pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: andrzej590 »

Czyli sa pokoje jednoosobowe przyznawane na zaswiadczenia ? W wielu przypadkach czytam ,ze sa nie uwzgledniane mimo chorob.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: alaxa »

zbigniew165 pisze: 07 cze 2022 21:08 Witam
Też jestem przeciwnikiem przydzielania i wyjazdom wspólnym małżeństw do sanatorium, chyba że jedno z małżonków jest niesprawny wtedy jest to uzasadnione.
Pracowałem w sanatorium i dlatego się wypowiadam w tym temacie jako pracownik, a także jako kuracjusz.
Witaj Zbigniewie, nie rozumiem, dlaczego jesteś przeciwnikiem wyjazdu małżeństw do sanatorium ??? :roll: Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: dani888 »

Tu temat odnośnie pokoi jednoosobowych ale moim zdaniem gdybym miała jechać do sanatorium to na pewno wolałabym być w pokoju z mężem , partnerem itd... niż z obcą kobietą .
Gdyby było coś nie halo to swojej połówce można przeciwstawić się jak trzeba a z obcą współlokatorką trzeba współpracować i dostosować się , niestety .
Dlatego wolę tzw. jedynkę wyjeżdżając :D , nie zawadzam nikomu ani ktoś mi i jest ok .
Andrtzeju590 , z tymi zaświadczeniami to bywa różnie i zależy to od danego sanatorium i od pory roku również .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14342
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

Danii :kwiat: , ale jest pytanie , czy małżonek wolałby być z Tobą , czy z jakimś obcym panem :?: ;)
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: alaxa »

Ja jestem podobnego zdania jak Danii, jak mam wybór, to zdecydowanie wolę pokój dzielić z mężem, znajomą, przyjaciółką niż jakaś obcą kuracjuszką...która zapewne swoje nawyki ma. Poza tym mając możliwość wyjazdu z mężem, nie bez znaczenia jest fakt, że koszt przejazdu własnym autem jest ekonomiczniejszy. Byłam w Muszynie pierwszy raz z NFZ-U i do tego z mężem...i Bogu dziękowałam, że pokój dziele z mężem a nie z którąś z kuracjuszek, którym niejednokrotnie przeszkadzało DOSLOWNIE WSZYSTKO, kiedy my wróciliśmy bardzo zadowoleni, nikt nikomu nie "wadził" on robił swoje, ja swoje, a czasami nawet wpadalismy na siebie 😀😀 A po drugie...jak to mawiał Pawlak...po co szukać nowego wroga jak swój pod bokiem 😀😀😀 Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wymarzonych pobytów :kwiat: :kwiat: :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14342
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

Dziewczyny :kwiat: :kwiat: bez urazy :) , ale piszecie - ja wolałabym ... a co na to Wasi mężowie :?: :) może Oni woleliby inaczej :lol: obejrzeć z kolegami mecz wieczorem przy flaszce ;) , pogadać o męskich sprawach , ponarzekać na żony :lol:
Jak dla mnie , mogę być i w czteroosobowym , ja się z każdym dogadam :) , ale między Bogiem , a prawdą , nie ma dużo dwójek w ośrodkach , i zajmują je właśnie małżeństwa :roll: ... niech sobie jadą w jednym terminie , ale czy muszą mieć przywilej mieszkania razem :?:
Niejednokrotnie słyszałam ostre kłótnie w recepcji o to ... choćby w Posejdonie w K-gu :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5039
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Witam
alaxa zadała mi pytanie i właśnie Gienia udzieliła na nie odpowiedzi, ponieważ zgadzam się z nią całkowicie, a przez osiem miesięcy pracy w sanatorium trochę się nasłuchałem i napatrzyłem na małżeństwa, których na jednym z turnusów było ok. 60%.
Jeżeli jeszcze ktoś przepracował w sanatorium tyle miesięcy co ja lub więcej to zapraszam do podzielenia się opinią w tym temacie.
Pobyt w sanatorium nie należy traktować jako wczasów fundowanych przez NFZ, bo są ośrodki Sanatoryjno-Wczasowe i w nich komercyjnie można też brać zabiegi, ale mają same dwójki i jedynki i nikomu nie będą zabierać pokojów dwuosobowych, których w sanatoriach nie ma za dużo.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14342
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

Zbyszku , alaxa zapytała Cię .. " dlaczego jesteś przeciwnikiem wyjazdu małżeństw do sanatorium " , ja nie mam absolutnie nic przeciwko wyjazdom małżonków w tym samym terminie , ani tak na prawdę kwaterowania Ich razem .... jak napisałam , ja i w wieloosobowym się dogadam , ale jednak kwaterowanie małzeństw w dwójce , uważam za niesłuszny przywilej :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Felice »

I to jeszcze przywilej fuks, bo przepisy jednoznacznie mówią, że nie ma gwarancji wspólnego pokoju.
Temat wałkowany już mnóstwo czasu… oburzone małżeństwa kontra kwaterowani w pokojach wieloosobowych.
Ja nie mam nic przeciwko małżeństwom na wyjazdach pod warunkiem, źe mnie jako singlowi zagwarantują jedynkę. Proste… dwójki dla par, jedynki dla singli.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14342
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

Tak powinno być Felice , tym bardziej , że dopłacamy do tego .... powinniśmy mieć możliwość wyboru pokoju , choćby kosztem sporo większych dopłat .. takie jest moje zdanie .
ODPOWIEDZ