Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS

Post autor: henrys66 »

Alkoholik666 wysłałem Ci nr. telefonu w wiadomości prywatnej , zadzwoń i zawalcz o zwroty sporo osób rezygnuje więc może coś zaproponują wcześniej. Powodzenia. :)
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Abstynent666 »

Dzieki ziomal ,bede cos dzialal w tym kierunku ,tylko czekam na uprawomocnienie :),i troche poluzuja z obostzeniami
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS

Post autor: henrys66 »

Ja mogę dzwonić dopiero 10 maja , jakbyś coś wcześniej wiedział to się pochwal.
xxmalgosiaxx
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 18 mar 2021 07:02
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: xxmalgosiaxx »

Witam. Ma ktoś może nr telefonu do ZUS Chorzów, pod którym można pytać o zwroty ? :D
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Komisja ZUS

Post autor: Goral niskopienny »

Goral niskopienny pisze: 17 kwie 2021 19:21 Pozdrawiam zusowskie Koleżanki i zusowskich Kolegów :-)
W marcu złożyłem papiery w zus odnośnie rehabilitacji. Dostałem termin do pani orzecznik na 1.04.2021. Pani orzecznik po wywiadzie i badaniu powiedziała mi, że nie wie co ze mną zrobić i musi się zastanowić, więc kilka dni czekałem na listonosza. Przyszedł z listem poleconym ;-) i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mam przyznaną rehabilitację stacjonarną układu oddechowego. No, ale wiadomo, że decyzja musi się w ciągu 14 dni uprawomocnić, albo wyższa instancja ją odrzuci. ( to spotkało moją pracownicę ) więc dalej czekałem. W tak zwanym międzyczasie skontaktowałem się z panią z zus, która rozdziela skierowania. Odpisała mi, że na razie żadnych terminów nie ma, ale jak coś to mi może dać coś ze zwrotów. 14.04 napisała mi, czy jestem zainteresowany skierowaniem do Wieńca Zdroju. Oczywiście zgodziłem się i znowu wypatruję listonosza :-). Wieniec to byłby nowy kierunek. Byłem 4 razy w Biawenie w Wysowej w 13, 14 15 i 16 roku i 3 razy w Ustroniu w Równicy. Z obu sanatoriów byłem zadowolony :-)
Wysowa krystalicznie czyste powietrze , rewelacyjna domowa kuchnia ( tak smacznych zup nie jadłem nigdy w życiu ), wypady na szczyty Beskidu Niskiego ( może i niski, ale bardzo stromy)
Ustroń Równica ( czyli inaczej Titanic). Stołówka taka sobie, ale bardzo profesjonalnie prowadzone zabiegi. Rewelacyjny 2 solankowe baseny największe w Polsce i codzienne wyjścia na ©ównicę ciężkim czerwonym szlakiem.
Teraz Wieniec Zdrój - ma nadzieję, że się nie zawiodę. To już mój ostatni wyjazd z zus, bo w przyszłym roku wybieram się na zasłużoną emeryturę.. :-)
W piątek dostałem e-maila że skierowanie się uprawomocniło ( 14 dni roboczych) i zostało wysłane pocztą. Więc już spokojnie czekam ;-)
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Abstynent666 »

henrys66 pisze: 25 kwie 2021 21:00 Ja mogę dzwonić dopiero 10 maja , jakbyś coś wcześniej wiedział to się pochwal.
Nie omieszkam to zrobic ,o ile bedzie czym sie chwalic :)
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS

Post autor: henrys66 »

Będzie będzie , wysłałem nr.tel. do ZUS Biłgoraj na pocztę. Pozdrawiam.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Abstynent666 »

Dzięki wielkie Henrys66
. Miłego dnia
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Abstynent666 »

Mam pytanie ,oczekuje na uprawomocnienie sie skierowania do sanatorium Zus ,lada momet powinienem otrzymac ,i pytanie czy tam bedzie juz miejsce i termin ,czy nie???
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Oczywiście, na skierowaniu będziesz miał już termin i miejsce.
ODPOWIEDZ