpnia , tak że jeszcze dwa
tygodnie laby :D . Może nie aż laby bo jednak zabiegi też mam ;) .

Chamaderze :serce: , dziękuję za to , że jesteś człowiekiem przez duże C i że martwiłeś się
o mnie co nie jest za częste . P-siak dobrze podpowiadał , przeważnie piszę w Szalonej Paczce
choć i tam ostatnio nie rozmawiałam i ponoć poszukują :lol: :lol: .
Dziś znów do lekarza bo nowy pakiet leczniczy , wiem , że tym razem inny pan doktor ,
zobaczymy co mi da .
Ludzie z poprzednich turnusów byli bardziej kulturalni , bardziej pozytywni i grzeczniejsi .
Tym razem jakaś masakra , śmiecą okropnie , zachowują się prostacko choć ja nie jestem
też żadną damą ale wszystko ma swoje granice .
Dziś pod windą babka prawie mnie powaliła swoimi cycami :lol: :lol: , tak pchała się do windy
pomimo tego , że przyszła o wiele później . Pojechałam drugą...
Nie wiem skąd takie indywidua się biorą .
Potem jeszcze coś skrobnę po wizycie u lekarza , miłego popołudnia śledzącym temat :) .
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4912
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: alutka 114 »

Dani dobrze że udało się przedłużyć pobyt :D więcej zabiegów na pewno się przyda :D a ludźmi się nie przejmuj są ludzie i ludziska ;) Ty się nie zmieniaj, uśmiechaj się i korzystaj ile się da :D
No i oczywiście pisz dla wiernych czytelników :D
Pozdrawiam i miłego dnia życzę 🌞
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Atina »

Fajnie się czyta Twoją relacje :kwiat:
Dani troszkę się zasiedziałaś w tym Wieńcu ;)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Kolejny dzień w Wieńcu Zdroju... dzień dobry :D .
Alutko i Atinko :kwiat: :kwiat: , myślę , że zawsze pozostanę sobą choć łapię się na tym , że
już i ja zaczynam warczeć jak mam powód :lol: :lol: .
Niestety , do niektórych osób inaczej nie da się , zgrzyty są przeważnie w windzie .
Z kolei na palarni (na zewnątrz) śmiecą , brudzą . Dziś facet , którego znam z widzenia
łuszczył pestki od słonecznika i pluł nimi dookoła a są kosze przecież i ogromne popielnice .
A nawet palą w parku na ławkach gdzie jest zakaz i chleją :roll: .
Z kolei komercyjni też mają swoje za uszami (nowi) , pchają się bez kolejki na zabiegi bo
uważają , że niebieska opaska na ręku uprawnia ich do włażenia pomimo tego , że są inni ludzie
i czekają . Dziś babki nie wpuściłam a byłam pierwsza na borowinę , dwie panie przyszły za mną a ta dama z mężem na końcu i mówi mi , że ona musi wejść bo komercja . Zagotowało się we mnie ,
pokazałam jej identyczną opaskę i powiedziałam , że niestety , musi czekać na swoją kolej tak jak i my czekamy . Próbowała ale ja weszłam pierwsza , za mną dwie panie i musiała zaczekać bidulka . To mnie wkurza okropnie... :evil:
Dziewczyny :D , zasiedziałam się tu ale zależy mi na dobrych zabiegach , poza tym może w domu skończy się remont przed moim powrotem :lol: . No co ? Muszę kombinować , tym bardziej , że domownik nie ma nic przeciw a przed wyjazdem ja zapierdzielałam i przyjechałam tu wymęczona jak diabli . Dzięki za dobre słowo :serce: , wyjdę obadać teren choć gorąc okropny ale później napiszę o zabiegach , drugim lekarzu itd... Do miłego wierni czytelnicy ;) .
Daglezja 23
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 27 lip 2022 15:29
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Daglezja 23 »

Dzień dobry wszystkim.
Forum czytam od kilku dni,bo już niedługo będę się rehabilitować w Wieńcu Zdroju. Bardzo dużo informacji wyczytałam,ale może ktoś napisze odpowiedź na moje pytania?
Czy w sanatoriach w dalszym ciągu są obowiązkowe maseczki? Mam skierowanie do szpitala uzdrowiskowego.Drugie pytanie: jeśli są schorzenia kardiologiczne to zakwaterowanie w innym budynku niż Jutrzenka?
W sanatorium będę drugi raz,ale czuję się bardzo niepewnie,a to już od 15 sierpnia..
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Witaj Daglezjo .
Odnośnie maseczek to najczęściej jest wymagana u pielęgniarki . Personel wykonujący zabiegi ma
przeważnie maseczkę na buzi więc my nie musimy . A tak w ogóle prawie nikt nie nosi poza wyjątkami , czasem w windzie spotyka się osoby w maskach . Lepiej jednak wziąć ze sobą bo za
m-c może być różnie .
Odpowiedź na drugie pytanie - osoby ze schorzeniami kardiologicznymi są kwaterowane w głównym budynku a więc w Jutrzence .
Jeśli jeszcze w czymś mogę pomóc to proszę - pytaj . I nie denerwuj się bo naprawdę nie ma czego .
Choć mnie też przed wyjazdem stres zjadał :) ale jak przyjechałam na miejsce - przeszło wszystko .
Pozdrawiam cieplutko :kwiat: .
Daglezja 23
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 27 lip 2022 15:29
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Daglezja 23 »

Dzisiaj dzwoniłam do sanatorium....można przyjechać wcześniej( oczywiście za opłatą)Ale dowiedziałam się też,że nie można rezerwować pokoju,a kto przyjedzie wcześniej,to może się zameldować w sanatorium od 14:00.Rejestracja w dniu rozpoczęcia turnusu jest od 8:00.....
Teraz mam zagwozdke.Jak myślicie,jak będę w pokoju dzień wcześniej,to będę musiała zmienić pokój w dniu rozpoczęcia turnusu?
Wiem,ludzie przyjeżdżają daleka,czasem w nocy i czekają do rana.Boję się tylko czy dam radę z bagażem wędrować,bo z tym u mnie krucho

Druga sprawa Przyjazd wcześniej,nocleg bez wyżywienia.Czy można w pobliżu zjesc- może w sanatorium wykupic-bo nie dopytalam.Trochę niechętnie pani udzielała informacji
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Gdybyś chciała przyjechać dzień wcześniej to musiałabyś zarezerwować pokój jako gość komercyjny i miałabyś wtedy pełne wyżywienie . Koszt bodajże 280 zł za dobę . Z kolei bez wyżywienia , sam nocleg to chyba 100 zł a ze śniadaniem 130-140 zł. Obawiam się , że będąc na miejscu nie wykupisz posiłku bo są już porozdzielane i może zabraknąć . Koszt śniadania i kolacji komercyjnie po 35 zł a obiad 60 lub 65 zł . Zjeść można w pobliskim hostelu Helu ale tam posiłki też nie są tańsze więc musisz zastanowić się . Odnośnie pokoju to różnie z tym bywa , często zostaje się w tym samym choć to nie jest regułą .
Dziś panie w recepcji mają młyn bo poza załatwianiem spraw bieżących , sprzedają bilety wstępu na wieczorek i przyjmują opłaty na wycieczki , które mają być w niedzielę .
Chętnych jest dużo , kolejka ogromna więc nie bardzo mają jak rozmawiać przez telefon .
Najlepiej jest dzwonić wieczorem gdy jest spokojniej , to moja rada a recepcja jest czynna przez całą noc . Wnioskuję , że masz skierowanie z NFZ , nie mylę się ? Zastanów się , dopytaj i będziesz wiedziała jaką decyzję masz podjąć . Powodzenia .
busiaczek54
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 27 cze 2011 19:47
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: busiaczek54 »

:kwiat: :kwiat:
Bylam w Wiencu- przelom kwietnia i maja 2022.
Nigdy nie slyszalam o tym miejscu i troche sie obawialam. Niepotrzebnie.
Po otrzymaniu skierowania z NFZ , zobilismy rezerwacje noclegu przed rozpoczeciem turnusu.
100 zl od osoby.
Do Wieca, przyjechalismyy, przed 14.
Doba hotelowa, zaczyna sie o 14
Pokoj , ktory dostalismy- pozostal naszym pokojem na caly pobyt.
Pokoj, zadbany z balkonem.
Nasz, mial malutka lodowke.
Wykupilismy obiad w czesci komercyjnej.
Jedzonko super.
Kolacja i sniadanko, we wlasnym zakresie.
Bliziutko jest skep, dobrze zaopatrzony.
Nasze formalnosci, poszly bardzo sprawnie.
Jest to bardzo duzy obiekt. Duzo ludzi..
Chodzilismy w maskach, dla wlasnego bezpieczenstwa. Bylo, duzo zachorowan na covid.
Organizacja, zabiegow, super. Wszystko o czasie. Wystarczylo, przyjsc chwile przed zaplanowanym zabiegiem.
Uwazam, ze jest to lepiej zorganizowane sanatorium.
Polecam to miejsce.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Witaj Busiaczku :kwiat: .
Fajnie , że podzieliłaś się swoimi odczuciami odnośnie Wieńca Zdroju i za to Ci dziękuję .
Mieliście w pokoju chłodziareczkę bo pewnie mieszkaliście w pokoju dla komercji na pierwszym
lub drugim piętrze .
Ty polecasz te uzdrowisko a ja po dwóch latach wróciłam tu znów :) , pozdrawiam .
ODPOWIEDZ