pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1863
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: ZAGUBIONY »

Witam bo już dawno NFZ powinien przejść na system z PFRON dostajesz pismo że masz dofinansowanie i sam sobie załatwiasz termin , ośrodek i jaki pokój , wtedy wszyscy by byli zadowoleni bo jadę gdzie chcę i kiedy chcę ale lepiej uszczęśliwiać naród na siłę jak za komuny centralny przydział , jak nie pasi to spadówa .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: dani888 »

Zagubiony , moim zdaniem nie byłoby to takie proste bo ludzie wybieraliby bardziej popularne uzdrowiska i tworzyłaby się ogromna kolejka . A co z pozostałymi ? Poupadałyby bo ktoś woli jechać nad morze czy w góry i to do konkretnych sanatoriów ? I tak źle i tak niedobrze...
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Andrzej1958 »

Niekoniecznie. Mogłoby być tak: rehabilitacja od zaraz w mało popularnym uzdrowisku, albo np. 5 lat czekania na wypasione sanatorium w modnej miejscowości.
Tylko czy będzie jeszcze coś nadawało się do rehabilitacji? O dożyciu nie wspomnę.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: dani888 »

A kto chciałby czekać aż 5 lat na super dobre uzdrowisko ? Myślę , że nikt bo tak jak wspominasz - nie wszyscy dożyją albo byliby w takim wieku , że nie chcieliby już jechać .
Ale temat dotyczy pokoi 1-osobowych , zboczyliśmy z tematu troszkę :) .
Moim zdaniem tzw. jedynkę szybciej dostanie ktoś z ZUS-u niż z NFZ choć to też zależy od danego sanatorium , od miejsc , komercji itd...
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: emik »

A ja bym chciała, żeby ktoś mi wyjaśnił fenomen że dwójki tylko dla małżeństw. Nie potrafię tego strawić ani się z tym pogodzić. :(
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

Nie tylko dla Ciebie jest to niezrozumiałe :) ...sporo się o tym pisało na forum ..... a czasami i biedni małżonkowie - panowie , są temu przeciwni :lol: , no , ale , jak się kobieta uprze :lol:
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: emik »

Gieniu, ja stwierdzam, że to jawna dyskryminacja. W niektórych sanatoriach osoba jadąca solo jest skazana na trójki i czwórki, bo dwójki dla małżeństw. Nóż jasny gwint.... Podobno sanatoria to leczenie, a nie tańsze wczasy.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: emik »

I naprawdę nie mam nic przeciwko małżeństwom. W jednym z sanatoriów usłyszałam, że jedynek nie ma dwójki dla małżeństw a dla reszty 3 i 4. ☹️
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

Tak jest w każdym sanatorium gdzie nie ma wiele dwójek :? tylko dla małżeństw .... współczuję tym mężom ;)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Też jestem przeciwnikiem przydzielania i wyjazdom wspólnym małżeństw do sanatorium, chyba że jedno z małżonków jest niesprawny wtedy jest to uzasadnione.
Pracowałem w sanatorium i dlatego się wypowiadam w tym temacie jako pracownik, a także jako kuracjusz.
ODPOWIEDZ