Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
solarzm
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 23 sie 2017 09:45
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego

Post autor: solarzm »

Byłem w jantarze w Dziwnówku. Zabiegi jak dla mnie rewelacja. Przy obecnych moich nieregularnych prywatnych ćwiczeniach nie mam odnawiania kontuzji od ponad pół roku. Jeśli jesteś pasibrzuchem to możesz dokupić za 10 zł dziennie bardziej wypasione jedzonko. Nie sprawdzałem bo mnie po 2 dniach zaczęło wystarczać to co dawali. Polecam. Jedzonko zupełnie wystarczające, a jak jesteś zaprzyjaźniony z okolicznym stolikami to ho ho !
Wojciech8989
Posty: 3
Na forum od: 18 lip 2022 02:26
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego

Post autor: Wojciech8989 »

Witam wszystkich serdecznie.chcialbym się dowiedzieć czy można się starać o senatorium po operacji przepukliny kręgosłupa lędźwiowego operacje miałem 25marca tego roku lekarz który mnie operował nie dał mi żadnego skierowania na rehabilitację tylko ten lekarz który mnie prowadził do operacji i teraz po operacji dał mi skierowanie na rehabilitację ale to nic nie dało chodziłem też prywatnie na rehabilitację ale to też nic nie daje i właśnie się zastanawiam czy to nie jest już za późno żeby lekarz który mnie prowadzi wystawił mi skierowanie do senatorium aktualnie jestem teraz na zasiłku rechabilitacyjnym.prosil bym o pomoc z góry dziękuję
Wojciech8989
Posty: 3
Na forum od: 18 lip 2022 02:26
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego

Post autor: Wojciech8989 »

Chodzi mi oczywiście na NFZ to senatorium
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego

Post autor: p-siak »

A zusowskie dlaczego skreślasz? Czynny zawodowo jesteś,skoro masz zasiłek.
Wojciech8989
Posty: 3
Na forum od: 18 lip 2022 02:26
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego

Post autor: Wojciech8989 »

Chodziło mi poprostu takie senatorium żeby nie trzeba było płacić za nie.a ja nie wiem jak do tego zabrać
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego

Post autor: Kleinehexe »

Wojciech 8989 poczytaj informacje w załączonym linku. Myślę, że rehabilitacja w ramach prewencji rentowej ZUS jest jak najbardziej wskazana w Twojej sytyacji.
https://www.zus.pl/swiadczenia/prewencj ... ntowej-zus
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego

Post autor: Yark »

Wojciechu, prosta droga to wizyta w poradni POZ. Lekarz rodzinny wystawi Tobie wniosek PR-4 na rehabilitację. Może wysłać to internetowo, ale nie zawsze to robią. Poczekasz 1-2 miesiące na orzecznika ZUS. I już, albo decyzja na plus lub nie. :) Pozdrawiam.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego

Post autor: beatricze »

Witam
Skierowanie najlepiej jak wystawi specjalista, zależy kogo spotka na komisji i jak do tego tematu podejdzie.POZ to raczej do sanatorium NFZ. Każdy robi jak uważa. Ja tak polecam bo wiem, że na komisji pytają dlaczego nie specjalista?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ