Świnoujście: Bursztyn czy Energetyk?

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Świnoujście: Bursztyn czy Energetyk?

Post autor: wyspiarka »

Witam! :-)
Poszukuję opinii o w/w sanatoriach. Chciałabym wiedzieć m.in. czy zabiegi są na miejscu, jakie są warunki mieszkaniowe przy pobycie prywatnym itp.
Pozdrawiam! :-)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście: Bursztyn czy Energetyk?

Post autor: zbigniew165 »

Wyspiarka ja byłem w Świnoujściu w listopadzie 2018 r, ale z NFZ i jadłem posiłki w Światowidzie, który jest na przeciw Energetyka. W Energetyku byłem tylko z koleżanką w Salonie Fryzjerskim i widziałem wielu kuracjuszy przebywających tam komercyjnie. Nie słyszałem opinii negatywnych o tym obiekcie. Jest to obiekt nie należący do Firmy Uzdrowisko Świnoujście S.A. jak inne obiekty sanatoryjne. Posiada własną bazę zabiegową i dlatego nie ma kontaktu z jego kuracjuszami w Zakładzie Przyrodo-Leczniczym, gdzie w większości pobiera się zabiegi w Świnoujściu. Jest przy Energetyku kawiarnia czynna codziennie z potańcówkami od godz. 19.00 w każdy dzień. Trzeba robić wcześniej rezerwację stolika. Obiekt usytuowany jest przy promenadzie i blisko zejścia na plażę i wszędzie jest blisko, jeżeli chodzi o strefę nadmorską. Tylko tyle informacji mogę Ci podać. Wiem, że Bursztyn jest w bez pośrednim sąsiedztwie Energetyka, ale na jego temat nic nie wiem. Ja na pobyt prywatny wybiorę KORAB, który jest usytuowany na przeciwko Energetyka. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Świnoujście: Bursztyn czy Energetyk?

Post autor: forumowicz »

Witaj Wyspiarko
Opinię o Energetyku znam z opowieści i pokrywa się to z opisem Zbyszka. Nie znam osób, które były tam komercyjnie to fakt. Bursztyn znam i uwielbiam. Tą architekturę, wysokie sufity i okna, taras. Byłam tam 3 razy i również jedzonko było pyszne (podobno teraz przenieśli do Swarożyca. Zabiegi przy pierwszym pobycie były na miejscu (chociaż mało urozmaicone) potem biegałam do Rusałki. Niestety bardzo podnieśli ceny i pakiet tygodniowy za który płaciłam ok 1200 pln (pokój 1 osobowy) w chwili obecnej to koszt prawie 1900 pln.
Myślę, że w tej cenie można znaleźć fajny ośrodek z basenem. Do Świnoujścia długo nie wrócę komercyjnie, bardzo się zmieniło ...pozatym będąc we własnym kraju lubię słyszeć język ojczysty. Acha...mile wspominam tańce w Energetyku.
Sprawdź jeszcze Barbarkę opinie na Forum są różne ja ten ośrodek wspominam bardzo mile pod każdym względem. To tylko przecznica dalej. Interferie mają jeszcze kilka ośrodków. Teraz drugi raz wybieram się do Cechsztyna w Ustroniu. Zabiegi są słabe ale dla mnie najważniejszy jest reset, brak tłoku, czysty i zadbany ośrodek i kilometry plaży tylko dla mnie. Życzę Ci udanego wyboru i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Świnoujście: Bursztyn czy Energetyk?

Post autor: wyspiarka »

Dziękuję za pomoc i wskazówki...
Pozdrawiam! :-)
endriu_re
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 14 mar 2012 21:38
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świnoujście: Bursztyn czy Energetyk?

Post autor: endriu_re »

Witam byłem w energetyku z NFZ w lutym 2018, ogólnie wszystko ok stołówka i zabiegi na miejscu.
W tym samym budynku kawiarnia i dancingi codziennie od 17-22. Pokoje są w starszej części budynku i nowszej dobudowanej, polecam w starszej od strony promenady. W budynku winda, zabiegi jak zwykle będą zdania podzielone tak jak i wyżywienie. Sumując to polecam miejsce fajne a reszta to trzeba się samemu przekonać, ja chętnie bym tam jeszcze wrócił.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świnoujście: Bursztyn czy Energetyk?

Post autor: Fionka »

W Bursztynie byłam kilkakrotnie na tygodniowych tzw. pakietach i dwa razy na sylwestra . Jeżeli sie nic nie zmieniło to wybrała bym Bursztyn . Jednak najchętniej pojechała bym do Rybniczanki (NATA). Osobiście nie przeszkadza mi jeżeli ktoś nawet głośno rozmawia w innym języku. Po prostu biznes .Rybniczanka jest super .
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Świnoujście: Bursztyn czy Energetyk?

Post autor: wyspiarka »

Bardzo dziękuję za wszystkie opinie i sugestie :-) :serce: :kwiat:
wiesia70
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 24 sie 2022 21:31
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Świnoujście: Bursztyn czy Energetyk?

Post autor: wiesia70 »

Energetyk radzę omijać wielkim łukiem.
Pokoje brudne i śmierdzące . Jedzenie słabe i bardzo mało.
Porcje dla przedszkolaka.
Zabiegi na miejscu ale bardzo słabe : moczenie rąk i nóg , gimnastyka i fotel.
Nie wiem czy to można nazwać rehabilitacją .
Personel nieprzyjemny i roszczeniowy , łącznie z p. Dyrektor .
Pacjent przeszkadza.
ODPOWIEDZ