Rowerem dla zdrowia i kondycji

Kuracjusz sportowiec, kuracjusz kibic. Sport to zdrowie, a więc... kibicujcie swoim drużynom, piszcie o wydarzeniach sportowych, pochwalcie się swoimi osiągnięciami.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Rowerem dla zdrowia i kondycji świątecznie

Post autor: Hipokryt »

Obrazek
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Rowerem dla zdrowia i kondycji wakacyjnie

Post autor: Hipokryt »

Zwykłe wycieczki rowerowe można kontynuować na rowerach wodnych 😎
Polecam takie połączenie aktywności rowerowych :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Rowerem dla zdrowia i kondycji wakacyjnie

Post autor: Hipokryt »

Jest obecnie połowa wakacji i pełnia sezonu wyjazdowego, więc i rowerów widzimy teraz najwięcej :D
Aktualnie moje "rowerowe wakacje" przeniosły się z wody na ląd i wyglądają jak na poniższym obrazku :
Obrazek
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

ewasz pisze: 12 sty 2022 21:07 (...)
Będę miała okazję podstawić Ci nogę jak będziesz jechał :lol: :lol:
(...)
To nie jest rozsądne zachowanie i nigdy tak nie róbmy :shock:
Grozi to nie tylko odpowiedzialnością karną za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, lecz również może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu u osoby praktykującej takie zachowania :o
Zarówno piesi jak i rowerzyści muszą szanować się wzajemnie. Jest pełnia sezonu rowerowego, więc okażmy sobie więcej życzliwości zarówno na ścieżkach rowerowych jak i na chodnikach :D
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: ewasz »

I co ma na celu wyciąganie żartu sprzed pół roku i w dodatku nie skierowanego do Ciebie. Nie mam pojęcia. Qrde ale masz parcie... 😂😂😂
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

... w związku z powyższym:
Wystarczy tylko raz na jakiś czas zamienić się miejscami, czyli niech pieszy trochę pojeździ na rowerze i niech pozna zachowania pieszych z perspektywy roweru :)
Oczywiście niniejsza uwaga dotyczy tych pieszych, którzy mają dziwne pomysły na niebezpieczne zachowania wobec rowerzystów. "Podstawianie nogi" jest tego przykładem :lol:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

Hipokryt pisze: 03 sie 2022 10:30 "niech pieszy trochę pojeździ na rowerze...."
... a jeszcze lepiej wybrać się dłuższa trasę, najlepiej z kimś doświadczonym :D
Na taki daleki wyjazd dobrze mieć taki rower:
Obrazek
takie "podwójne monstrum rowerowe" niedawno spotkałem na Green Velo :shock:
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Kochani kręcicie trochę na rowerkach? Ja nieustannie! Muszę się pochwalić, że tydzień temu pobiłem swój rekord w długości trasy. 231km jednorazowo. Długa wycieczka z Białej Podlaskiej do Janowa konie obejrzeć, potem gdzieś nad Bug i powrót do Warszawy. Spodobały mi się te dwusetki bo dwa tygodnie temu też udało się zrobić podobną trasę, a w ostatni weekend to już przycisnąłem mocniej i wyszło ponad 200 w sobotę i jeszcze więcej w niedzielę :D Łącznie mam ich 5 w tym sezonie z czego bardzo się cieszę bo w poprzednich ledwie po dwie przejeżdżałem. Szkoda tylko, że lato niestety kończy się kiedy poczułem, że jestem w niezłej formie. A Wam jak idzie? Pozdrawiam gorąco! :serce:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: jacky6 »


231 km w jeden dzień czy w weekend czyli w dwa dni ?
Vuelta Espana rzadko mają takie długie etapy ...
:ugeek: :mrgreen:

moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Jacky, te 231km dokładnie 9 i pół godziny jazdy plus ok dwie godziny na resztę - posiłki, zwiedzanie, masa zdjęć. Natomiast wypad cało-weekendowy to 205 w sobotę i 215 w niedzielę. Start w miejscowości Czeremcha dokąd mogę dojechać koleją, potem przez puszczę do Białowieży i dalej do Białegostoku gdzie miałem nocleg. W niedzielę powrót przez mniejsze miejscowości gdzie trafiałem na kolorowe dożynki. Zdarzył już mi się taki rowerowy weekend w tym roku w czerwcu. Wtedy strartowałem z Chełma i kręciłem się po Polesiu, niecałe 200 wyszło. Nocowałem gdzieś nad jeziorem, a następnego dnia powrót do domu już ponad 200.
Okazało się, że ten dystans jest dla mnie w sam raz jeśli mam cały letni dzień do dyspozycji. Szkoda, że mamy już koniec lata ale jesienią też da się trochę pojeździć choć już krócej.
Pozdrawiam serdecznie!
ODPOWIEDZ