Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1711
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Komisja ZUS

Post autor: p-siak »

Masz szansę wyjechać,zwłaszcza, iż będzie to pierwszy raz. Wniosek może być od rodzinnego. Na Twój dodatkowy plus będzie zaliczona rehabilitacja i choćby jedno zwolnienie.
TypowaEwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 06 lis 2018 09:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Komisja ZUS

Post autor: TypowaEwa »

ok, będę próbować za jakiś czas :)
Bart40
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 11 cze 2019 22:10
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: Bart40 »

Ja bylem na konsultacji w ZUS 24.04 2019 , lekarz orzecznik mnie nie ogladal a decyzja byla podjeta zaocznie - dostalem swiadczenie rehabilitacyjne na 4 miesiace ( po przechorowanych 182 dniach ) i co dziwne nawet nie pytalem o sanatorium a rowny miesiac po konsultacji przyszlo "zaproszenie" do sanatorium w Wysowej-Zdroj (psychosomatyka) :D
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 331
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS Warszawa

Post autor: Gabriela »

MAnty pisze: 08 maja 2019 13:14 Witam , czy ostatnim czasem ktoś miał komisję Warszawa ul. 11-listopada ? w poniedziałek 13-tego mam komisję , ciekawy jestem jak co i jak by co to jak długo się czeka na wyjazd i gdzie z czterech ośrodków w Polsce kierują na psychosomatykę i czy jest możliwość wyboru zgodnie z zapisem na stronie ZUS jeżeli tak to gdzie się udać ? gdzie dzwonić ? pozdrawiam :)
Psychosomatyczny jest na obecny czas tylko 6 miejsc w Polsce Połczyn Zdrój, Wieniec Zdrój,Polanica Zdrój,Wysowa,Krynica Zdrój,Gołdap. Wiem bo dzisiaj złożyłam wniosek w moim oddziale i pani mi powiedziała jakie są aktualne miejsca.
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 331
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS

Post autor: Gabriela »

Bart40 to kiedy wyjazd?
Bart40
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 11 cze 2019 22:10
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: Bart40 »

27.07 sobota :)
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 331
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS

Post autor: Gabriela »

To ty już na walizkach jestes. Jak tam dotrzesz to daj znać jak jest,jakie są zajęcia grupowe,czy jest terapia zajęciowa (zpt-y) Miłego pobytu.
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 331
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS

Post autor: Gabriela »

Tak czytam i pojąć nie mogę co oddział to inaczej załatwiają sprawy. Ja osobiście 8sierpnia miałam komisję i w gabinecie od dr dostałam decyzje na TAK. Poszłam do pokoju nr27 gdzie ustala sie terminy i miejsce,a pani mówi ze nie ma szans bo nie ma już miejsc,umów popodpisywanych z ośrodkami. Ze szansa dopiero w nowym roku.
Poczekam 14 dni i zadzwonię podpytać ...
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 331
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS

Post autor: Gabriela »

Chciała bym podpytać was o sprawę co zrobić ? Oficjalnie mam zatwierdzoną „potrzebę rehabilitacji leczniczej” ale kiedy wyjazd tego nie wiem/my. I chodzi o to czy powiedzieć w zakładzie pracy o sytuacji jaka jest teraz czy jak dopiero dostanę skierowanie???
Jakie macie doświadczenie.
Wcześniej jak jechałam nie miałam takiej zagwostki bo byłam na zwolnieniu chorobowym :(

:kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
forumowicz

Re: Komisja ZUS

Post autor: forumowicz »

Gabrysiu, czy te 2 tygodnie coś zmienią ? , będziesz miała papier w ręku wówczas mówisz w firmie , że jedziesz z ZUS-u na rehabilitację od-do .
ODPOWIEDZ