Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Mazrena »

Oddają tyle co za pociąg na tej trasie..
Daglezja 23
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 27 lip 2022 15:29
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Daglezja 23 »

Kończy się mój pobyt w Wieńcu.Przed przyjazdem miałam kilka pytań,teraz wrażenia z pobytu.
Wyjazd z NFZ kardiologia,pobyt szpitalny.Przyjechałam dzień wcześniej,bez problemów ,zakwaterowanie 4piętro,pokój mam 2osobowy.Za nocleg dodatkowy zapłaciłam 114zł,bez posiłków.Telewizor 65zł od osoby.
Rejestracja w dniu następnym od 8:00,nijak powiedziała pani pielęgniarka,dużo osób,to trzeba pracować szybko.Mierzenie ciśnienia,EKG,pytanie.o dietę,wagę ,wzrost,i wyznaczenie godziny wizyty lekarskiej.(tak na marginesie,zakwaterowanie sercowcow 3,4 piętro,od początku turnusu działają tylko 2 windy-po jednej w każdym skrzydle.Ja mieszkam w pokoju tym samym od początku,bez przenoszenia).Od razu przydział do stolika w stołówce i godziny posiłków.
Posiłki podzielone na 5grup,ja jadam w drugiej(7:45,12:45,17:45)Pierwsza grupa zaczyna o 7:00,następna co 45min.Kolejne posiłki co 5godzin.
Wizyta u lekarza też długo nie trwała,ale z zabiegów jestem zadowolona.Krenoterapii( picia wody mineralnej) tylko 3 razy w turnusie,.Pani doktor pytała,czy takie jak zleciła mi odpowiadają,jeśli nie,to zmieniła do razu.Po południu do pokoi przyniesiono karty zabiegowe.
Na razie muszę przerwać,bo zabiegi czekają.Dokończę w wolnej chwili
Daglezja 23
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 27 lip 2022 15:29
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Daglezja 23 »

Co do posiłków,moim zdaniem są wystarczające ilościowo i dość smaczne.
Co mi się podoba,to organizacja zabiegów .Można być pewnym,że zaczynają się punktualnie i kolejności i godzin pilnują rehabilitanci.Zwolnienia z zabiegów uzgadnia się z pielęgniarka,zamianę z lekarzem.."Opuszczone" zabiegi trzeba odrobić,recepcja medyczna wzywa delikwenta i ustala nowy termin.

Zabiegi tzw.mokre są z Zakładzie przyrodoleczniczym w osobnym pawilonie Tęcza.Od Jutrzenki ok 300 m( zainstalowałem krokomierz żeby sprawdzić dystans codziennych obowiązkowych spacerów na zabiegi).Można chodzić w czasie niepogody tunelami( do każdego pawilonu ,z kanałami co jakiś czas ,żeby odpocząć),albo ogrodoo-parkiem na powierzchni ziemi 😆.Chodziłam parkiem,bo pogoda była jaka,to każdy wie.Zimno zrobiło się pod koniec turnusu,ale słońce nie próżnuje.
W ogóle pogoda była fantastyczna,tylko raz była burza,konkretną taka że zalało gabinety zabiegowe w Jutrzence.Odwołano zabiegi,ale na szczęście tylko na jedno popołudnie.Następnego dnia wszystko było jak zwykle,zabiegi podpisywane na inne dni.Rzeczywiście,organizacyjnie jest super.Na szczęście nie było dużego wiatru,bo skutki lipcowej burzy usuwane są do dzisiaj.

Organizowane są również wieczorki taneczne,występy zespołów,wycieczki do okolicznych większych miast.:Torunia,Inowrocławia i innych..Na dzisiaj to tyle.Jeśli są jakieś pytania,odpowiem.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Witaj Daglezjo :kwiat: .
Bardzo fajny i rzeczowy opis pobytu , za który Ci dziękuję .
Wszystko co piszesz jest prawdą , potwierdzam :) .
Kiedy wyjeżdżasz ?
Bo ja jestem kolejny raz , na 8-dniowym pobycie leczniczym i wyruszam do domku
już jutro :roll: .
Z tymi windami to faktycznie problem zwłaszcza dla ludzi mających problem
z poruszaniem się .
Pytań nie mam :lol: ;) ale może ktoś inny będzie miał .
Pozdrawiam cieplutko :kwiat: .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Bibi2 »

Daglezjo dzięki za opinię :kwiat:
K66+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 25 maja 2018 10:40

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: K66+ »

Witam !
Krótkie pytanko, jak się sprawuje Orange w połączeniach i internecie ?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Witam .
Mój telefon w sieci Orange działał wyśmienicie , zasięg był . Odnośnie internetu to miałam ze sobą lapka i korzystałam z wi-fi uzdrowiska . Działał bardzo dobrze .
K66+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 25 maja 2018 10:40

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: K66+ »

Witaj dani888 !!!
Wielkie dzięki za informacje , na Ciebie zawsze można liczyć 🤗
Duża buźka z życzeniami zdrowia !
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

K66+ , dziękuję Ci bardzo ale jak widzę , że nikt nie kwapi się z pomocą to staram się
pomóc ja choć w miarę swoich możliwości . I w sumie dobrze z tym się czuję :) .
Byłam znów tam więc posiadam dość bieżące info , za Zyczenia dzięki piękne i wzajemnie - dużo zdrówka a na wyjeździe dobrych zabiegów , wspaniałego towarzystwa i ogólnie zadowolenia .
Buziaczki przyjacielskie :) .
P.s. na dalsze pytania odpowiem.... o ile będę w stanie :) ;) .
Awatar użytkownika
klaraklara
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 30 mar 2013 20:09

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: klaraklara »

Poczytałam o Wiencu-Zdrój przed wyjazdem i opinie były różne i że nigdy nie wrócę , dziura ,a i takie że jest bardzo dobre i sanatorium z wyzszej półki .
Wróciłam i powiem tak:duży kompleks sanatoryjny i komercyjny, Jutrzenka SPA , Hel Zakład Przyrodoleczniczy, Hutnik, Wrzos, Zacisze to osobne budynki , Jutrzenka ogromny budynek ludzi bardzo dużo 4 windy z czego 2 tylko czynne nie rozumie tego to był dramat kiedy ludzie na wózkach o kulach i nikogo to nie obchodziło bo niby komu zgłaszać problemy dotyczące kuracjuszy jak nikogo to nie obchodzi. Dwie , trzy, cztery osoby w pokoju i każda za telewizor 65 zł czy to normalne ?! Komu jedynka nalezy się? a no tak ?! jednem uda sie , a drugi musi wywalczyć mimo że mu się należy.Ktoś napisał odbywają się koncerty ,w ciągu 3 tygodni zaśpiewał pan w kapeluszu i jeden zespól jazzowy sale ogromne ,krzeseł dużo tylko po co?.Pokoje ładne ale lodówki nie w każdym tak.Przy recepcji często słyszałam głośną wymianę słow bo panie nie bardzo miłe.Park zdrojowy zaniedbany jedyne miejsce przy fontannie okupowane przez palaczy nie wiem co tam robić jak pada deszcz i będzie zimno ale wszystko zależy jak sobie sami zorganizujemy czas .Jat tam już nigdy nie wrócę.Gdybym miała ocenic w skali od 1 do10 daję 3.
ODPOWIEDZ