Silesia Krynica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: lawenda »

Piotrek111 będę w Silesi pod koniec lutego :D to napiszę czy są wieczorki taneczne.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: alka50+ »

Piotrek 111, Lawenda...poczekam na Wasze opinie..może we wrześniu tam zawitam, po Waszych ocenach. Myślę o pobycie komercyjnym.. :D
Miłego pobytu i wspaniałego towarzystwa.

Pozdrawiam alka
20200204_140027.jpg
piotrek111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 03 kwie 2014 21:41
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: piotrek111 »

Dzięki, będę cierpliwie czekał na informacje.
Pozdrawiam
piotrek111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 03 kwie 2014 21:41
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: piotrek111 »

Alka50+ ja jadę w październiku do 01-18
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: alka50+ »

Piotrek111...tak tak...doczytałam kiedy się wybierasz.
Ja jeszcze układam...bardziej bym chciała wrzesień ale nie wiem/ praca/ czy tak wtedy mi to wyjdzie...zobaczymy.
Pażdziernik też bywa piękny.....czego Tobie życzę. :D
Pozdrawiam .....alka
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: lawenda »

Alu dziękuję :kwiat: Pobyty w Krynicy zawsze są fajne i miłe, a jeśli na dodatek jest dużo śniegu to już jest pełnia szczęścia. :D Już odliczam dni....
A tak swoja drogą... to ciut, ciut, zazdroszczę Ci tego codziennego obcowania z morzem....po wrześniowej wyprawie czuję lekki niedosyt..... :lol: :lol:
Pozdrawiam. :kwiat:
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: alka50+ »

Lawenda...to po pobycie w Krynicy....myśl o Kołobrzegu. Coś hi wymyślimy....
Do usłyszenia.
Pozdrawiam.. :serce:
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: lawenda »

Witam. :kwiat:
Mój kolejny udany, zimowy pobyt w Krynicy dobiegł końca. Postaram się więc napisać kilka słów o Silesii do której powróciłam po dwóch latach nieobecności. Robiąc rezerwację wiedziałam, że obiekt jest już po remoncie, bo byłam w nim gościnnie na tańcach w zeszłym roku. :D Rezerwując pokój proszę zawsze o pokój na wyższych piętrach, bo i ciszej i widoki ładniejsze....tym razem miałam pokój z widokiem na panoramę miasta.
Obiekt oddalony od centrum ok 1 km, ale można w spokoju i ciszy, omijając hałas i zgiełk uliczny, ścieżką u podnóża Góry Parkowej dotrzeć do centrum. Silesia ma w swojej ofercie pobyty typowo hotelowe, pakiety zdrowotne i turnusy rehabilitacyjne. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym.
Mój pobyt to tygodniowy pakiet odnowy biologicznej, natomiast moja córka korzystała z dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego. Dzięki uprzejmości pań i dobrej organizacji bazy zabiegowej udało nam się skorzystać z zabiegów, oraz pojeździć na nartach. :D
Baza zabiegowa taka jak w większości obiektów sanatoryjnych. Zabiegi z zakresu fizykoterapii, wodolecznictwa i inne dodatkowe (wszystko na ich stronie). Borowina tak jak już pisałam wcześniej to plastry.
Jest basen (jeden z większych w Krynicy), sauna, siłownia, dwa stoły do bilarda, stół do tenisa, gry planszowe itp.
Pokój który zajmowałyśmy z córką był po remoncie, ładny, czyściutki, nowocześnie urządzony, sprzątany trzy razy w tygodniu. Pościel bielutka, czyściutka, ręczniki wymieniane na życzenie. Jedyny mankament to to, że chcąc otworzyć drzwi do szafy trzeba było przesuwać stolik i krzesło ponieważ stały zbyt blisko szafy, a po przesunięciu zajmowały część przejścia. Ale dałyśmy radę.....drzwi od szafy zostały otwarte na stałe i nie trzeba było niczego przestawiać. :lol:
Jedzenie tak jak napisałam we wcześniejszych postach smaczne, urozmaicone i takie .... domowe. Dużo dań mięsnych, na kolację również. Choć muszę być szczera....były też naleśniki, kluski z owocami, pizza, pierogi, gotowane warzywa, grzanki z serem na śniadanie. Nam brakowało jednak troszkę dań takich "lżejszych". Lubimy różne sałatki i warzywa. Wszystkie posiłki to stół szwedzki.
W obiekcie znajduje się kawiarnia, czynna codziennie, chyba od 15 - 22. W trakcie mojego tygodniowego pobytu był jeden wieczorek taneczny zapoznawczy na początku turnusu. Po moim wyjeździe w drugim tygodniu był jeszcze jeden. W pozostałe dni, aby potańczyć wychodziliśmy do miasta.
Podsumowując mogę powiedzieć, że z przyjemnością tam wrócę. :D

Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: Andrzej1958 »

Właśnie wróciłem z turnusu rehabilitacyjnego. Na początku będzie jak z folderu reklamowego.
W pakiecie otrzymujemy 10 gimnastyk porannych i 20 zabiegów z fizyko i hydroterapii. Całodzienne wyżywienie w formie bufet szwedzkiego. Wycieczka z przewodnikiem po Krynicy, całodzienna wycieczka autokarowa, oraz dwie wycieczki popołudniowe z przewodnikiem na okoliczne górki. W czasie wolnym od zabiegów mamy do dyspozycji kawiarenkę z muzyką do tańca, czynną do wtorku do niedzieli. Wstęp na basen z sauną w godzinach popołudniowych. Do dyspozycji jest siłownia, dwa stoły bilardowe, stół do pingponga, piłkarzyki. Są nawet specjalne stoły do gry w karty obite suknem.
Parking na ok 40 aut bezpłatny. Nie ma rezerwacji. Przez cały czas pobytu zawsze było kilka miejsc wolnych.
Obiekt położony dość daleko od centrum. Dwa przystanki autobusowe. Na nóżkach ok. 15-20 minut (zależy w którą stronę)
Budynek po remoncie, pokoje w różnych standardach.
Moja jedynka na zdjęciach. Wyposażenie pokoju: szafa, stolik, biureczko, dwa krzesła, czajnik, telewizor, szklanka talerzyki, tapczan (trochę za miękki materac). W łazience kabina prysznicowa. Można wypożyczyć chłodziarkę do pokoju za 50 zł/turnus. Czysto i schludnie. Sprzątanie dwa razy w tygodniu i przy okazji wymiana ręczników.
Baza zabiegowa na miejscu w osobnym budynku dostępnym przez łącznik. Zabiegi jak wszędzie. Lista zabiegów dostępna na stronie Ośrodka. Moje zdziwienie - dostałem masaż barków w ramach pakietu, a na liście zabiegów figuruje jako dodatkowo płatny. To był mój pierwszy masaż, nie mam porównania, więc trudno mi określić jego jakość. W każdym bądź razie, po pierwszym mogłem sięgnąć prawą ręką do lewej łopatki bez bólu.
Posiłki. Każdy coś znajdzie dla siebie na zimno i na ciepło. Głodny nie chodziłem, czasem nawet przejedzony. Szef kuchni lubi przyprawiać na ostro. Nie za mocno, ale czuć, że nie jest to neutralne. Pod koniec turnusu dało się zauważyć, że kuchnię dopada inflacja. Z rozmów z bywalcami wynikało, że w tym roku jedzenie jest słabsze.
Generalnie oceniam Ośrodek powyżej średniej. Jedynym minusem było bardzo oszczędne gospodarowanie ciepłem. Dopiero po kilku dniach włączono ogrzewanie i tylko w nocy i to tak na pół gwizdka.
Warto ze sobą wziąć rozgałęźnik. Dwa dostępne w pokoju pojedyncze gniazdka, to trochę za mało.
Zdjęcia z pobytu zamieszczę w Krynica fotograficzny album.
Załączniki
20220925_083430.jpg
20220915_144552.jpg
20220915_144526.jpg
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: GIENIA »

Dziękuję Andrzej za Twoją opinię :) wszystko dobrze , tylko ta odległość faktycznie spora :?
ODPOWIEDZ