Kolonoskopia

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Kolonoskopia

Post autor: BarbaraB64 »

Mnie też czeka kolonoskopia, dziś dostałam skierowanie od gastrologa , radził mi żebym szukała gdzie robią w znieczuleniu gdy usłyszał że miałam kiedyś operację. Nie ukrywam że boję się tego badania , mam też obawy przed piciem tego roztworu do oczyszczania jelit czy nie będę mieć cofki ;)
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Kolonoskopia

Post autor: Duszyczka »

Tak..ten płyn słono-słodki nie zachwyca po pierwszym 1/2litra...Można dodać sok z cytryny...Niby wtedy jest łatwiejszy to połknięcia.
Mój mąż przed kolonoskopią wypił tylko 1/2 litra.Wcześniej był tylko na zupce.Badanie przeszło ok.Bez uwag z powodu zanieczyszczeń jelita.
Z gastroskopią to ja również umieram podczas badania.Nie potrafię oddychać w ogóle przez panikę.duszę się .ciągle bekam i wymiotuję śliną
...Ohyda...
A macie jakieś doswiadczenie kolonoskopii w przypadku uchylków esicy???
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4190
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kolonoskopia

Post autor: Kleinehexe »

Mój płyn był tylko słodki, mdły (za nic nie przypomnę sobie nazwy) i musiałam wypić tego 8 szklanek :o :shock: Cztery pierwsze jak Cię mogę, nie było źle, ale 4 następne to już droga przez mękę, by utrzymać zawartość wewnątrz :lol: Za to po oczyszczeniu to człowiek leciutki taki się wydaje, jak nowo narodzony. Taki pozytyw widzę z całego nieprzyjemnego "zajścia", poza oczywiście prawidłowym wynikiem badania. :D
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Kolonoskopia

Post autor: BarbaraB64 »

Ja mam zapisany CitraFleet , są to dwie saszetki które rozpuścić trzeba w 150 ml wody każdą, po wypiciu pierwszej saszetki należy wypić 2 litry płynów, mogą napoje izotoniczne bez barwników, słaba herbata, soki ,wody smakowe , jasne soki owocowe klarowne np. jabłkowe , potem 5 godzin przerwy i następna saszetka leku i znowu 2 litry płynów , lek ma podobno cytrynowy smak więc mam nadzieję że dam rady , można też ssać landrynki w jasnych kolorach ;)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Kolonoskopia

Post autor: ewiko »

CitraFleet jest w miarę OK , absolutnie nie polecam FORTRANSU. Po pierwsze , trzeba tego świństwa wypić 4 litry !!!!!! , po drugie z każdym łykiem gorzej smakuje. W moim przypadku , po wypiciu 2 litrów , myślałam że .... ZEJDĘ. Masakra. Mąż jak mnie zobaczył , zadał tylko jedno pytanie .... NIE JEDZIEMY ? (na badanie) Ale mam znajomą , która twierdzi , że z wypiciem tego świństwa nie miała żadnego problemu. I tu potwierdza się opinia .... ile pacjentów , tyle różnych odczuć.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Kolonoskopia

Post autor: BarbaraB64 »

Dokładnie ewiko , Ja to mam problem nawet z glukozą przy krzywej cukrowej , nie omieszkałam od razu poinformować o tył lekarza więc może dlatego przepisał mniejsze zło ;)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Kolonoskopia

Post autor: jan19557 »

Nie jest tak źle i lepsze od siemienia lnianego ;)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Kolonoskopia

Post autor: ewiko »

Janie , jak widać , jest to sprawa baaardzo indywidualna :lol:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4190
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kolonoskopia

Post autor: Kleinehexe »

Zgadzam się, każdy jest inny, inaczej reaguje, lubi co innego. Siemię piję od lat, codziennie i nawet mogę powiedzieć, że mi smakuje. :D
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Kolonoskopia

Post autor: Duszyczka »

BarbaraB64 pisze: 05 gru 2022 22:50 Ja mam zapisany CitraFleet , są to dwie saszetki które rozpuścić trzeba w 150 ml wody każdą, po wypiciu pierwszej saszetki należy wypić 2 litry płynów, mogą napoje izotoniczne bez barwników, słaba herbata, soki ,wody smakowe , jasne soki owocowe klarowne np. jabłkowe , potem 5 godzin przerwy i następna saszetka leku i znowu 2 litry płynów , lek ma podobno cytrynowy smak więc mam nadzieję że dam rady , można też ssać landrynki w jasnych kolorach ;)
Ej...to nie jest żle...calkiem spoko. ..Ja za pierwszym razem musiałam tego słono-słodkiego wypić 3 litry w trzech porcjach....obrzydliwstwo.. :evil:
ODPOWIEDZ