Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS

Post autor: andrzej1955 »

Witam,nie będę się wymądrzał ale z tego co wszyscy piszą to coraz trudniej jest z jakimikolwiek świadczeniami z ZUS-co nie znaczy że trzeba się poddawać i odpuszczać :!: jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...Pieniądze :!: Wytrwałości w Walce o Swoje Świadczenia Życzę i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

ZUS Opole - końcówka 2018r. - po 3 miesiącach zasiłku rehabilitacyjnego stanąłem przed orzecznikiem o przedłużenie zasiłku - odmowa - złożyłem reklamację, po dwóch,trzech tygodniach komisja lekarska utrzymała w mocy postanowienie orzecznika pomimo nowych okoliczności (skierowanie w trybie pilnym na operację barku) walczyć można, jak się ma za co przeżyć, jak sprawa w sądzie będzie trwać pół do roku czasu...... ☹️
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Witajcie .
Andrzeju masz całkowitą rację bo tu faktycznie gra toczy się o pieniądze . A czy oni straciliby aż tak dużo w moim przypadku ? Przecież nie ubiegam się o rentę (jeszcze :evil: ).
Acik muszę walczyć bo gdy zdrowie naprawdę szwankuje to nie ma wyjścia , niestety . Odnośnie sądu to wolałabym aby do tego nie doszło bo faktycznie - zostaję bez środków do życia :shock: .
Dziś właśnie otrzymałam zaproszenie na komisję , na 16.03.2020 . Sprzeciw był złożony tydzień temu . Doszła mi dokumentacja medyczna , czuję się podle ale boję się.... Jak w ogóle przebiega takie ,,spotkanie '' ? I jeszcze jedno , może ktoś wie - czy w czasie ubiegania się o świadczenie rehabilitacyjne i rehabilitację w ramach prewencji można ubiegać się o rentę gdyby znów była odmowa ?
Dziękuję za info z góry i cieplutko pozdrawiam :serce: :) .
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

Dani888
Walcz i wygraj 👌 tylko na komisji zaskocz ich jakąś "wartością dodaną" - jak widzisz moje "pilne" skierowanie do szpitala nie przedstawiało dla nich żadnej wartości. Powodzenia. 👍
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Aciku wielkie dzięki :serce: ale tym razem nie dam się zbyć , może będę ich zagadywać :) ? Żartuję tutaj , mam nówki choroby , stare też im dam ale co ma być to będzie , zobaczymy . Wiesz ile dziś zapłaciłam za ksero dokumentacji medycznej ? Dużo tego było więc ponad 40 zł :) .
Wobec Ciebie zagrano po prostu nie fair i przykro mi z tego powodu ale o czym mówić skoro człowieka bez nóg wysyłają do pracy , do ochrony ? Dziś czytałam o tym w necie , jak znajdę tę stronę - podeślę link . Z tym , że to nie był mój oddział . Trzymaj się :) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14558
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Cześć Dani :) , na komisji będzie trzech lekarzy - lekarek, z tym że nie każdy Cię będzie badał. Musisz też być świadoma, że mogą utrzymać wcześniejsze orzeczenie, a wtedy zostaje tylko droga sądowa .
Jak jesteś na świadczeniu czyli zasiłku chorobowym, rencie , zasiłku rehabilitacyjnym prewencja Ci przysługuje. Starać się o świadczenie rehabilitacyjne czy rentę zawsze możesz, ja mam akurat odwrotnie. Najlepiej dowiedzieć się u źródła czyli w ZUS w wydziale świadczenia, zasiłki lub renty. Powodzenia :)
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Witam, ale chyba jak ktoś ma rentę na stałe, nie może starać się o prewencjie rehabilitacyjna. Chyba że się mylę.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: ewasz »

No niestety, prewencja tylko dla tych co rokują powrót do pracy. Tobie pozostaje NFZ lub wyjazd prywatny.
Pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Akurat mnie to nie dotyczy, odnoszę się do tekstu Andy
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: ewasz »

Ok 😊
ODPOWIEDZ