Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kola
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 31 gru 2011 15:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Komisja ZUS

Post autor: kola »

Dzień dobry!
Jestem świeżo po komisji ZUS w sprawie rehabilitacji sanatoryjnej w ramach prewencji rentowej. Lekarz orzecznik po zbadaniu nie udzielił mi informacji o sposobie załatwienia wniosku. Mam czekać na odpowiedź pocztową w ciągu 14 dni. Czy to oznacza, że decyzja dla mnie będzie negatywna? (takie wnioski nasuwają się) Może ktoś z forumowiczów miał taką praktykę. Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Nie martw się na zapas, tak ostatnio robią że nic Ci na komisji nie powiedzą. Musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać na wiadomość listowną. W niej będziesz miał podane czy Ci przyznali i gdzie, a na odwrocie sprawy organizacyjne. Pozdrawiam.
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: ewlinka7 »

Hej - wydaje mi się że to wiąże się to z odmową,ja stawalam w ubiegłym roku w lutym na komisji (było to już po zmianie przepisów), to zaraz w gabinecie dostałam orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej w trybie stacjonarnym, które miało 14 dni na uprawomocnienie się... nie mam 100% pewnosci, być może coś się w tym temacie zmieniło, ale być może wiązać się to z decyzją odmowna... obym.sie mylila :roll: pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za pomyślne zakończenie sprawy.
kola
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 31 gru 2011 15:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Komisja ZUS

Post autor: kola »

Też tak sądzę. Dziękuję Wam za informacje.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: Fionka »

W tym roku ,orzecznik nie informuje o swojej decyzji.Zaprasza na korytarz a po pewnym czasie pani urzedniczka wrecza orzeczenie.W sytuacji kiedy orzecznik ma wątpliwości wówczas daje do dalszego rozpatrzenia i Stąd wynika sytuacja kiedy orzeczenie dostajemy listownie decyzja nie musi być wcale negatywna
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: ewlinka7 »

Właśnie tak miałam- miałam poczekać na korytarzu a potem P. Orzecznik mnie poprosiła z powrotem do pokoju i dała orzeczenie. Nie wiedziałam że może być jeszcze druga możliwość- byłoby super gdyby decyzja była pozytywna. Ja tez już mam w ręku skierowanie od lekarza na prewencje, w poniedziałek zanosze je do ZUS. Zobaczymy jak będzie w moim przypadku. Dam znac - trzymajcie kciuki. Pozdrowka
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: zuza-zuza »

Fionka pisze: 19 lut 2019 18:19 W tym roku ,orzecznik nie informuje o swojej decyzji.
o
Wczoraj byłam na komisji. Decyzja orzecznika od razu. Potem poczekałam na korytarzu na dokument z decyzją czarno na białym. Wręczono mi go po chwili w innym pokoju. Od razu też zapytano gdzie i kiedy chcę jechać, zarezerwowano miejsce w wybranym ośrodku (szok!). Pismo z danymi ośrodka dostanę listem poleconym za ok 3 tygodnie.
Czytając ten wątek mam wrażenie, że co oddział to inne obyczaje...?!
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

No właśnie, w tamtym roku nie miałem żadnego wyboru i nawet zapytałem się koleżanki pracującej w ZUS i potwierdziła że już dostaje się decyzją bez możliwości wyboru z paru ośrodków. Zobaczymy w lecie jak będą sprawy wyglądały, a Tobie gratuluję i powodzenia.
forumowicz

Re: Komisja ZUS

Post autor: forumowicz »

dziwnie jakoś to wszystko wygląda. A gdzie termin 14-dniowy na odwołanie od orzeczenia jak się tego orzeczenia nie dostaje?
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Komisja ZUS

Post autor: emik »

Znajoma była na początku roku na komisji. Decyzję o przyznaniu dostała od razu. Po 3 tygodniach przyszedł termin i miejsce listownie do domu
Oddział łódzki - Tomaszów.
ODPOWIEDZ