Kolonoskopia

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Kolonoskopia

Post autor: andrzej1955 »

Witam,następne badanie które powinniśmy przeprowadzić po 50 roku życia,temat prostata się kłania już był-ciekaw jestem czy ktoś pod wpływem wpisów wykonał i dalej kontroluje się tym badaniem,samo przygotowanie i wykonanie kolonoskopii jest niezbyt przyjemnym zabiegiem ale co się nie robi w celu kontroli stanu Naszego Cennego Zdrowia,Pozdrawiam,Namawiam do wykonania tego Badania i jak zwykle Cennego Zdrowia Życzę :)
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolonoskopia

Post autor: Leon43 »

Potwierdzam, badanie szybkie i trochę nieprzyjemne ale obawy znikają w kwestii czy coś jest czy nie ma. Zwłaszcza jak jest obciążenie genetyczne. ;) U mnie jest elegancko
forumowicz

Re: Kolonoskopia

Post autor: forumowicz »

Osoby , które mają lęk przed badaniem (nie ma co ukrywać jest nieprzyjemne ) mogą skorzystać z badania w znieczuleniu .
W Białymstoku można to zrobić z tzw. programu przesiewowego , bez skierowania i właśnie w znieczuleniu , wystarczy zadzwonić do Szpitala onkologicznego lub Szpitala Miejskiego .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolonoskopia

Post autor: andrzej1955 »

Bardzo cieszy mnie zainteresowanie tematem bo dotyczy bardzo istotnej sprawy-Naszego Zdrowia,tym bardziej że istnieją badania ze znieczuleniem-bez niego też można przeżyć-Dzięki za wpisy i MAM NADZIEJĘ że zainteresowaliśmy nim choćby kilka osób!,Pozdrawiam i Nieustająco Dużo Cennego Zdrowia Życzę :) :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kolonoskopia

Post autor: ANDY12345 »

Tyle jest badań przesiewowych, że trzeba się pytać lekarza rodzinnego, a nie tylko na które nas zaproszą lub z przymusu skierują, bo może być już za późno. Przychodzi pewien wiek, że trzeba się zastanowić albo kontrola albo swoje przeświadczenie, lub wymówki bo nie mam czasu.
Życie zależy w dużej mierze od nas samych :) .
forumowicz

Re: Kolonoskopia

Post autor: forumowicz »

Lekarze rodzinni powinni informować o możliwości badań z programów ale różnie z tym jest .
Dotychczas nie dostąpiłam zaszczytu żeby w przychodni mnie "oświecono" , wręcz odwrotnie to ja przynosząc wyniki uświadamiam , że coś takiego jest
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kolonoskopia

Post autor: ANDY12345 »

Niestety, w większości musimy sami się dowiadywać , pytajmy się rodzinnego bo to on w pierwszej kolejności stoi na straży naszego zdrowia .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Kolonoskopia

Post autor: jan19557 »

Tylko robienie kolonoskopi w znieczuleniu chyba zwiększa ryzyko uszkodzenia flaczków. Zaliczyłem już 2-3 badania bez znieczuleń . Nie jest takie straszne, no może odrobinę nieprzyjemne zwłaszcza jak przy badaniu jest kilka studentek(ów) i w dodatku robiła badanie pani doktor. :oops:
Awatar użytkownika
halina-s
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 318
Na forum od: 20 cze 2016 18:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kolonoskopia

Post autor: halina-s »

...ło matko robiłam bez znieczulenia i nigdy wiecej :roll: :roll: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Kolonoskopia

Post autor: forumowicz »

Niestety mnie czeka...niestety nie z wyboru a z konieczności. :roll: wiem, że jest do przejścia ale nie zabiegu się obawiam tylko odebrania wyników.
ODPOWIEDZ