Astoria-Busko aktualna opinia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
lucynka52
Posty: 1
Na forum od: 06 kwie 2019 20:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: lucynka52 »

Wróciłam 29 maja z Astori w Busku-Zdroju. Sanatorium ma pokoje o różnym standardzie .Najgorzej jest w najstarszej części od ulicy Starkiewicza. Są tam też pokoje 3 osobowe na poddaszu. Reszta w typowym standardzie jedynki, dwójki, trójki. .Najnowsza część super. Wszystkie zabiegi na miejscu. Młoda uprzejma kadra rehabilitantów. Bardzo dobra gimnastyka w basenie! Wymiana ręczników raz w połowie turnusu .Można wymienić za opłatą. W połowie turnusu zmieniono stawkę żywieniową z 8,50 na 9 zł dziennie i wyżywienie stało się trochę lepsze. Poprzedni turnus ocenił wyżywienie na 3 .Ciekawe wycieczki. Opłata klimatyczna 3,50 na dzień i 26 zł za telewizor. Płatność wyłącznie gotówką!!!!.Spod szpitala Górka (obok Astori) busiki do centrum ,powrót Słonecznymi Busikami pod sanatorium.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: jacky6 »


Zakładam, że to NFZ był sponsorem.
W innym przypadku proszę o dementi.
:mrgreen: :ugeek:
Fugasek1+
Posty: 1
Na forum od: 23 wrz 2021 20:18
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: Fugasek1+ »

Moja opinia dotycząca pobytu w ramach NFZ w Sanatorium Uzdrowiskowym Astoria w Busku Zdroju w dniach 20.09-10.10.2021:


- zakwaterowanie: w części 4(?) gwiazdkowej – brud zarówno w pokoju, szczególnie pod łóżkami, ale też na wykładzinie, niedoprana, skołtuniona szara pościel ze śladami zaschniętej krwi, wypadająca klamka okienna, nocna lampka ze zwisającą w dół żarówką z przewodami na wierzchu, lepiące się od brudu szyby w drzwiach balkonowych, w pokoju i łazience żarówki o najmniejszej możliwej mocy, stąd ciemno. Łazienka z ruszającą się baterią w umywalce, szara, brudna szmata rzucona na podłogę przed kabiną prysznicową, ogólnie niedoczyszczona. Brak Wi-Fi w pokojach, przerywana komórkowa transmisja danych w telefonie, trzeba wychodzić na balkon lub szukać miejsca z zasięgiem na korytarzu, aby móc rozmawiać, a mamy rok 2021. Cały hotel śmierdzi garkuchnią.

- posiłki: dramat, minimalna gramatura, przez 3 tygodnie jeden, ten sam gatunek pieczywa (chleb krojony), zamiast masła mix ekstra bracki (co to jest???), kompletny brak owoców, warzywa w ilości śladowej (np.sałata 1/10 liścia opisana jako dekoracja pod mixem ekstra brackim), wędliny najgorszego gatunku, bardzo często coś, co opisano jako klops (z czego ???), z zup np. zupa ogórkowa na kwasie ogórkowym, zupy mleczne chyba z zero-procentowego mleka, a poza tym brudne nie przykryte niczym stoły na stołówce rodem z PRL-u, wyszczerbione talerze, niedomyte sztućce, z przypraw dostępna jedynie sól.

- konsultacja lekarska to jakaś kpina, lekarz nie potrafił wystawić e-recepty.

- zabiegi: rehabilitanci i obsługa w części zabiegowej bardzo miła i pomocna, ale niestety kąpiele siarkowe, na które najbardziej liczyłem to jakieś nieporozumienie. Owszem, czuć siarkę na korytarzu, ale na skórze po kąpieli nic nie czuć. Kolor kąpieli według dostawcy powinien być w odcieniu słomkowo-zielonkawym, a był lekko niebieski (?). Mam porównanie z kąpielami siarczkowymi zarówno w innych miejscach w Busku Zdroju jak i w Solcu Zdroju i twierdzę, ze doznania, a pewnie i efekty są diametralnie różne.

Nie polecam, a wręcz odradzam pobyt w tym „sanatorium”, bo jest to zmarnowany czas i pieniądze.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: wiktor64 »

dzieki za opinie :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: Bibi2 »

OOOOooo , już dawno nie było tak krytycznej opinii
ale to nie znaczy, że zarzucam cokolwiek autorowi , dzięki Fugasek
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: andrzej1955 »

Witam, opinia rzeczywiście bardzo negatywna ale na pewno bardzo potrzebna bo może ktoś z tego wyciągnie jakieś wnioski w celu poprawy stanu rzeczy-może jestem zbytnim optymistą ale coż nam innego pozostaje-piętnować, nagłaśniać nieprawidłowości i pozytywnie oceniać te Ośrodki czy Sanatoria w których czujemy się dobrze i wszystkie świadczenia są na przyzwoitym poziomie ,Dziękuję za opinię i Pozdrawiam :)
ElLa55
Posty: 2
Na forum od: 13 sie 2022 13:29

Re: Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: ElLa55 »

To ja dorzucę od siebie. Najświeższe wieści. Właśnie wróciłam.
Wszystko, co napisał Fugasek1+ potwierdza się w lipcu 2022 roku w 1000%.

Kto nie musi, może niech zmieni miejsce, chyba że nie przeszkadza: brud w pokojach hotelowych (pani odkurzając nawet krzesła nie przesunie, by dojść dalej niż środek), może w starszej części jest lepiej, bo tam linoleum, może łatwiej sprzątnąć? Pościel w kolorze ziemistej bieli, ręczniki (1 większy, 1 mały - "to są na zabiegi", więc do higieny radzę swoje bo nie dają, a i strach brać), zmienione raz, ale nie wiem czy prane, bo śmierdziały gorzej, niż te z pierwszego rozdania. Tak brudnych okien, śmierdzących firanek i zakurzonych zasłon nie widziałam w żadnym obiekcie, a trochę już jeździłam.
Balkon miałyśmy - jeden na dwa pokoje, długości 4 ręczników, z 2 krzesłami - dziwny, niepraktyczny pomysł, zwłaszcza jeśli sąsiedztwo uciążliwe.

Jadłospis jak widzę nie zmienił się wcale, w dzisiejszych czasach i porze roku sałata jest tylko jako dekoracja (wpis z jadłospisu), 2 ósemki pomidorka lub starta rzodkiewka - z ilości sądzę, że jedna na osobę. Kanapki rano, kanapki wieczorem. Jeśli ktoś wrażliwszy proponuję liczyć na siebie i okoliczne bary. Podane nierzadko na niedomytych talerzach.

Nadal bez wi-fi na większości powierzchni obiektu, dość słabe zasięgi komórek.
Na konsultację lekarską złego słowa nie powiem, na zabiegi też, ale ..... Covid w Astorii miał świetne warunki rozwojowe i się rozwinął. Mimo informacji, że na obiekcie należy nosić maseczki - pilnowały tego tylko rehabilitantki na sali gimnastycznej, dezynfekcji też. Inni uważali, że jako ochrona wystarczy ten kawałek jednorazowego prześcieradła. No i sporo osób pojechało do domku wcześniej (ilu zostało nietestowanych nie wiadomo).
Kuracjusze komercyjni mieli podobne odczucia. Nie polecam tego sanatorium, o innych nie wiem.
Ulało mi się, bo takiego pobytu jeszcze nie miałam.

Ogólnie nie polecam Buska, bo ciężko jest spacerować patrząc ciągle pod nogi z uwagi na mocno zabrudzone alejki - ptaki tak mają, że latają i .............. . Mycie (a widziałam, że próbują) nie pomaga. Ogromne kolonie wron, trochę i innych śpiewaków, ale skutek ten sam. Ciężko trafić na wolną ławeczkę nie pod drzewem.
Od osoby będącej tam teraz wiem, że sporo osób choruje, ale są tacy, co nadal nie stosują zalecenia, bo przecież obowiązek odwołany.
KONIEC
To moje spostrzeżenia, nie podlegają ocenie, bo każdy może mieć inne. Ja odczekałam, by emocje opadły.
Jeśli ktoś będzie miał z kolejnych pobytów lepsze opinie - pozostanie żałować, że nie dane mi było.....
Zdrowia wszystkim życzę :-)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: Sloneczko »

:D Nie wiem co się dzieje w Astorii..... jednak opis zasranych alejek i ławek był najlepszy :lol:
My raczej chodzimy tam gdzie większość ludzi czyli w głównym parku bliżej Marconiego i tężni. Po krzakach raczej nie łażę. Pozdrawiam z Buska z giełdy staroci :)
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: ZbigniewMax »

Im bliżej Markoniego,tym większe opady z drzew🤣🤣🤣
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Astoria-Busko aktualna opinia

Post autor: Sloneczko »

Raz cię gołąb osrał i była z tego wielka afera :lol:
Masakra :roll:
ODPOWIEDZ