Smalec

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Smalec

Post autor: Duszyczka »

Ta niezdrowa przystawka ma tak wielu wielbicieli.Niektórzy odmawiają sobie kęsa tego mazidła z wielu przyczyn.Tymi najstraszniejszymi są kalorie i cholesterol na które nie każdy może sobie pozwolić :(
Dziś przypomniałam sobie przepis na smalec z białej fasoli.Składniki były w domu .Decyzja była szybka .praca również .Zadowolenie rodziny bezcenne. :D
Nie wyczuli różnicy. .. :( Podstęp udany.... :D
-1 szkl.ugotowanej białej fasoli (lub 1 puszka)
-1 średnia cebula
-1 małe jabłko
-3 listki laurowe
-5 ziaren ziela angielskiego
-1 łyżka sosu sojowego ciemnego
-1/2 łyżki majeranku
-ok.2-3 łyżki oleju. sól.pieprz naturalny mielony
Cebulkę i jabłko pokroić w drobną kostkę i zeszklić na oleju razem z liściem laurowym i zielem angielskim.Listki i ziele wyciagnąć.Dodać sos sojowy i majeranek.Fasolę w/g uznania albo podusić tłuczkiem do ziemniaków lub zblendować.Połączyć razem ze składnikami z patelni.Przyprawiać solą i pieprzem.Schłodzić w lodówce.Jeść jak klasyczny smalec. ;)
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Smalec

Post autor: zawiela »

:o :shock:
Tego nie znałam.Trzeba spróbować :!: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Smalec

Post autor: GIENIA »

Taki podstęp Dusiu , który na zdrowie wychodzi to nie grzech :lol: :lol:

Kupię fasolę i spróbuję zrobić :D
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Smalec

Post autor: ANDY12345 »

A może być jasiek z boczkiem ;) :lol:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Smalec

Post autor: Duszyczka »

Można fasolę zastąć ciecierzycą lub soczewicą.Fasola jednak ma więcej miąszu.Jeśli z puszki.to trzeba dobrze odcedzić.Dziś z lenistwa wybrałam z puszki łyżką cedzakową i niestety nieco wyszedł rzadki.Musiałam wzbogacić nasionami chia aby wchłonęły wilgoć.Nie zauważyli na szczęście . ;) :D
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Smalec

Post autor: Duszyczka »

ANDY12345 pisze: 26 mar 2019 20:13 A może być jasiek z boczkiem ;) :lol:
Jasiek może być . :D Boczki zostawiamy naszym wrogom a trzymamy się za talię. ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Smalec

Post autor: ANDY12345 »

Uważaj już chwytam... tylko za czyje ;)
Lubię ugotowanego "jaśka" i zrumieniona cebulka do niego. Jak fasolkę bo brytyjsku robię to część idzie właśnie do jedzenia solo :P
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Smalec

Post autor: Duszyczka »

To polecam ten smalec :D Będzie Ci pasować. ;) Solą i pieprzem można mocniej przyprawiać. Jak wszystko co jest ciepłe ma spotęgowany smak.Wystudzenie powoduje złagodzenie wyczuwalnych przypraw.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Smalec

Post autor: darek »

Duszyczka pisze: 26 mar 2019 19:36 Ta niezdrowa przystawka ma tak wielu wielbicieli.Niektórzy odmawiają sobie kęsa tego mazidła z wielu przyczyn.Tymi najstraszniejszymi są kalorie i cholesterol na które nie każdy może sobie pozwolić :(
Stanowczo nie zgodze się z w/w OPINIĄ .

Powiem więcej znany Pan Profesor Kardiolog woli ,aby jego Pacjenci spożywali naturalnie przetopioną słoninę na smalec niż spożywali produkty masło podobne ,które nie zawsze mają to co na Opisie.

Fakty

Moja Ciotka lat 92 raz w tygodniu topi 0,5 słoniny i ze smalcem je chleb Żytni .
Ciotki wyniki -Choleterolów tych trzech sa pokazowe,
Ciotka mimo lat nie ma demencji ,nie ma wielu innych schorzeń a co do sklerozy ? to Ona nawet Pamięta co Podarowała Mi ponad 40 lat na Komunie jak i to co wczoraj jadła na śniadanie.

Nie ukrywam że pomimo Problemów kardiologicznych również 2-3 razy w tygodniu spożywam sznitkę ze smalcem i pomidorem .
Oczywiście smalec ze skwarkami daję do śląskiej zupy tzw Wodzionki .
Mimo że wyniki mam nie zadawalające to Cholestrole mimo kiku analiz są REWELACYJNE ..fakt pogaraszają się po pobycie w Szpitalu czy Klince -ale to Dlatego że barkuje mi sznity z tłustym i wodzionki :)

Generalnie z tym smalcem to bym UWAŻAŁ :)
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Smalec

Post autor: Duszyczka »

Darku...wypada mi tylko pozazdrościć genów w Twojej rodzinie. :kwiat:
W mojej niestety z powodu miażdżycy i powikłań z nią związanych połowa rodziny ze strony taty miała amputowane nogi .traciła wzrok i była głucha po 60-tce. :(
Na domiar złego sam składnik podstawowy wersji macierzystej kiedyś żył i chrząkał :( 🐷🐽Ale to już inny temat do dyskusji. ;)
Aha.. :roll: :?: Na dodatek jest takie powiedzenie "Jesteś tym co jesz".Jestem miłośniczką Jasia Fasoli. ;) :D
ODPOWIEDZ