Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Zuzza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 07 lut 2021 18:40

Re: Komisja ZUS

Post autor: Zuzza »

nie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14307
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dlaczego wprowadzasz w błąd ? na decyzji od orzecznika nie ma, ale na skierowaniu musi być.
Zuzza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 07 lut 2021 18:40

Re: Komisja ZUS

Post autor: Zuzza »

jak teraz było badanie w tym roku to jeszcze nie skierują. Dopiero kierują osoby które były orzekane w ubiegłym mroku. Ja miałam orzeczenie z 2019roku i miałam jechać dopiero w marcu tego roku. Na skierowane będzie trzeba dłuuugo poczekać,to nie będzie lada moment jak pisał alkoholk666. Pomimo że orzeczenie się już uprawomocniło.I do tej części odpowiedzi się odniosłam.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14307
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Pisał o skierowaniu, a nie o decyzji. Po drugie nie wiesz kiedy będzie miał termin wyjazdu, bo różne są kryteria pierwszeństwa i na pewno nie takie jak w nfz. W większości zależy od schorzenia i świadczenia na jakim jest. W tamtym roku orzeczniczka mówiła o ponad półrocznym oczekiwaniu, a dostałem w pierwszej kolejności.
Zuzza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 07 lut 2021 18:40

Re: Komisja ZUS

Post autor: Zuzza »

skąd wiesz że nie wiem?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14307
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

A pracujesz w zus i przydzielasz skierowania ? odnoś się do pytania a nie roztrząsaj co może być.
Zuzza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 07 lut 2021 18:40

Re: Komisja ZUS

Post autor: Zuzza »

nie atakuj mnie, Nie umiesz dyskutować merytoryczne to sobie odpuść.W końcu moja pierwsza odpowiedź była kierowana do autora pytania niepotrzebnie się wtrącasz. Gdyby miał wątpliwości sam by zapytał. I nie twoja sprawa gdzie pracuje i co przydzielam.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Abstynent666 »

:oops: Spokojnie weekend majowka trzeba wyluzowac .dziekuje Wam za odpowiedzi napisze juz niedlugo kto mial racje :) Spokojnego pogodnego swietowania :) Pytalem dlatego ze mam dofinansowanie z pefronu i jestem tez po komisj w Zus-ie i niechcialbym zeby te dwa wyjazdy sie nakladaly
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: ewasz »

Alkoholik666, życzę pomyślności w realizacji planów :)
Zuzza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 07 lut 2021 18:40

Re: Komisja ZUS

Post autor: Zuzza »

Abstynent666 pisze: 03 maja 2021 07:04 Pytalem dlatego ze mam dofinansowanie z pefronu i jestem tez po komisj w Zus-ie i niechcialbym zeby te dwa wyjazdy sie nakladaly
pewnie się nie nałożą . PFRON zapewne niedługo, a na ZUS będziesz musiał trochę poczekać.
Korzystaj.
Miłego pobytu.
Napisz na kiedy z ZUS-u dostaniesz skierowanie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ