Kołobrzeg Podczele (7.06.2019)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kołobrzeg Podczele (7.06.2019)

Post autor: zbigniew165 »

Podczele widziałem tylko z kawiarni obrotowej w Arce, czyli 11 piętro i faktycznie jest to ok. 3 km od Arki, a z Arki do mola drugie 3 km. Miałem z kolegą się tam wybrać ale niestety zabrakło czasu. Szukałem też autobusu miejskiego do Podczeli, ale z przystanków w rejonie strefy nadmorskiej nie znalazłem takiego. Posiadając własny samochód na pewno łatwiej było by dostać się do Kołobrzegu.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg Podczele (7.06.2019)

Post autor: Muzyczka »

Witam,
A z podczela można do Kołobrzegu dojechać autobusem linii numer 5.. dojedziesz do dworca i kładką nad morze.
prosto...tuż około po 21:00 jest ostatni autobus do podczela z powrotem. Można sobie zaplanować wyjazd po obiedzie i wrócić na wieczór...bilet 2.80 zł u kierowcy..
Co do warunków mieszkania tak jak pisano wcześniej...Jest tam nieciekawie ale da się wytrzymać najważniejsze by spotkać ludzi albo mieć swoją paczkę i ciekawie spędzić czas.. do morza tam też jest daleko przez las 800 m... Koleżanka była tam rok temu, to wiele razy dzwoniła i udało jej się jedynkę załatwić ale była wcześniej jedną dobę... To prawda że łazienki na zewnątrz, nieszczelne okna, nieciekawa, starodawna kawiarnia i dawne PRL....
Decyzję trzecia przemyśleć... Można cieszyć się z tego że morze i dobry termin ale odległe miejsce i te opinie co są z zeszłego roku to w tym roku tam się nic nie zmieniło na pewno... Jedynie cieszyć się z pobytu nad Bałtykiem.... Gdyby zmienić , no to można dostać gorsze miejsce w sensie że nie nad morzem...aczkolwiek- Kto pyta nie błądzi zawsze można zapytać czy są ze zwrotów inne miejsca.... Natomiast znam też ludzi którzy z Arki narzekali bo to też daleko i pokoje 3 osobowe i ludzie byli niezadowoleni..
Życzę wszystkiego dobrego i serdecznie pozdrawiam :)
Basia Anna
Posty: 4
Na forum od: 04 maja 2019 22:08
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Kołobrzeg Podczele (7-28.06.2019)

Post autor: Basia Anna »

czy naprawdę nikt nie jedzie do sanatorium Kołobrzeg Podczele w dniach od 7 czerwca do 28 czerwca????
Ostatnio zmieniony 10 maja 2019 21:56 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Kołobrzeg Podczele

Post autor: jan19557 »

Basiu Anno założyłaś kolejny temat o tym samym wyjeździe. W starym ludzie ci odpisują . Trzymaj się jednego tematu. Aby pisać w tym samym należy w lewym górnym rogu kliknąć na WIĘCEJ,TWOJE POSTY a następnie odnaleźć na liście interesujący cię temat i klikając na niego piszesz co chcesz przesuwając przy tym swój temat na początek listy. Powodzenia.
Basia Anna
Posty: 4
Na forum od: 04 maja 2019 22:08
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kołobrzeg Podczele

Post autor: Basia Anna »

dziękuję za podpowiedz, pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Kołobrzeg Podczele (7.06.2019)

Post autor: jan19557 »

Spoko. Kołobrzeg jest fajny tyle, że ty do Kołobrzegu będziesz miała parę km.
Awatar użytkownika
niebieskookii
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 184
Na forum od: 27 kwie 2013 14:01
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kołobrzeg Podczele (7.06.2019)

Post autor: niebieskookii »

Witam,byłem u znajomych na odwiedziny w Podczelu..Stare budynki za PRL....Nic ciekawego,nuda i nic poza tym
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg Podczele (7.06.2019)

Post autor: Muzyczka »

Witaj,
To prawda......Ja też tam byłam 2 razy w odwiedzinach i tak jak pisałam wcześniej trzeba stamtąd jak się da uciekać i dojeżdżać autobusem nr 5 do Kołobrzegu po obiedzie i wracać autobusem po 21:00 z powrotem....
Serdecznie pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kołobrzeg Podczele (7.06.2019)

Post autor: lubelanka64 »

Będąc w Kołobrzegu w dawnym Kombatancie uciekałam do Podczeli aby rozkoszować się ciszą i wolną przestrzenią na plaży. Jeździłam tam rowerem, ścieżka rowerowa fantastyczna, lubiłam jeździć po dawnej bazie lotniczej i zaglądać do hangarów. W samych Podczelach byłam bardzo dawno temu prywatnie, mieszkałam w dawnym domu kultury dla żołnierzy radzieckich, jadłam w jakiejś garkuchni jedynej wtedy. Ale, że byłam wtedy młoda i lubiłam takie spartańskie klimaty to wyjazd wspominam bardzo dobrze. Jestem pewna, że pobyt będzie udany, na pewno odpoczniesz bez tłumu kołobrzeskiego mola. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu a po powrocie proszę napisz jak tam jest. Ja będę od 1 czerwca w Posejdonie i planuję rowerowe wycieczki do Podczeli po wspomnienia z dawnych lat.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg Podczele (7.06.2019)

Post autor: Muzyczka »

Hejka, to co pamiętam teraz z tego roku i z zeszłego to w podczelu zrobiło się całkiem dość duże osiedle młodych ludzi którzy jeżdżą pracować do Kołobrzegu nowe bloki i osiedle i tego wszystkiego jest już więcej niż dawniej ale są to bloki mieszkalne a sanatoryjne po lewej stronie tak jak kiedyś dawniej... Pozdrawiam
ODPOWIEDZ