Podróże zagraniczne

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Podróże zagraniczne

Post autor: jacky6 »

Duszyczka pisze: 01 sie 2019 15:20
Ja uwielbiam greckie wyspy i .....Bułgarię. :D Czuję się tam bezpiecznie .Tak swojsko...Bez napinania się. ;) :D


Choć od 3 lat nie bylem w Bułgarii to jednak....
Od wielu lat byłem i jestem fanem...

http://bulgaricus.pl/forum/showthread.php?tid=43

A tamże moje wieloletnie obserwacje...

:mrgreen:
Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć.
Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.

:ugeek:
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Maria K »

Atina,ja byłam w zeszłym roku w lipcu w Albanii w miejscowości Vlora, wróciliśmy bardzo zadowoleni.
Jedzenie bardzo odbiega od naszych przyzwyczajeń,mało mięsa,dużo warzyw pod wszelkimi postaciami,owoce pyszne.Ja nie narzekałam,za to mój mąż tak,marzyło mu się mięso,ale tydzień wytrzymał.
W hotelu czyściutko,co dzień sprzątane,biedny kraj,dopiero się rozwija.Muzułmanów w ich tradycyjnych strojach nie ma na ulicach,chyba że przyjezdni.
Alkochol piją tylko turyści,miejscowi piją kawę i wodę.Raz,tylko raz na cały tydzień zaczepiło nas dwóch dzieciaków ,żebrzących na ulicy.Bardzo dużo ich policji się kreci ,nie było problemu z zostawieniem czegoś na plaży,nigdy nic nie zgineło.Chyba na każdej plaży są panowie którzy pilnują porządku.Plaże są różne,kamieniste,piaszczyste.Bardzo dużo budują.Jeszcze stosunkowo mało ludzi jezdzi do Albani,jest dosyć luzno,nie ma takich tłumów jak np.w Kołobrzegu w lipcu.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Duszyczka »

lubelanka64 pisze: 01 sie 2019 14:36 polecam Egipt dwa w jednym czyli 7 dni rejs po Nilu z intensywnym zwiedzaniem + 8 dni plażowania w Alma Mars.
Lubelanko..powiedz mi jak tam z bezpieczeństwem i szczepieniami? Mam obiekcje w tych kwestiach i to mnie powstrzymuje już od dłuższego czasu do wyjazdu tam...
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: moderator »

Na południe jeżdżę wiosną póki da się wytrzymać. Nawet zimą się zdarzyło. Latem Polska. Często z rowerem. Można pomyśleć o północy ewentualnie. No ale co człowiek to upodobania, mnie po prostu upały męczą.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: lubelanka64 »

Duszyczko żadnych szczepień dodatkowych nie miałam. Na miejscu uważać z jedzeniem i piciem....pić tylko wodę z butelkowaną, ostrożnie z miejscowymi przysmakami /sprawa przypraw/ i owocami surowymi aby nie złapać klątwy faraona. Pomaga spożywanie alkoholu w rozsądnych ilościach. Z grupą byli ochroniarze z długą bronią ale zachowywali się bardzo dyskretnie. Na pewno wyprawy samodzielne są bardziej niebezpieczne ale z grupą jest ok
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Podróże zagraniczne

Post autor: jacky6 »


Temat zainicjowany Albanią, krajem który uwolniony od swoistej odmiany czerwonej zarazy bardzo szybko się zradykalizował gospodarczo - szczególnie jest to zauważalne w turystyce.
Dobrych kilka lat wstecz przejechałem się samodzielnie wzdłuż wybrzeża zatrzymując się na dwa noclegi ( za każdym razem ) w 3 miejscowościach.
Baza hotelowa i restauracyjna nastawiona na klientelę z Italii i Grecji bo to dla nich taniej.
Potem przez Macedonię przemieściłem się do Bułgarii.
Tam czuję się bardzo swobodnie.

PS - owe bunkry miały służyć do obrony kraju przed najazdem imperialistów. Sprytni miejscowi potrafią zagospodarować je jako bary na plażach.

PS 2 - za chwilę śmigam na Zieloną Ukrainę, tamże wypoczynek w Schodnicy pod Truskawcem.
Oczywiście będzie rekonesans po tamtejszych obiektach sanatoryjnych.

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć.
Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.

:ugeek:

Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Duszyczka »

Dziekuję Lubelanko :serce:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: andrzej1955 »

Witam,co do pobytów w Egipcie-to przy parokrotnych pobytach nie miałem tej wątpliwej przyjemności z Zemstą Faraona-prosta recepta jak już ktoś pisał-woda do picia i płukania po szczotkowaniu tylko butelkowana i wspomaganie alkoholem-co przy pobytach all inclusive jest proste i nawet dość przyjemne bo w Lobby Barach podawane są oryginalne dobre trunki-a nawet te regionalne są dobre,co do dzieci to należałoby zabezpieczyć się odpowiednimi lekami-choć zdarzyło mi się że musiałem z Wnukiem wybrać się do lekarza-który był na miejscu i wizyta wraz z lekami kosztowała parę dolarów-efekt już na drugi dzień -bariera językowa-doskonale można dogadać się po rosyjsku,bardzo mile widziane napiwki-mimo że wszystko w cenie,przy zameldowaniu jakiś Waszyngton w paszporcie załatwi dobre umiejscowienie pokoju w obiekcie-czy obiektach,wycieczki dyskretnie ochraniane przez nieumundurowanych policjantów-ale największe wrażenie na mnie zrobiły wieżyczki strażnicze na mijanych skrzyżowaniach z widoczną bronią maszynową ustawioną w kierunku kontroli-podobnie przy każdej bramie wjazdowej do hotelu-policja z długą bronią,kraj o wielu dysproporcjach i kontrastach z widoczną biedą i bałaganem,ale też z wieloma zabytkami,ciekawymi miejscami do nurkowania,ciepłym morzem,ceny bardzo konkurencyjne z pobytem nad Bałtykiem-zwłaszcza na wiosnę i jesieni-kiedy u Nas chłodno to tam można wygrzać kosteczki ;) Pozdrawiam i Miłych Pobytów Życzę-Gdziekolwiek Byście Wyjechali :D
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: andrzej1955 »

Dorzucę jeszcze 3 -grosze dla narciarzy-jeżeli kogoś zainteresuje mogę polecić parę miejsc czy Regionów w Europie do wspaniałego Szusowania z dobrą infrastrukturą ,stokami i miejscami noclegowymi bądź hotelami :D Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Hipokryt »

andrzej1955 pisze: 04 sie 2019 00:42 Dorzucę jeszcze 3 -grosze dla narciarzy-jeżeli kogoś zainteresuje mogę polecić parę miejsc czy Regionów w Europie (...)
Zainteresowanych tymi miejscami zapewne nie brakuje, lecz nie pytają, więc możesz rozwinąć tą myśl :D
ODPOWIEDZ