pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Maryann »

Mój ojciec wytrzymał 3 wyjazdy. Czwarty oprotestował :lol: :lol: . Mama pojechała sama :mrgreen:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Maryann »

W domu to jeszcze ma możliwość ewakuacji :lol: :lol: a w sanatorium kaplica :lol: :lol: .
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: ZAGUBIONY »

Naryjan miał rację jeśli do 2 to tylko z kochanką , kochankiem :D :lol: :lol:
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: alaxa »

GIENIA pisze: 14 cze 2022 21:14 Tak powinno być Felice , tym bardziej , że dopłacamy do tego .... powinniśmy mieć możliwość wyboru pokoju , choćby kosztem sporo większych dopłat .. takie jest moje zdanie .
Słuszna uwaga Gienia, KAŻDY powinien mieć możliwość wyboru, nawet kosztem większych dopłat, każdy ma swoje potrzeby, jedni mają dosyć samotności i wolą dzielić z kimś pokój, są też i tacy ..choćby jak ja, że dużo dałabym za jedynkę, lubię czasami pobyć sama ze sobą i usłyszeć własne myśli, wystarczy mi zgiełk w pracy :roll: :D Dlatego również podpisuje się pod tym, że jedynka czy dwójka ...czy pokoje wieloosobowe...powinny być wyborem a nie przymusem . Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :kwiat: :serce:
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: alaxa »

Maryann, uśmiałam się z tego oprotestowania 😀😀😀 ja nie m jeszcze doświadczenia we wspólnych wyjazdach, bo dopiero byłam raz z NFZ-U, to i oprotestowania nie doświadczyłam, ale przypomniała mi się moja koleżanka, która już jest na emeryturze i wybiera się kolejny raz do sanatorium, na moje pytanie, czy jedzie z mężem odpowiedziała...NIGDY W ŻYCIU ... wystarczy, że mnie w domu umorduje, on by na spacer nie wyszedł, bo nie wiedziałby którą koszulkę założyć... :lol: :lol:
Bywa i tak. Pozdrowionka :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: emik »

Felice pisze: 14 cze 2022 21:07 I to jeszcze przywilej fuks, bo przepisy jednoznacznie mówią, że nie ma gwarancji wspólnego pokoju.
Temat wałkowany już mnóstwo czasu… oburzone małżeństwa kontra kwaterowani w pokojach wieloosobowych.
Ja nie mam nic przeciwko małżeństwom na wyjazdach pod warunkiem, źe mnie jako singlowi zagwarantują jedynkę. Proste… dwójki dla par, jedynki dla singli.
Zgadzam się z każdym słowem, Felice.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Genever »

Zdecydowana większość małżeństw jakie widzę w sanatoriach nie wygląda na bardziej szczęśliwa niż w domu, , jak życiu-smutne. Chociaż są oczywiście wyjątki i nie chcę ich tutaj obrazić.Wolałabym dopłacić i być w jedynce, trudno mi po prostu przyzwyczaić się do nawyków innych ludzi. Czwórka w pokoju przeznaczonym dla dwóch osób to koszmar. Dlaczego obrączka uprawnia do godziwych warunków? Jeżdżę sama bo chcę, bo lubię ale z reguły jedynek i dwójek brak, szczególnie porą letnią. Jak będzie niedługo zobaczyny. :shock: Jeżeli znowu trafię do ośrodka, gdzie przeważają trójki i czwórki to sama nie wiem.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Maryann »

alaxa pisze: 14 cze 2022 23:10 Maryann, uśmiałam się z tego oprotestowania 😀😀😀 ja nie m jeszcze doświadczenia we wspólnych wyjazdach, bo dopiero byłam raz z NFZ-U, to i oprotestowania nie doświadczyłam, ale przypomniała mi się moja koleżanka, która już jest na emeryturze i wybiera się kolejny raz do sanatorium, na moje pytanie, czy jedzie z mężem odpowiedziała...NIGDY W ŻYCIU ... wystarczy, że mnie w domu umorduje, on by na spacer nie wyszedł, bo nie wiedziałby którą koszulkę założyć... :lol: :lol:
Bywa i tak. Pozdrowionka :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
No właśnie Alaxa, moja mama wie lepiej która koszulka jest właściwa, i właśnie dlatego tata stwierdził,że on już w tym luksusie mordował się nie będzie :lol: Idź tu, nie idź tam, nie patrz się tam, tą koszulkę załóż, skarpetki nie takie, wykąp się trzy razy bo dwa to za mało.. itd :D W każdym razie jest konsekwentny w swym postanowieniu, bo nie da się namówić na wyjazd komercyjny nawet. Pszczołami się wymawia, że musi pilnować. Cały rok :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: darek »

Pozwolę sobie na podanie kilku przykładów oraz pytań ,które zostały zadane .

Para nie związana FORMALNIE -USC mająca podobne schorzenie wnioskuje o pobyt sanatoryjny-
OTRZYMUJE go wita sią z gąską ,ale już na miejscu inne nazwiska są rozdzieleni


Ówczesny Dyrektor kołobrzeskiego Kombatanta nie umiał już zdzierżyć wiecznych przepychanek i preferowania Małżeństw w dwójkach ,
Wydał nie oficjalną dyspozycję.
Małżeństwa rozdzielać do 3 a dwójki dawać pierwszym w kolejce


Dlaczego Osoby mające podobne schorzenia o INEJ Orientacji nie mogą być razem w pokoju-skoro mają się ku sobie -BO co bo to IDEOLOGIA ?

i ostatni przykład

Pan z miasta X , Pani z Y -Fakt będących lub i nie w związkach -Znający się X lat Pojawiają się w obiekcie ,gdzie zawiaduje Osoba ,której wydaje się ,że może nie wyraża Zgody ,aby Tych dwoje mogło być razem w Pokoju

To jest Głupia MORALNOŚĆ


a propo JEDYNEK
po ostatniej podwyżce w pewnym obiekcie Recepcja Na siłe proponowała 1
CENA zrobiła SWOJE
1= 1000 złotych
3= 400 złotych
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: darek »

oj Mary Ann
Wielu o różnym STATUSIE będąc w sanatorium chciało by .
Abyś Ty miast tych "ślubnych' ich budziło.

No ale MORALNOŚĆ -ZABRANIA bo dwójka tylko dla Małżeństw

Niech przypomnę Mój Przypadek bodajże z 2007 lub 2009 właśnie z Kombatanta

Budzę się rano w pokoju a Tam urodziwa Pani .
Fakt dzień przyjazdu był bardzo zwariowany plus "problem " z zegarkiem i Nawet nie budziłem współ spacza

Okazało się ,że na tym samym turnusie
Były 2 Osoby o tym samym Nazwisku, z tego samego Miasta o podobnym Pesel
Ktoś uznał USC
Fakt odległe dzielnice -oboje inne adresy zamieszkania
Zakwaterowali do dwójki
A rano problem
ODPOWIEDZ