Chore stawy.

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
forumowicz

Re: Chore stawy.

Post autor: forumowicz »

acik61 ja byłam na badaniach w szpitalu w czerwcu (nie trzeba być po operacji) :) Lekarz rodzinny wystawił skierowanie i był dołączony wypis ze szpitala. Obecnie czekam na termin do szpitala uzdrowiskowego 28 dni. :D
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Chore stawy.

Post autor: acik61 »

KaMa7 czyli jak miałem artroskopie w sierpniu to mogę teraz do prowadzącego mnie neurologa iść po skierowanie?
forumowicz

Re: Chore stawy.

Post autor: forumowicz »

acik61 albo do rodzinnego :D
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Chore stawy.

Post autor: acik61 »

KaMa7 poszedłem inną ścieżką tzn byłem u orzecznika w zus-ie i mam przyznane - teraz czekam na miejsce i termin. ale w najbliższej przyszłości czekają mnie jeszcze dwie operacje :( więc o Twoje porad będę mądrzejszy, Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Chore stawy.

Post autor: Samosia »

acik61 pisze: 08 paź 2019 21:59 Samosia
A z jaką datą tzn. ile po szpitalu mogę iść do specjalisty bądź rodzinnego by takowy wniosek wypełnić?
Wypis ze szpitala jest ważny rok taką informację uzyskała moja córka dzwoniąc do śląskiego NFZ,jedynie gdy lekarz prowadzący lub lekarz rodzinny wystawi wniosek to trzeba go w ciągu 30 dni dostarczyć do NFZ bo inaczej traci ważność🤔
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Chore stawy.

Post autor: Zbigniew- I »

Zwyrodnienia kości są uważane za nieuleczalne i żaden szpital, żadne sanatorium nie pomoże na to, tylko może ulżyć w cierpieniu. Jeśli chcemy mieć sprawne i zdrowe stawy, tak jak w przypadku wszystkich chorób przewlekłych, wobec których jest bezsilna medycyna akademicka, powinniśmy o to zadbać sami. Jest to możliwe. Niestety kuracja powinna trwać minimum pół roku, a najlepiej 10 miesięcy. Koszt to około dwa złote na miesiąc kuracji. Należy kupić na allegro kilogram chlorku magnezu sześciowodnego czystego do analiz lub ze znaczkiem CZDA (to oznacza to samo) i zrobić roztwór DELBET. Potwierdzam działanie własnym przykładem. Cofnąłem zrosty w kręgosłupie i zarośnięte stawy biodrowe przy ZZSK. Mam to udokumentowane wynikami RTG i MR z przed i po kuracji. Do próby zawalczenia o sprawne stawy natchnął mnie ten artykuł, w którym jest opis jak należy go sporządzić i jak stosować. Na początku radzę dzielić dawkę dzienną aby przyzwyczaić żołądek, gdyż są możliwe częstsze wizyty w WC, ale bez przesady. [link]
Ostatnio zmieniony 08 mar 2020 19:43 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Chore stawy.

Post autor: Felice »

Zbigniew co robisz ze swoim organizmem to tylko twoja sprawa. Kto dał ci prawo do polecania niezbadanych przez medycynę środków. Jakie masz moralne prawo do namawiania ludzi by stosowali takie specyfiki.
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Chore stawy.

Post autor: ewa060455 »

Witam Zbigniew ! Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam Twój post i podziwiam! Czytałam również Twoje wcześniejsze posty -są bardzo ciekawe. Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Chore stawy.

Post autor: andrzej1955 »

Witam,pisaliśmy tu na forum o różnych metodach i specyfikach wspomagających Nasze Cenne Zdrowie,Zbyszek-Pozdrawiam-ma swoje spostrzeżenia i dzieli się z nimi innymi-między innymi witamina K-2 którą ja stosuję od lat-nie było jej jeszcze w aptekach jak Zbyszek już tu o niej pisał,czy ktoś będzie stosował te specyfiki to już zależy od niego,sami po sobie widzimy jak jesteśmy truci przez dyplomowanych lekarzy-niektóre leki zupełnie nietrafione i po jakimś czasie następne co skutkuje niszczeniem różnych narządów,co do moralnego prawa-to ja nie mam moralnego prawa do oceny innych a tym bardziej do sposobów jego leczenia-mam już trochę wiosen,trochę przeżyłem i sam wiem co mi szkodzi a co pomaga,Nieustająco Cennego Zdrowia Życzę i Pozdrawiam Serdecznie :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Chore stawy.

Post autor: dani888 »

Witam . Piszecie tu bardzo ciekawie ale jakoś mam stracha odnośnie eksperymentowania , tym bardziej , że na sporo leków jestem uczulona i musiałabym jednak radzić się swoich specjalistów :oops: . Mam stany zwyrodnieniowe , zapalne , cierpię okropnie , stosuję różne okłady , maści ale to pomaga na chwilę :( .
Spróbuję jeszcze rehabilitacji a jeśli nie pomoże będę szukać dalej..... Najgorsze jest to , że od sierpnia nie mogę wrócić do pracy bo po prostu nie nadaję się . Ale będę śledzić ten wątek a tymczasem życzę wszystkim wesołych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia :serce: :kwiat: :serce: :kwiat: :serce: .
ODPOWIEDZ