Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: ewasz »

Tak Samosiu, musimy sami się zabezpieczać, nie ma wyjścia. Szczególnie w ZUS i US.
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Komisja ZUS

Post autor: Goral niskopienny »

Pozdrawiam zusowskie Koleżanki i zusowskich Kolegów :-)
W marcu złożyłem papiery w zus odnośnie rehabilitacji. Dostałem termin do pani orzecznik na 1.04.2021. Pani orzecznik po wywiadzie i badaniu powiedziała mi, że nie wie co ze mną zrobić i musi się zastanowić, więc kilka dni czekałem na listonosza. Przyszedł z listem poleconym ;-) i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mam przyznaną rehabilitację stacjonarną układu oddechowego. No, ale wiadomo, że decyzja musi się w ciągu 14 dni uprawomocnić, albo wyższa instancja ją odrzuci. ( to spotkało moją pracownicę ) więc dalej czekałem. W tak zwanym międzyczasie skontaktowałem się z panią z zus, która rozdziela skierowania. Odpisała mi, że na razie żadnych terminów nie ma, ale jak coś to mi może dać coś ze zwrotów. 14.04 napisała mi, czy jestem zainteresowany skierowaniem do Wieńca Zdroju. Oczywiście zgodziłem się i znowu wypatruję listonosza :-). Wieniec to byłby nowy kierunek. Byłem 4 razy w Biawenie w Wysowej w 13, 14 15 i 16 roku i 3 razy w Ustroniu w Równicy. Z obu sanatoriów byłem zadowolony :-)
Wysowa krystalicznie czyste powietrze , rewelacyjna domowa kuchnia ( tak smacznych zup nie jadłem nigdy w życiu ), wypady na szczyty Beskidu Niskiego ( może i niski, ale bardzo stromy)
Ustroń Równica ( czyli inaczej Titanic). Stołówka taka sobie, ale bardzo profesjonalnie prowadzone zabiegi. Rewelacyjny 2 solankowe baseny największe w Polsce i codzienne wyjścia na ©ównicę ciężkim czerwonym szlakiem.
Teraz Wieniec Zdrój - ma nadzieję, że się nie zawiodę. To już mój ostatni wyjazd z zus, bo w przyszłym roku wybieram się na zasłużoną emeryturę.. :-)
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

dani888
Chyba pamiętasz moją historię - wcześniej w tym temacie opisana- ...." nie jest pan niezdolny bla bla.....". - odwołanie do komisji (w między czasie skierowanie w trybie pilnym na operację barku)... decyzja utrzymana w mocy .....Ktoś pisze sąd- ok jak masz "na boku" na pół roku, na rok życia....
Walcz dani może Tobie się uda i przywrócisz wiarę w ludzi, w urzędy🤔🤔
Pozdrawiam
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS

Post autor: henrys66 »

Witam. Właśnie jestem po komisji ZUS Lublin. Rehabilitacja przyznana , teraz czekam do 10 maja i dzwonię o termin i miejsce . Z tego co się dzisiaj dowiedziałem to termin na wrzesień , chyba że ze zwrotów. Obecnie rozdzielany jest marzec 2020.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Smerfetko , Andy , MaryKate, Ewciu i Samosiu dzięki wielkie za rady i dobre :serce: :serce: .
Zrobiłam tak - skserowałam sprzeciw , nowe zaświadczenia od specjalistów różnych , oryginały wysłałam pocztą z dowodem nadania i potwierdzeniem poczty , że dotarło do ZUS-u . Potwierdzenie otrzymałam smsem , kopie są w moim posiadaniu i czekam....

Aciku , doskonale pamiętam Twoją sytuację bo interesowałam się tym wtedy gdyż w moim przypadku chodziło o świadczenie rehabilitacyjne . Teraz walka o rentę , mam nadzieję , że nie będę musiała sądzić się ale jeśli będzie trzeba to i owszem . Jeśli mnie zakład pracy w międzyczasie zwolni (na razie czekają ze mną ) to zarejestruję się w urzędzie pracy bo jeść muszę , prawda ? Tobie również życzę wszystkiego dobrego i zdrowia przede wszystkim , buziole przyjacielskie :serce: :) .

Góralu niskopienny , jak u Ciebie ? Nadal czekasz na pismo ? Powodzenia życzę :) .

Henry , miałeś pewnie lekarza orzecznika a nie komisję lekarską bo to dwie różne sprawy , dobrego uzdrowiska i zdrówka . Mam nadzieję , że zdradzisz nam gdzie i kiedy wyjeżdżasz :)
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS

Post autor: henrys66 »

Tak tak , miałem lekarza orzecznika. oczywiście pochwalę się co i gdzie dostanę :D .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Super , zatem trzymam kciuki za dobrą miejscówkę i termin :) .
Może zasugeruj im coś sam ?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS

Post autor: sztani »

jeśli Twoje wejście codzienne na Równicę :?: to aż wierzyć mi się nie chce . Niby mała górka ale trzeba się napocić Wszedłem dwa razy w ciągu turnusu i mi starczyło ,ciężko zwłaszcza ostatni odcinek . po za tym też trochę czasu na to potrzeba aby dojść i wrócić. .Trochę naciągane. jeśli zabiegi to lepsze w Równicy . Choć klimat zdecydowanie lepszy w Wysowej.za chwilę idę na emeryturę ale z ZUS wyjazdów nie rezygnuję :) W tym roku z PFRON . w koncu roku złożę do ZUS . Pozdrawiam Forum :)
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS

Post autor: andrzej590 »

henrys 66. Ja Orzeczenie distalem z poczatkiem Lutego tego roku, Ciekawe kiedy pojade.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Abstynent666 »

henrys66 pisze: 23 kwie 2021 17:09 Witam. Właśnie jestem po komisji ZUS Lublin. Rehabilitacja przyznana , teraz czekam do 10 maja i dzwonię o termin i miejsce . Z tego co się dzisiaj dowiedziałem to termin na wrzesień , chyba że ze zwrotów. Obecnie rozdzielany jest marzec 2020.
Tez sie pochwale ,mialem komisje (nie zaocznie :( )i tez orzecznik stwierdzil potrzebe rehabilitacji :) ,tylko obawiam sie ze to bedzie jesien :( chyba ze jakos zdobede nr. do Pan z Zus-u ktore przedzielaja to zawalczylbym o zwrocik :roll:
ODPOWIEDZ