Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: GIENIA »

No właśnie Ewuniu :kwiat: najważniejsza jest , a raczej powinna być dla nas baza zabiegowa . Dlatego też wolelibyśmy jechać do konkretnego , wybranego przez nas ośrodka , kosztem czekania dłużej w kolejce . Wyślą nas gdziekolwiek , i znowu czekamy 3 lata :?
Nie każdy moze pozwolić sobie na wyjazd komercyjny do dobrego ośrodka :?
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: berbla65 »

Hejka, dziewczyny jestem tego samego zdania :P czekałam 4 lata ale jestem,, szczęśliwcem" bo dostałam Kołobrzeg :P pozdrawiam i miłego dnia wszystkim życzę:D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: darek »

GIENIA pisze: 19 sie 2019 11:11 No właśnie Ewuniu :kwiat: najważniejsza jest , a raczej powinna być dla nas baza zabiegowa . Dlatego też wolelibyśmy jechać do konkretnego , wybranego przez nas ośrodka , kosztem czekania dłużej w kolejce . Wyślą nas gdziekolwiek , i znowu czekamy 3 lata :?
Nie każdy moze pozwolić sobie na wyjazd komercyjny do dobrego ośrodka :?
Droga Gieniu

Nie wiem jak w innych regionach ,ale w śląskim NFZ chyba zatrudnili nareszcie Osobę Kompetentną ,która czyta o schorzeniach i KIERUJE do właściwych obiektów.
Śląsk juz na "pałę " nie kieruje Cukrzyków z nadciśnieniem tętniczym do Krynicy Zdroju
Jeżeli schorzenia są wpisane to kieruje do ośrodków miejscowości zgodnych z ...
Natomiast Fakt ostatnio Znajomi byli właśnie w Krynicy i pojawiły się Osoby z Nadciśnieniem ,które przy wstepnej wizycie MUSIAŁY opuścić wyczekane Sanatorium nie wiem czy ich NFZ uwzględnił i skierował do innej miejscowości -ale Miejsca zostały ZMARNOWANE .

Dlatego tak ważne są informacje o schorzeniach wpisywane do kwestionariusza
forumowicz

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: forumowicz »

Skierowanie do ośrodka może być jak najbardziej zgodne z wypisanymi na wniosku schorzeniami . Raczej musi być . Jednak porównaj Darku zabiegi np w MSWiA w Busku , z zabiegami np . w Szczawnicy w Julii . Ten sam profil leczenia , ta sama jednostka chorobowa , a zabiegi w MSWiA z prawdziwego zdarzenia , a w Juli - pożałowania godne , podobne ma każdy w pobliskiej przychodni . Jeśli składającemu wniosek zależy bardziej na pobycie wczasowym , polecam Szczawnicę , jeśli na skorzystaniu z dobrych zabiegów , trzymajcie się od niej z daleka .

Dlatego czasami potencjalny kuracjusz woli czekać te 4 lata , ale jechać tam , gdzie skuteczność pobieranych przezeń zabiegów będzie w dużym stopniu skuteczna , przynosząc oczekiwane efekty .


aby być w temacie - MSWiA w Kołobrzegu , to ośrodek z dolnej półki , jeśli chodzi o bazę zabiegową , to chyba najgorsze z tych 5 resortowych :roll:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: GIENIA »

Darku , duzo prawdy jest w tym co pisze Waldek ;)

Na moim przykładzie - wyjeżdzam z profilu pulmonologia/reumatologia , bądź odwrotnie .
Na pulmonologia/reumatologia byłam w Szczawnicy w Dzwonkówce i tam miałam z pulmonologii tylko inhalacje , a w Posejdonie w Kołobrzegu byłam z neurologia/pulmonologia , a jednak miałam kilka innych zabiegów na schorzenia pulmonologiczne :roll:

Waldek i Jaro mają racje , jesli komuś zalezy na konkretnych zabiegach , lepiej dłuzej poczekać i z nich skorzystać ..


MSWiA , może i najgorsze z resortowych , ale jedno z lepszych w Kołobrzegu :)
forumowicz

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: forumowicz »

Gienia , gdy ZUS mnie kierował po wypadku z pracy , zażądałem skutecznego ośrodka rehabilitacyjnego , na pobyt wczasowy nie miałem wtedy ochoty :( na wczasy to jadę tam gdzie chcę i z Kim chcę - np do MSWiA ;)

zeby pozostac w temacie ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: Felice »

Waldek w Busku nie ma sanatorium MSWiA.
forumowicz

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: forumowicz »

Felice :)
no dooobra , jest - Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: Felice »

MON jest jego administratorem.
Jeżeli chodzi o MSWiA w Kołobrzegu to zdecydowanie jest to bardziej ośrodek wczasowy niż placówka lecznicza. Dla mnie powinny być tam kierowane osoby z problemami oddechowymi głównie.
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: ula509 »

Czytam uważnie, co piszecie. Mam już też pewne przemyślenia i wnioski, jednak wszystko w podsumowaniu.
ODPOWIEDZ