Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: jacky6 »


Zadziwia mnie konieczność odpłatności za kriokomorę.
Korzystałem dwakroć:
- Jubilat Lądek AD 2014 ( ZUS )
- Goczałkowice AD 2015 ( NFZ )
oczywiście nieodpłatnie.

PS - czy i jakie są obecnie oferty wycieczek autokarowych ?


:mrgreen: :ugeek:
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 595
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: Gaba »

ale,ale w czwórce na parterze były tylko dwie osoby!!! .....a co do kriokomory to ja jej nie mogłam mieć ,ale mój maż bardzo sobie chwalił, po zabiegu była siłownia i tam zawsze była fajna pogadanka prowadzona przez Lekarza -na to lubiłam chodzić -bardzo ciekawie to prowadził :) Nigdzie nie spotkałam się z takim wyjściem do pacjenta.. Jak już pisałam poprzednio Dedala nam zazdrościli w całym Polańczyku ;)
forumowicz

Re: Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: forumowicz »

Witajcie. Właśnie wróciłam z wieczorku zapoznawczego z szampanem. Ja na tańcach... i to do końca w towarzystwie moich dwóch siedemdziesiątek. Fajne babki 👌sala taneczna naprawdę fajna. DJ rewelacyjny. Piosenki super, mało przebojów geriatrycznych w stylu siedem dziewcząt z Albatrosa. Piwo średnie.
Dzisiaj pierwszy dzień zabiegowy. 7 rano. Bicze szkockie. Nago. Z wejściem starszego Pana, zestresował się nniebotyczmie 😎 zabiegi sprawnie. Przemiłe Panie. Problem na borowinie, sala docelowa w remoncie. Po obiedzie poszłam do naszego ukraińskiego ordynatora. Nie wiem o co chodzi albo wyglądam na głupią albo wprost przeciwnie. Zaliczyłam 20 minutowy wykład o antyciałach... Ciekawy zresztą. Potem Pan doktor spojrzał w komputer zrobił się czerwony i spytał dlaczego mam tylko 33 zabiegi. Hmmm
..taka jestem w temacie nie ogarnięta, że nie wiedziałam, że ma być 54. Oczywiście na 160 osób tylko u mnie wystąpił ten błąd. Nic to...dzisiaj znowu urodziny i torcik, dostałam kawałek.
Co by tu jeszcze... Przeszłam tzw park zdrojowy.. Idę i słyszę.. Cukierki z Ukrainy. Taaak... Panie z dwójka nieco niedożywionych dzieci wcisnęły nam whiskey, koniak, wino, pół kilo cukierków i dwie chałwy. Super. Nie ogarniemy tego do końca turnusu. Przygód ciąg dalszy... Koleżance z pokoju zepsul się jeden z kijków, myślę sobie znajdę Pana możemy ogarnąć temat. I tak znalazłam Pana Mariana i jego 4 współspaczy. usadzili mnie na krześle, nalali kieliszek domowej nalewki i kijka naprawili. Nawet korkociąg do wina użyczyli. I jaki mają piękny widok z 3 piętra. Fantastyczny.
No...to tyle przygód na dzisiaj. Załączam kilka fotek z parku zdrojowego. Latarnia przy wejściu powala na kolana. A park jest zwykłym laskiem zaniedbany na maksa. Pogoda lekka kiszka, popadało, pochmurno. do jutra start o 7 z niejaka kąpielą mineralną, która jak mi powiedział Pan Ordynator mówiący spiewnym akcentem jest kąpielą solankowaą...🤔
forumowicz

Re: Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: forumowicz »

Park a w nim borowiki ceglastopore. Serio.
Załączniki
DSC_0091.JPG
DSC_0096.JPG
DSC_0097.JPG
DSC_0101.JPG
DSC_0102.JPG
forumowicz

Re: Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: forumowicz »

I parę fotek z ośrodka plus kolacja. te placuszki to fuczki. Polecam. Z kapustą, jak wiele potraw tutaj.
Załączniki
DSC_0105.JPG
DSC_0107.JPG
DSC_0110.JPG
DSC_0113.JPG
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: Felice »

Florciu zazdroszczę Ci tych kolacyjnych fuczków :D
forumowicz

Re: Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: forumowicz »

Jerzy Nowak 75 pisze: 29 maja 2019 08:27 Fajnie bedzie tam wrocić ..
Byłam wczoraj. Cudowne miejsce i póki co prawie bezludne.
forumowicz

Re: Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: forumowicz »

Pięknie.
Załączniki
DSC_0054.JPG
DSC_0056.JPG
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14563
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: ANDY12345 »

A te borowiki to jadalne ? :o , dawno temu spotkałem się z przeciwstawnymi opiniami :oops: .
Od przyszłego tygodnia pogoda ma się zdecydowanie poprawić, to uważaj żeby w murzynkę się nie zamienić :lol: . Trzymaj się ciepło... i zdrowo :)
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 595
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Florka odkrywa Polańczyk - dziennik kuracjuszki

Post autor: Gaba »

Florka jak mogę ci doradzić to zamień kąpiel mineralna na kąpiel borowinową,to jest ta sama woda tylko z domieszka borowiny:0 ...pamiętam ,ze z zamianą lekarz nie robił problemów...Pozdrawiam
ODPOWIEDZ